Learning Agreement Nedir ?

Learning Agreement Nedir ?

Learning Agreement Türkçe öğrenim sözleşmesi anlamına gelmektedir. Learning Agreement belgesi öğrencilerin gidecekleri üniversitelerde alacakları derslerin isimlerini ve kredilerinin yer aldığı belgedir.

Lesotho Aile Birleşimi

Derslerin kredileri yani AKTS lerinin açılımı Avrupa kredi transfer sistemidir. Learning Agreement nedir? – Visa Center sitesinde detaylı olarak açıklanmaktadır.

Learning Agreement belgesinde öğrencilerin kendi okullarının öğretim üyelerinin ve gidecekleri okulların öğretim üyelerinin imzalarının yer alması gerekmektedir. Ayrıca belgede koordinatörlerin de imzalarının bulunması gerekmektedir.

Erasmus gibi yurt dışı eğitim programlarında özellikle istenen bir belgedir. Yurt dışında eğitim görmek isteyen bir öğrencinin bu belgeyi kesinlikle alması gerekmektedir. Visa Center bu durumda öğrencilerin yanındadır.

Learning Agreement Nedir ?

Learning Agreement Nedir ?

Öncelikle learning agreement nedir, bunu açıklamakla başlayım. Learning agreement sözlükler tarafından Türkçe’ye öğrenim sözleşmesi/anlaşması olarak çevriliyor. Bu doküman öğrencinin gideceği üniversitede alacağı derslerin isim ve kredilerinin yani ECTS’lerinin (ECTS-Türkiye’de AKTS olarak geçer. AKTS’nin açılımı Avrupa Kredi Transfer Sistemidir) yazdığı bir doküman.

BELGE İÇİN TIKLAYINIZ.

Learning Agreement Nedir?

Learning Agreement, bir öğrencinin misafir olarak gideceği üniversitede alacağı dersleri belirten ve hem kendi ülkesindeki üniversitedeki bölümünün öğretim üyelerinin, hem de gideceği üniversitedeki bölüm öğretim üyelerinin imzalaması gereken bir belge niteliği taşımaktadır.

Aynı zamanda koordinatörlerin de imzalaması gereken ‘Learning Agreement’ belgesinde öğrencinin alacağı derslerin kredi ve akts bilgileri de bulunmaktadır. Erasmus ve Farabi gibi yurtdışı öğrenci değişim ve dönemlik eğitim programlarının en önemli belgelerinden biri olan Learning Agreement belgesi, yurtdışı değişim programları ile herhangi bir ülkede eğitim görmek isteyen bir öğrencinin dikkat etmesi ve iyice kontrol etmesi gereken belgelerden de ayrıca en önemlisidir.

Learning Agreement Belgesi’nde Çıkabilecek Sorunlar

Yurtdışı değişim programları ile eğitim alacak öğrenci, öncelikli olarak Learning Agreement belgesine ihtiyaç duymaktadır. Öğrencinin kendi ülkesinde aldığı dersler ve gideceği yurtdışı eğitim kurumunda alacağı derslerin birbirleri ile uyuşup uyuşmadığı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde iki üniversitede alınacak derslerin birbirileri ile uyuşmadığı görülebilir ve Learning Agreement belgesinin en baştan hazırlanması gerekebilmektedir.

 

 

 

 

Learning Agreement nasıl yapılır?
Öğrencilerin yurtdışında gideceği üniversitelerde bulunan ders ismi, kod ve kredilerinin bulunduğu imzalı belgedir.
Learning Agreement Erasmus Nedir?
Erasmus yapacak olan öğrencilerin ders, kredi ve kodlarının bulunduğu yetkililer tarafından imzalanmış belgelerdir.
Öğrenim Anlaşması nedir?
Öğrenim Anlaşması yurtdışında gidilecek okul tarafından hazırlanıp imzalanan belirli bilgilerin olduğu resmi belgedir.
Oyla! post