Lesotho Aile Birleşimi

Lesotho Aile Birleşimi

Lesotho Krallığı Güney Afrika topraklarında bulunan bir ülkedir. Başkenti Maseru olan ülkede aile fertlerinin tamamı ya da birisi yaşayan kişiler aile birleşimi sayesinde ailelerinin yanında yaşama hakkı elde edebilirler. Lesotho aile birleşimi başvuruları Roma Büyükelçiliği üzerinden yapılır. Ancak başvuruda bulunacak kişilerin büyükelçiliğin istediği evrakları görevli memurlara teslim etmeleri gerekir.

Lesotho Konsolosluğu

Lesotho aile birleşimi – Visa Center Letosho’da yaşayan aile üyeleri bulunan kişiler, orada yaşamak istiyorlarsa başvuracakları merkezdir. Letosho, Güney Afrika’da bulunmaktadır.

Lesotho Aile Birleşimi

Lesotho Aile Birleşimi

Başvuruların, Roma Büyükelçiliğine yapılması gerekmektedir. Başvuru sonrasında Roma Büyükelçiliği bazı belgeler talep etmektedir.

Öncelikle Lesotho’da bulunan aile bireyi tarafından davet mektubu gereklidir. Bunun yanında da pasaport, gerekli görülmüşse evlilik cüzdanı, seyahat belgeleri gibi evraklar istenmektedir. Bu evraklar eksik olmaksızın tamamlanarak Roma Büyükelçiliğine teslim edilmelidir. Bunların yanı sıra kişinin yabancı dil bilmesi gerekmektedir.

Belgeler teslim edilirken talep edilen ücret de ödenmelidir. Sonrasında başvuru için süreç başlamış olacaktır. Bu süreç sonunda da talep edilen aile birleşimi sonucu açıklanacaktır.

Lesotho Aile Birleşiminden Yararlanmak İçin İhtiyaç Duyulan Belgeler

Lesotho aile birleşiminden yararlanmak isteyenlerin Roma Büyükelçiliğine ibraz etmesi gereken belgelerden bazıları şunlardır; Lesotho’daki aileden gelen davet mektubu, pasaport, eşin yanına gidilmesi durumunda evlilik cüzdanı, mali durum belgeleri ve seyahat belgeleri bulunur. Aile birleşimi için başvuruda bulunacaksanız sunmanız gereken belgelerin tamamını vize merkezimizden öğrenerek hazırlayabilirsiniz. Ayrıca randevu alınması ve evrak teslimi konusunda da hizmet alabilirsiniz.

Lesotho Aile Birleşiminde Dil Şartı Var Mıdır?

Lesotho aile birleşiminden yararlanmak isteyenlerin yabancı dil bilgilerine sahip olmaları gerekir. Ülkenin resmi dillerinden birini bildiğini kanıtlayan kişilerin aile birleşiminden sorun yaşamadan yararlanmaları mümkündür. Lesotho’da uzun süreli kalış için Sotho (Sesotho) ya da İngilizce dillerinden birini bildiğini belgelemek gerekir.

Ne zaman Lesoto e-Vizesi başvurusunda bulunmalıyım?
Seyahat edilecek tarihten en az 7 gün evvel bu süreç başlatılmalıdır.
E-Vize almak Lesoto’ya girişimi garantiler mi?
Hayır, giriş noktasında bulunan yetkili kişiler tarafından kişiler ülkeye alınmayabilirler.
Oyla! post