Küba Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Küba Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Küba, sosyal bir devlet anlayışına sahip olması ile birlikte vatandaşlar arasında hiçbir fark gözetmeden dünyadaki birçok ülke vatandaşının yaşamayı tercih ettiği en cazip ülkelerden birini oluşturmaktadır. Ancak yönetim açısından dünyanın en farklı ülkelerinden biri olarak, komünist-sosyalist yaklaşımı benimseyen Küba’da yerleşim ve oturma izni talep ettiğiniz için alınacak vize açısından çok ağır vize şartları bulunmaktadır.

Küba Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Örnek olarak Küba aile birleşimi vizesi talep edilmesi konusunda da kişi öncelikle Küba’ya giriş yapmalıdır.

Küba Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Küba Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Küba’ya ilk defa giriş gerçekleştirecek kişiler vize almak yerine Küba giriş kartı kullanılır ve en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olarak ülkeye giriş gerçekleştirir. Herhangi bir sabıka kaydı bulunmayan bir kişi tarafından Küba konsolosluğu üzerinden giriş gerçekleştirildikten sonra oturma izninin talep edilmesi gerekmektedir.

Küba’da aile birleşimi gerçekleştirmek için Küba oturma izni başvurusu gerçekleştirilirken, öncelikle Küba tarafından belirlenmiş banka hesabına minimum 5000 CUC miktar yatırılması gerekir. Bu ücret bazen başvuru durumlarına göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca başvuran kişiye Küba’da yaşamak için ekonomi sağlayacak ve masraflarını karşılayacak bir güce sahip olduğunu kanıtlamalı, göçmen bürosu üzerinden yaptığı başvurularda sağlık koşullarını sağladığını ispat etmelidir.

Küba aile birleşimi başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık 6 ay gibi bir süre içerisinde başvuru sonucu posta yolu ile başvuran kişiye iletilir. Bu nedenle eksiksiz bir şekilde başvuru evraklarının hazırlanması ve özenli olarak başvuru işlemlerinde her aşamaya uyum gösterilmesi gerekir.;

İstenilen başvuru evrakları arasında;

  • Nüfus müdürlüğü üzerinden alınmış, uluslararası geçerlilik sağlayan doğum kayıt örneği,
  • Küba’da ikamet edilecek bölgenin yerel yönetimi tarafından sağlanmış veyahut noter üzerinden onaylanarak yürürlüğe girmiş olan tek statü sertifikası,
  • Evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için evlilik cüzdanının aslı ve fotokopisi,
  • Evliliğin Küba’daki resmi makamlar tarafından onaylandığını gösteren belge,
  • Nüfus müdürlüğünden alınmış uluslararası geçerliliğe sahip tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Yabancı uyruklu eşin tüm belgelerini içinde bulunduracak şekilde vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ailenin ikametini gösteren belge,
  • Küba konsolosluğu üzerinden alınarak bizzat doldurulmuş eksiksiz ve ıslak imzalı başvuru formu yer almaktadır.

Küba  vize işlemleri için en güncel bilgilere visacenter.com.tr/kuba-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Küba için vize gerekli mi?
Evet vize ofisimizi arayarak vize işlemlerini başlatabilirsiniz.
Kuba Türkiye'den vize istiyor mu?
Evet, bordo pasaportlular için vize şarttır.Gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri 90 gün için vize almak zorunda değildir.
Türkiyeden Küba'ya gitmek için ne gerekli?
Vize almalısınız, bunu n için lütfen bizi arayınız.
Oyla! post