Küba Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Küba Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Karayipler de bulunan ve bir ada ülkesi olan Küba yaklaşık 12 milyon vatandaşa sahip olan bir ülkedir. Türkiye’nin farklı şehirlerinde Küba Konsolosluğu bulunuyor. Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliği tüm vatandaşların vize işlemleri, noterlik işlemleri gibi hizmetleri yerine getiriyor. İstanbul’da bulunan Küba Konsolosluğu ise İstanbul ve çevresinde ikamet eden vatandaşların vize işlemlerini yerine getiriyor.

Küba Vize Başvuru Formu

Vize işlemleri için vatandaşların Küba Konsolosluklarını aramaları gerekiyor. Vatandaşlar, Küba Konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center sitesinden en doğru bilgiye ulaşabilirler. Sitede Küba Konsolosluğunun hem adresleri hem de telefon numaraları yer alıyor. Ayrıca Visa Center sitesinde Küba Konsolosluğunun resmi web sitesi adresi de bulunuyor. Vatandaşlar web sitesinden de bazı ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

KÜBA KONSOLOSLUĞU

KÜBA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Şölen Sok. No: 8, Çankaya 06650, Ankara
Telefon: 442 89 70 – 71
Faks: 441 40 07
E-Posta: [email protected], [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00 – 16:00 

Küba Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Küba Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Küba Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden kişiler için vize merkezlerinden bir tanesidir. Küba konsolosluğu İstanbul ilinde vize işlemlerinin güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleşmesi için uğraşılmaktadır. Öncelikle vize merkezi temsilcilikleri aranarak, başvuru yapılarak, 1 ya da 2 güne vizeler alınabilir.

Küba Konsolosluğu Ankara

Ankara Büyükelçiliği, Kübalılara vize işlemleri konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda nüfus cüzdanları, doğum işlemleri ölüm, noterlik konusunda da yetkili olan mercilerden bir tanesidir.

Küba Konsolosluğu Resmi Web Sitesi

Küba’nın resmi sitesi üzerinden diplomatik konular hakkında bilgi alınabilmektedir. Sitede İspanyolca, Fransızca, Türkçe ve İngilizce çeviri yapılabilecek seçenekler sunulmuştur. Küba konsolosluğu resmi web sitesi ise www.cubadiplomatica.cu adresidir.

Küba Konsolosluğu Nerede

Küba konsolosluğu, Türkiye sınırları içinde birçok ilde farklı temsilcilikler olarak hizmet vermektedir. Konsolosluklar, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi illerde yer alırken, kişilerin ikamet alanlarına yakın illerde de bulunabilmektedir.

Küba Konsolosluğu İletişim

Konsolosluktan arama yoluyla bilgi almak isteyen vatandaşlar, Ankara’daki Büyükelçiliği arayabilirler. Küba konsolosluğu iletişim numarası 0312 442 89 70’tir.

Küba Konsolosluğu İzmir

Vize merkezleri arasında yer alan liman kentlerinden olan İzmir, vize konusunda vatandaşlara hizmet vermektedir. İzmir’in yanı sıra yakın çevre illerde vize başvurularını buraya yapabilmektedirler. Ayrıca burada vize işlemleri kişilerin adına yapılarak, sorunsuz bir şekilde destek vermektedir.

Küba Konsolosluğu İstanbul Adres

İstanbul Şişli’de yer alan konsolosluğun, açık adresi; Meşrutiyet mah. Rumeli cad. No:78 tahtaburunyan/ birlik apt. D:4 Nişantaşı/ İstanbul’dur. Bu adres üzerinden İstanbul’da bulunan Kübalılar giderek, vize işlemlerini tamamlattırabilir.  

Küba Konsolosluğu İstanbul İletişim

İstanbul üzerinden telefon yoluyla bilgi almak isteyen Kübalı vatandaşlar, bu işlemi 0212 970 05 70 hattı üzerinden alabilirler. Ayrıca fax işlemlerini de bu iletişim numarasıyla yapabileceklerdir. Kurum hafta içi açık olup aynı zamanda cumartesi de 10’dan 14.00’e kadar hizmet vermektedir.

Küba Konsolosluğu Antalya

Vize başvurularının yapılabileceği illerden bir tanesi de Antalya’dır. Küba vizesi ve diğer vize türlerine göre hızlı ve kolay bir işlem yapmak için Antalya konsolosluğunda başarılı hizmetler sunulmaktadır.

Küba Konsolosluğu nerede istanbulda?
Küba Konsolosluğu İstanbul Beşiktaş’tadır.
Küba vizesi nasıl alınır?
Küba vizesini almak isteyen kişilerin konsolosluklar tarafından belirlenen evrakları eksiksiz bir şekilde toparlaması gerekmektedir. Ayrıca yetkilendirilen firmalarla ve internet üzerinden başvuru yapılabilir.
Küba'ya vizesiz gidilir mi?
Resmi pasaporta sahip kişiler Küba’ya 90 gün kısıtlamasıyla vizeden muaf olarak girebilmektedir.

 

Oyla! post