Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika Vize Başvuru Formu

Kuzey Amerik kıtasında yer alan Meksika dünya çapında özellikle mutfağı ile üne kavuşmuştur. Meksika mutfağının eşsiz yemeklerini tatmak isteyen ve Dünya’nın yedi yeni harikaları arasına seçilen chichen itza piramitlerini görmek isteyen bireylerin ülkeyi ziyaret etmek için Meksika vizesi almaları gerekiyor. Meksika vize başvuru formu – Visa Center firmasının internet sitesinde vatandaşlara tüm detaylarıyla açıklanıyor.

Meksika Vize Başvuru İşlemleri

Meksika vizesi almak isteyen bireylerin Meksika Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu Meksika vizesi başvuru formlarını doldurmaları gerekiyor. Bu başvuru formu konsolosluğun sitesinde online olarak doldurulabiliyor. Vatandaşların bu formun kopyasını da elde bulundurmaları gereklidir. Başvuru formu doldurma işleminden sonra formun kopyası ve gerekli evraklar konsolosluğa teslim edilmelidir.

Meksika Yolcu-Bilgi-Formu

Meksika Vize Başvuru Formu İşlemleri

Meksika’ya gitmek isteyen vatandaşların Meksika vizesine başvuru yapmaları zorunlu kılınmıştır. Meksika vizesi alabilmek için öncelikle, Meksika Konsolosluğu tarafından hazırlanan Meksika vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurmak isteyen vatandaşlar konsolosluğun internet sitesi üzerinden formu online olarak doldurabilmektedir. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra mutlaka bir kopyasının alınıp, istenen diğer evraklar ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika Vize Başvuru Formu

Bordo pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Meksika seyahatleri için mutlaka vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah ve kırmızı) pasaport sahipleri için 6 ay içinde 3 ayı geçmemek şartı ile vize almadan seyahat etme özgürlükleri bulunmaktadır. Vize almak zorunda olan Türk vatandaşları, başvuru için Meksika Konsolosluğu’na ya da konsolosluk tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezlerine müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Vize başvuru formu tamamlanırken tüm bilgiler kesinlikle doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtilmelidir. Yanlış yazılan bilgiler vizenizin reddedilmesine sebep olabilir. Başvuru formunda doldurduğunuz bilgilerin, vize başvurusu sırasında teslim edeceğiniz evraklardaki bilgiler ile aynı olması gerekmektedir.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yapmanız vize almanızı kolaylaştıracaktır. Eğer yanlış veya çelişkili bilgiler içeren evraklar teslim ederseniz vize alma süreniz uzayacak hatta başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Meksika Vize Formu Sırasında Teslim Edilmesi Gereken Belgeler

Meksika vizesine başvuru yaparken tamamlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Online olarak doldurduğunuz vize başvuru formunun bir kopyası
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Pasaport (Seyahat ettiğiniz süreden sonra ki 6 ay boyunca geçerli olmalıdır)
  • Pasaportunuzun aslının yanında bir de fotokopisi
  • Uçak biletiniz
  • Otel ve seyahat rezervasyon bilgileriniz
  • Yurt dışı seyahat sigortanız
  • Meksika’da yaşayan bir tanıdığınız var ise evraklarınız arasına bir davetiye mektubu ekleyebilirsiniz. Bu zorunlu bir belge değildir. Ancak davetiye mektubu alabiliyorsanız, Meksika vizesi alabilme ihtimaliniz oldukça yükselecektir. Evraklarınız arasına davetiye mektubu eklediğiniz takdirde, davet eden kişinin bilgileri de başvuru sırasında istenecektir.

 

Vize başvuru formunda seyahat amacınızın özellikle belirtilmesi gerekmektedir. Seyahat türünüze göre başvuru sırasında istene belgelerde ve ödeyeceğiniz vize harcında değişiklik olabilmektedir. Ayrıca başvuru yaparken turist, aile veya ticari vize olarak sunulan vize türlerinden birini seçmeniz gerekmektedir.  Vize başvuru sonucunuz 1 hafta içinde belli olmaktadır.
Meksika vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/meksika-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika vizesi Meksika Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirilerek alınır.

Meksika Türkiyeye vize istiyor mu?

Meksika Türkiye’den kesinlikle vize ister.

Meksika Elektronik Vize nasıl alınır?

Meksika elektronik vize online olarak Meksika Konsolosluğun Resmi Web Sitesi bünyesinde alınır.

Oyla! post