Meksika Vize Başvuru İşlemleri

Meksika Vizesi

Meksika vizesi, Meksika sınırları içerisinde seyahat nedenleri doğrultusunda seyahat edecek olan kişilerin her iki ülke adına giriş ve çıkış yapabilmesi için yetkili resmi makamlardan alacak olduğu bir vize onay belgesi niteliği taşımaktadır.


Meksika Vizesi Fiyatı

Meksika vizesi fiyatı, Meksika işlem sırası esnasında başvuruda bulunan kişiden 150TRY ve artı KDV miktarı şeklinde tahsil edilmektedir. Ancak başvuruda bulunacak olan başvuru sahibinin seyahat nedeni kapsamı içerisinde fiyatlarda değişkenlikler yaşanabilmektedir.


Meksika Vizesi Ekşi

Meksika vizesi ekşi yorumlarına göre Meksika vizesi adı altında başvuruda bulunan kişinin vize ücretleri yapacak olduğu seyahate göre değişkenlikler göstermektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişi seyahat nedeni kapsamı içerisinde araştırma yapması konusunda tavsiye edilmektedir. Ayrıca Meksika vize online bir şekilde e-vize olarak da yapılabilmektedir.


Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Meksika Vize Başvurusu için gerekli belgeler, yetkili konsolosluk ve büyükelçilik tarafından şu şekilde talep edilmektedir;

  • Pasaport: Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat bitim tarihi ile ilgili pasaportunun en az 6 ay daha geçerli bulunması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra, pasaportun içerisinde de en az 2 adet sayfanın da vizenin uygulanması adına boş bulundurulması talep edilmektedir. Akabinde, başvuruda faal olan pasaportun deforme olmaması ve eksik sayfalarının da bulundurulmamasına başvuruda bulunacak olan kişinin dikkat etmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru sahibinin en güncel halini yansıtması koşulu ile son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet biyometrik fotoğrafın da yetkili makamlara ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuru sahibinin kendi adına olan banka hesabının son 3 ayına ait hesap hareketlerinin belgesi de banka tarafından imzalı ve kaşe damgalı olacak şekilde bulundurulması gerekmektedir.
  • Rezervasyon Bilgileri: Başvuruda bulunacak kişinin Meksika ülkesinde yapacak olduğu konaklamaya ait bir belge ve beraberinde de uçak bilet çıktısının sunulması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru yapacak olan kişinin seyahat sağlık sigortasının da sunulması talep edilmektedir.

Meksika Vizesi Almak

Meksika vizesi almak için, Meksika sınırları içerisine seyahat edecek kişinin ilk önce vize talebinde bulunarak gerekli talep edilen evrak ve belgeleri yetkili makama sunması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve tutarlı beyan edilmesi sonucunda kişi yüksek ihtimal doğrultusunda vize onayını alabilmektedir.


Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vizesi nasıl alınır sorusunun en net yanıtı, kişinin seyahat edecek kategori içerisinde bulunan vizeye gerekli evrakları hazırladıktan ve vize ücretini de ödedikten daha sonra müracaat etmesi yeterli olacaktır.


Meksika Vizesi Ne Kadar?

Meksika vize ücreti 2020 yılı itibari ile KDV dahil olmak üzere başvuruda bulunacak olan kişi tarafınca 150TRY tutarlı tahsil edilmektedir. Ancak, başvuru yapan kişinin seyahat nedenine göre bu fiyat üzerinde değişiklikler de yaşanabilmektedir.


Meksika Vizesi Yeşil Pasaport

Meksika vizesi yeşil pasaport sahibi olan kişiler de seyahat gerçekleştirebilmeleri adına vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar. Ancak, başvuruda bulunan kişi Diplomatik bir pasaporta sahip ise vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.


Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Meksika vizesi için gerekli evraklar içerisinde en önemli evrak pasaporttur. Ardından 4 adet biyometrik fotoğraf, başvuru formu, vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası ve akabinde de finansal dokumanlar yer almaktadır.


Meksika Vizesi Almak Zor Mu?

Meksika vizesi almak zor değildir. Talep edilen evraklar eksiksiz ve doğru bilgiler ile beyan edildiği takdirde herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır.


Meksika Vizesi Almak Kolay Mı?

Meksika vizesi almak, başvuruda bulunacak kişinin eksiksiz evrak beyan etmesi ve bilgilerinin tutarlı olması akabinde zor değildir.