Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Moritanya vizesinin alınabilmesi için vize başvuru formunun doldurularak vize başvuru merkezlerine teslim edilmesi gerekiyor. Moritanya vize başvuru işlemleri – visa center Moritanya vize türlerine göre yapılabiliyor. Hangi vizenin alınmasına ihtiyaç duyuluyorsa o vizenin evraklarının hazırlanması ve vize ücretinin konsolosluk hesabına yatırılması gerekiyor. Bu sayede yapılan başvuru eksiksiz gerçekleşerek Moritanya’ya gidiş sağlanabiliyor.

Moritanya Vize Dilekçe Örneği

Visa Center Moritanya vize başvuru işlemleri bölümünde vize türleri, vize türlerine göre başvuru aşamaları, vize türlerine göre ödenecek güncel ücretler ve başvuru evraklarını paylaşıyor. Böylelikle hem başvurunun detayları öğrenilebiliyor hem de gerekli durumlarda merkezden yardım alınabiliyor. Evrakların uygun dilde hazırlanması ve eksiğinin olup olmadığı merkez danışmanları tarafından incelenerek konsolosluğa gönderilmesi sağlanıyor.

Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Moritanya Vize Başvuru İşlemleri

Moritanya Vize

Moritanya sınırları içerisinde turistik bir amaç için seyahat edecek olan kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak yetkili kişilerden Moritanya vize turistik vizesi onayını alması talep edilmektedir. Bu vize ile seyahat yapılmaktadır ve turistik gezileri rahatlıkla gerçekleştirilebilirmektedir bunun için gerekli olan tüm evraklar aşağıda belirtildiği gibidir.

Moritanya Vizesi Nasıl Alınır?

Moritanya vizesi, seyahat edecek olan kişilerin yapacak oldukları başvuru kategorisine göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle Moritanya konsolosluğunun yetkilileri gerekli evrakları alarak incelemektedir. ardından vize onayını verecektir. Ancak kişilerin başvuru işlemlerini yapmadan önce, seyahat nedenine göre evrakları hazırlaması ve vize harç ücretini yatırması gerekmektedir.

Moritanya Vize İstiyor Mu?

Moritanya vizesi, seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip olan başvuru sahipleri vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Ancak yeşil, gri ve diplomatik bir pasaport kategorisinin sahip olan başvuru sahipleri vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Başvuracak olan kişiler, pasaport kategorisine dikkat ederek başvuruda bulunması gerekmektedir.

Moritanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Moritanya vizesi için gerekli evraklar, kişinin mevcut pasaportunun on yıllık olarak seyahat bitimi tarihinden itibaren altı ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

  • Bunun beraberinde de pasaport içerisinde iki adet sayfanın vizenin işleri bilmesi açısından boş bırakılması mecburidir.
  • Ardından 2 adet biyometrik fotoğraf, kişinin son altı ay içerisindeki güncel halini yansıtarak çekilmesi gerekmektedir.
  • Moritanya vize başvuru formu ise konsolosluğun kişinin kişisel bilgilerini daha ayrıntılı bir şekilde tanımak amacıyla vereceğiz resmî bir for niteliği taşımaktadır.
  • Ardından vize talep dilekçesi ise başvuru sahibinin Moritanya’da seyahat tarih aralıklarına ve konaklama bilgilerini içerecektir.
Moritanya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/moritanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Moritanya Vize Fiyatı

Moritanya sınırları içerisine gerçekleştirilecek olan Moritanya vize fiyatı bedeli 12 yaş üzerinde bulunan kişiler için 145 Euro şeklinde tahsil edilecektir. Ayrıca buna Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigorta ücreti dahil olacaktır.12 yaş altında bulunan başvuru sahiplerinden ise sadece 75 Euro talep edilecektir.

Moritanya Vize Ücreti

Moritanya vize ücreti, seyahat doğrultusunda başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin 12 yaş üzerinde bulunan kişiler için 145 Euro ve 12 yaş altında bulunan çocuklar için ise 75 Euro tahsil etmeleri gerekecektir. Ayrıca bu bedenler içerisinde Schengen işlemleri adına 8  günlük seyahat sağlık sigortası da dahil olacaktır.

Moritanya Vize Politikası

Moritanya vize politikası, bordo pasaporta sahip olan kişiler haricinde diğer kategori türlerinden vize talebinde bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra seyahat edilecek olan tarihten en az iki hafta öncesinde başvurunun yapılması kişi için yeterli bir zaman dilimi olacaktır. Başvuru sahipleri bu süreleri aşmadan zamanında turistik vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aksi halde seyahat içerisinde yaşanacak sorunlar uçak biletinin yanmasına sebep olacaktır.

Moritanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Moritanya vizesi yapılacak olan seyahat kategorisine göre farklılıklar göstermektedir. Ancak Moritanya turistik vizesi için başvuruda bulunan kişilerin evraklarını eksiksiz ve tutarlı bir şekilde teslim etmesinin akabinde 7 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bu sürenin uzamaması için evraklarda eksiklik olmaması adına başvuru sahibinin özen göstermesi gerekmektedir.

Moritanya Vize Başvuru

Moritanya vize başvurusu yapacak olan kişinin yetkili birim Moritanya Konsolosluğu olduğunu gözününde bulundurması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri tüm vize işlemleri adına Türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Moritanya temsilciliklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ayrıca başvuruda buluna bilmesi adına kişinin, evrak dosyasını teslim etmeden önce vize harç bedelini ödeyerek ilgili dekontunu da dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir. Vize harç ücreti ödenmeden kişinin başvurusu kabul edilmemektedir.
Moritanya vizesi nasıl alınır?

Moritanya vizesi Moritanya Büyükelçiliği ya da Moritanya Konsolosluğu bünyesinde alınır.

Moritanyaya vize var mı?

Moritanya’ya vize belirli ülkeler için kesinlikle gereklidir. Belirli ülkelerde Moritanya vize sisteminden muaf tutulmuştur.

Moritanyaya nasıl gidilir?

Moritanya’ya gidebilmek için kesinlikle Moritanya büyükelçiliğinden alınan bir vizeye ihtiyaç duyulur.

Oyla! post