Kamboçya Konsolosluğu

Kamboçya Konsolosluğu

Kamboçya konsolosluğu – visa center Türkiye’den Kamboçya’ya seyahat etmek isteyen bireylerin başvurması gereken merkezdir. İlk olarak konsolosluktan randevu alınmalıdır. Sonrasında konsolosluk, bireylerden vizenin alınabilmesi için bazı belgeler istemektedir.

Kamboçya Vize Başvuru Formu

Bu belgelerin tamamlanması gereklidir. Belgelerin eksik, hatalı olması ya da yanlış bilgilerin doldurulması vize reddi oluşmasını sağlayacaktır. Bu sebeple vize reddi oluşmaması için bu sürecin en doğru şekilde yerine getirilmesi şarttır. Pasaport, kimlik fotokopisi vb. belgeler istenecektir. Belgeler tam anlamıyla halledildikten sonra ilgili konsolosluğa teslim edilmelidir. Sonraki adımda belgeler incelemeye alınır. Vize için de gerekli ücretler ödenmelidir. Gereken süre tamamlandığında vize başvuru sonucu açıklanacak ve kişiye bildirilecektir.

Kamboçya İstanbul Fahri Başkonsolosluğu

Tel : (533) 200 04 60

Faks : (212) 292 78 70

Adres: İnönü Cad. No:53 Kat:7 Daire:13 Işık Apt. Gümüşsuyu,34437 İstanbul

Kamboçya Anakara Fahri Başkonsolosluğu:

Tel : +90 312 4430399

Faks : +90 312 438 83 77

Adres: Cinnah Caddesi Nihat Erim İş Merkezi No:37 Kat 4 Daire 25 – Çankaya/Ankara 

Kamboçya Konsolosluğu

Kamboçya Konsolosluğu

Kamboçya Konsolosluğu Ankara

Kamboçya konsolosluğu Ankara hizmetleri, fahri konsolosluğu olarak verilmektedir. Ankara ve çevre illerinde oturan vatandaşlara başvuru işlemlerinin sorunsuz yapılması için büyük destekler sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ülkemizde yasal olarak oturma izni olan Kamboçyalı kişilere Fahri konsolosluğu kapsamında hizmet verilmektedir. Başvuru işlemleriyle alakalı yetkili temsilciliklerin yapabilecekleri gibi vize başvuru merkezi yardımıyla işlemler yapılabilmektedir.

Kamboçya vize işlemleri esnasında şahsi olarak bulunma zorunluluğu bulunmaması sebebiyle kurumda vize merkezi başvuru süreci vatandaşlar adına en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

 Kamboçya Konsolosluk

Genellikle, Kamboçya vatandaşları konsolosluk işlemlerinin hızlı ve sorunsuz sağlanması için kaliteli hizmetler verilmektedir. Ayrıca Kamboçya konsolosluk işlemleri başvuru esnasında uygulanması gereken talimatları vatandaşlara vermektedir. Vize alan vatandaşlar, vizelerini alır almaz gitmek zorunda değildirler. Fakat vizede belirtilen geçerlilik tarihini aşmamak da fayda vardır. Ayrıca e-vize ücreti olarak da USD cinsinden ödeme yapmak gerekmektedir. Vatandaşların yerel para birimleri üzerinden belirtilmiş olan USD kadar para çekilmesi gerekir. Türkiye’de Büyükelçilik hizmeti bulunmadığı için e-vize kabul eden giriş kapıları kullanılmalıdır.

Kamboçya Türk Konsolosluğu

Türk konsolosluğu olarak hizmet alınabilecek vize merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezler üzerinden Kamboçyalı vatandaşlar, çeşitli vatandaşlık hakları konusunda ya da vize başvuruları hakkında işlem yapabilirler. Kamboçya Türk konsolosluğu üzerinden çeşitli danışmanlık, akredite ve benzeri hizmetler de alınabilmektedir. Ayrıca vize başvuruları hakkında bilinmesi gereken ne varsa, Türk konsolosluklarından alınan bilgiye göre hareket edilebilir. Vatandaşların özlük haklarını ve menfaatlerini de Türk konsoloslukları sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de Kamboçya Devleti için konsolosluk hizmeti veren kurumlar yakın çevre illere de destek vermektedir.

Kamboçya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da yer alan Kamboçya Devleti temsilciliğinin yapılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki tek diplomatik görev yeri de değildir. Kamboçya konsoloslukları Türkiye’de birden fazla ilde hizmet vermektedir. Fakat İstanbul’da yer alan konsolosluğun, iki yönlü görev üstlendiği söylenebilir. Kamboçya konsolosluğu İstanbul hizmetleri, kültürel ilişkilerin gelişimi için büyük bir rol oynar. Buraya ulaşım sağlamak isteyen vatandaşlar çalışma saatleri içinde her türlü konuda bilgi alabilirler. Konsolosluğun çalışma saatleri ise vatandaşlara haber vermeden değişebilmektedir.

Kamboçya Büyükelçiliği

Kamboçya Büyükelçiliği aracılığı ile hem vize başvuru adımlarını hem de başvuru takip sürecini sorunsuz şekilde tamamlama fırsatınız olacaktır.

Kamboçya büyükelçiliği Ankara birimindeki resmi işlemleri, bireysel olarak tamamlamak istemezseniz, kurumumuz ile iletişim kurarak gerçekleştirme fırsatınız da vardır. Kurumumuz üzerinden tüm işlemler eksiksiz şekilde tarafınıza iletilecektir.

Yaounde Büyükelçiliği aracılığı ile vize talep adımlarının yerine getirilmesinin sonrasında ret yanıtı alırsanız vize harcının tarafınıza iade edilmesi mümkün olmayacaktır.

Punom Pen nerede; Kamboçya’nın başkentidir. Bu şehre seyahat edebilmek için turist vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Turist vize başvurularında otel rezervasyonunuzu ve bilet nüshalarını sunmanız verimli olacaktır.

Kamboçya ticari ateşeliği üzerinden iş yeri açma detaylarına dair gerekli olan diplomatik gereklilikleri daha sorunsuz şekilde öğrenebilirsiniz. Bu tür resmi birimler pandemi koşulları sebebi ile sadece randevulu şekilde hizmet vermektedir. Almış olduğunuz randevuda gün ve saat bakımından değişim yapmak için yeniden yetkililer ile iletişim kurabilirsiniz.

Kamerun Büyükelçisi kim; Ayşe Saraç hala görevini sürdüren Kamerun büyükelçisidir. Büyükelçilik işlemlerinin tamamlanma sürecinde işlerliğini kaybedilmemesi için duyuruların yakından takip edilmesi gerekir. Duyurular sayesinde, pandemi koşullarına göre meydana gelen uygulama değişimlerini daha yakından takip etme fırsatını elde edebilirsiniz.

Kamerun Başkonsolosluğu vize talep adımları ve çok daha fazlası kapsamında size yol göstericilik edecektir. Vize talep, pasaport güncelleme gibi birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. Firmamız hizmet alanlarının tanımlanmasına ilişkin tüm bilgileri tarafınıza sunacaktır.

Kamboçya Türklerden vize istiyor mu?
Kamboçya’ya gitmek isteyen kişiler 3 ay içinde 1 aylık süreyle vizeden muaftır.
Kamboçya vizesi kaç gün?
Kamboçya vizeleri 30 gün ile sınırlıdır.
Kamboçya ya gidilir mi?
Kamboçya eşsiz doğası ve bulundurduğu tapınakların mükemmelliğiyle beraber dünya üzerinde gidilebilecek yerlerden bir tanesidir.
Oyla! post