Mısır Aile Birleşimi

Mısır Aile Birleşimi

Mısır aile birleşimi – Visa Center için yapılması gerekli olan bazı şartlar ve belgeler vardır. Birçok ülkede vize başvuruları için gerekli olan belgeler ve şartlar değişkenlik göstermektedir. Aile birleşimi vizesi yaptırmak isteyen kişinin kısa süreli olarak vize başvurusu yaptırmış olması gerekmektedir. Eğer ki Türk vatandaşı olan biri aile birleşimi vizesi talep ediyorsa Mısır konsolosluğuna vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Mısır Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mısır aile birleşimi vizesi yaptırmak için gerekli olacak belgeler şunlardır:

  • Başvuru yapacak olan kişinin 4 tane fotoğrafı
  • Resmi makamların onaylamış olduğu evlilik belgesi
  • Başvuru yapacak olan kişinin doğum belgesi
  • Başvuru yapacak olan kişinin pasaportu ve fotokopisi
  • Başvuru yapacak olan kadının hem babasının hem de kocasının doğum belgesi
Mısır Aile Birleşimi 1 – mısır

Mısır Aile Birleşimi

Mısır Aile Birleşimi Hakkında

Mısır Aile Birleşimi Vizesi Birçok ülkede yapılan aile birleşimi vize başvurusuna karşılık olarak Mısır için yapılan aile birleşimi vizesi başvurularında hem başvuru şekli hem de prosedürler değişiklik oluşturmaktadır. Bu konuda aile birleşimi vizesi talep edecek kişinin öncelikle kısa süreli vize başvurusu yapması ve Mısır’a giriş gerçekleştirmesi gerekir. Mısır’a giriş gerçekleştiren kişi, Mısır’da ikamet izni talep etmek için Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine giderek aile birleşimi başvurusu gerçekleştirir.

Mısır Aile Birleşimi

Mısır Aile Birleşimi

Aile birleşimi belgesi talep etmek için tüm belgeler tercümeli bir şekilde hazırlanır ve yabancılar şubesine teslim edilir. Temel olarak bu belgeler arasında; onaylı doğum belgesi, sabıka kaydı ve evlilik kayıt belgesi gibi evraklar yer alır. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aile birleşimi talep ediyorsa, öncelikle Mısır konsolosluğuna vize başvurusu yapılır.

Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için eğer sponsor olan bir kişi bulunuyorsa, bu kişinin Mısır’daki ikametinde bağlı olduğu belediye birimi tarafından almış olduğu kayıt belgesinin sunulması gerekir. Mısır aile birleşimi vizesi genellikle evlilik yoluyla talep edilmektedir. Bu durumda evlilik gerçekleştirilmiş kişi ile birlikte başvuru yapan kişinin de talep edilen tüm evrakları Mısır’daki ilgili birime teslim ederek başvurusunu yapması gerekecektir.

Ancak eğer evlilik yoluyla vatandaşlık talep ediliyorsa, bu evliliğin üzerinden en az 2 yıl geçmiş olması gereklidir. Ayrıca evlilik yoluyla başvuru gerçekleştirilirken, Mısır’da evlendiğiniz kişi yabancı bir ülke vatandaşı ise bu vatandaş Mısır’da ikamet ediyor yani oturum izni bulunuyor olmalıdır.

Özellikle aile birleşimi talep eden kişi bir kadın ise gerekli evrakları toparlayarak, randevu tarihi almalı ve yabancılar şubesinde kocasının refakati ile başvuru formunu doldurarak, evraklarını teslim etmelidir. Bu evraklar arasında;

  • Başvuru sahibinin 4 adet fotoğrafı,
  • Resmi makamların onayladığı evlilik sözleşmesi,
  • Başvuru sahibi kişinin yani kadının hem kocasının hem de babasının doğum belgeleri,
  • Kendisinin doğum belgesi,
  • Başvuru sahibinin pasaportu ve fotokopisi gerekmektedir.

Eğer başvuru gerçekleştiren kişinin çocukları bulunuyorsa, bu çocukların doğum belgeleri, pasaportları ve muvafakatname belgeleri de talep edilebilir.

Başvuru sahibi istenilen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde ibraz ettikten sonra yasalar gereği evlilik sebebi ile Mısır vatandaşlığı fırsatı sağlanır. Eğer kişi Mısır’da 5 yıl kesintisiz olarak ikamet ederse vatandaşlık alabilir. Yapılan başvurular genellikle 4 ya da 5 ay gibi bir süre almak ile birlikte daha önce başka ülkelerde evlenmiş ve boşandığı ya da eşi öldüğü için Mısır’da evlenecek kişiler için de 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır.

Ayrıca Mısır Evlilik Kanunu’na göre kadınlar 21 yaş altında bulunuyorsa, anne ve babası tarafından eşlik edilerek onların onay vermesi sayesinde Mısır’da evlilik gerçekleştirilebilir. Verilen oturma izni 3 seneden başlamak üzere 10 seneye kadar değişebilir ve daha sonraki süreçlerde yeniden uzatılması talep edilebilir.

Mısır Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Mısır için vize gerekiyor mu?

Mısır için vize gereklidir.

Mısır Türklerden vize istiyor mu?

Mısır Türklerden belirli pasaport türlerine göre vize ister.

Mısır vizesi zor mu?

Mısır vizesi almak zor değildir.

Oyla! post