Monako Aile Birleşimi

Monako Aile Birleşimi
Monako Aile Birleşimi – Visa Center

Monako Prensliği’ne seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız gerekli evrakları hazırlayarak doldurulup imzalanmış vize başvuru formu ile birlikte konsolosluklara teslim edebilir.

Monako Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Aile birleşimi talebiyle yapılacak vize başvurularının bazı farklılıkları bulunur. Her şeyden önce bu başvurunun yapılabilmesi için kişinin birinci dereceden bir yakınının Monako Prensliği’nde yaşıyor olması gerekir. Uluslararası sözleşmelerle teminat altına alınmış olan aile bütünlüğünün korunması hakkı gereğince aile birleşimi için gerekli izinler verilecektir. Elbette bu izin için yerine getirilmesi gereken prosedürlere tam olarak uyulması gerekir.

Eşler için evlilik belgesi, çocuklar için doğum belgesi ile birlikte başvuru yapılmalıdır. Ayrıca Monako Prensliğinde oturan aile ferdinin de istekte bulunmuş olması gerekir.

Monako Prensliği’ne yapılacak ziyaretlerinde Türk vatandaşlarının vize alması zorunluluğu bulunur. Bordo pasaportlu olan kişiler Monako Konsolosluğu üzerinden başvuru yapabilirler. Konsolosluğa başvuru için hafta içi günlerin tercih edilmesi gerekir. Böylelikle vize başvurusu yapılıp sonuçlanması için gerekli süre beklenebilir. Konsolosluk vize başvurularının kabul etmenin yanı sıra Monako vatandaşları içinde hizmet verir. Bu hizmetler arasında nüfus cüzdanı çıkartma, askerlik kaydı yaptırma, pasaport yenileme, ölüm belgesi çıkartma ve evlilik kaydı yaptırma gibi işlemler yer alır.

Monako Aile Birleşimi

Monako Aile Birleşimi

Monako Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Monako Konsolosluğu yapılan vize başvurularını kabul ve onay yetkisine sahiptir.

Monako’ya gitmek için yapacağınız başvuru işlemlerini bilmiyorsanız 7 gün boyunca hizmet veren vize merkezimizden yardım alabilirsiniz. Monako’da kalacağınız otel rezervasyonu, uçak bileti alma ve başvuru formunun doldurulması gibi hizmetleri profesyonel ekibimizden alabilir ve kısa sürede vizeye sahip olabilirsiniz. Konsolosluğa yapacağınız başvuru için sorularınıza 0850 220 37 34 numaramızdan cevap bulabilirsiniz.

Monako İstanbul Fahri Konsolosluğu Bilgileri

Monako vatandaşları ve yabancılar için hizmet veren konsolosluk İstanbul ilinde bulunur. Sarıyer ilçesinde yer alan konsolosluk 10.00-15.00 saatleri arasında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde hizmet verir. Hafta sonları konsoloslukta işlem yapmak mümkün değildir. Vize başvurusu, askerlik kaydı veya kimlik yenileme gibi işlemler için Monako Konsolosluğu’na ihtiyaç duyanlar aşağıdaki adres üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Adres: Yeniköy Mah. Köybaşı Arkası Sok. Park Apt. No:4 D:2 Sarıyer/İstanbul

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Aile birleşimi vizesi ülkeye ve ülkede bulunma sürecine göre farklı zaman dilimleri içerisinde çıkar.

Aile birleşimi kaç günde çıkar?

Aile birleşimi vizesi yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020?

Avusturya aile birleşimi vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa 7 ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Oyla! post