Monako Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Monako Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Monako’ya gitmek için aile birleşiminden yararlanabilirler. Bunun için anne, baba, eş veya kardeş gibi aile ferdinin Monako’da ikamet ediyor olması gerekir. Bu sayede ülkede uzun süreli kalış sağlayacak aile birleşimi vizesi alınabilir. Ancak vizeyi alabilmek için gerekli şartların taşınması gerekir. Aile birleşiminden yararlanmak isterseniz sizler için hazırladığımız Monako aile birleşimi yazımızı okuyarak bilgi alabilir veya danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Moritanya Konsolosluğu

Monako Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Monako aile birleşimi için evrak hazırlamanız gerekir. Bu evrakları Fransa tarafından yetki verilen vize merkezlerine teslim edebilirsiniz. Ayrıca Fransa Konsolosluğu’na da bizzat başvuru yapabilirsiniz. Türkiye’de Monako temsilciliği olmadığı için Fransa temsilciliklerinden yararlanmanız gerekir.

Monako Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Monako Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Aile birleşimi için hazırlamanız gereken evraklar ise şunlardır; uluslararası evlenme kayıt örneği, pasaport, sabıka kaydı, vesikalık fotoğraf, evlenme cüzdanı, doğum belgesi ve vize talep dilekçesidir. Bunların yanı sıra yanına gitmek istediğiniz eşiniz veya aile ferdinizin de belge hazırlaması gerekir. Bu belgeler ikametgah belgesi, pasaport fotokopisi, aile birleşimi dilekçesi, vatandaşlık belgesi, maddi durum belgesi ve akrabalık kanıtı belgeleridir.

Monako Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Monako aile birleşimi için evraklarınızla başvuru yaptığınızda başvurunun işleme alınması ve sonuçlanması için 6 ay kadar bir süre beklemeniz gerekebilir. Ülkede uzun süreli kalacağınız için inceleme uzun sürecektir. Bu nedenle başvurunuzu Monako’ya gitme amacınıza uygun vakitlerde yaparak oturma izninde yararlanabilirsiniz. Monako’ya aile birleşimiyle gitmek için merak ettiklerinizi ise Visa Center’den öğrenebilirsiniz.

Monaco nereye bağlı?

Monoco Fransa’ya bağlı bir ülkedir.

Monaco Fransa'ya bağlı mı?

Monoka Fransa’ya bağlı bir Hükümet Sistemi bulundurur.

Monako hangi ülkenin?

Monaco bağımsız bir devlettir. Ancak sınırları Fransa ile ilişkilidir.

Oyla! post