Moritanya Konsolosluğu

Moritanya Konsolosluğu

Moritanya Cumhuriyeti Afrika kıtasında bulunan İslam ülkesidir. Bu ülkeye iş seyahati, turistik seyahat veya farklı amaçlarla gitmeniz gerekiyorsa Moritanya vizesine sahip olmanız gerekir. Söz konusu vizeyi seyahat türüne göre Moritanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunarak alabilirsiniz. Ancak ülkeye gitmek için uygun kişi olduğunuzu belgelerinizle kanıtlamanız gerekir.

Moritanya Vize Başvuru Formu

Vize belgelerinizi hazırladıysanız Moritanya konsolosluğu – visa center bölümünden konsolosluk bilgilerini alıp adresine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca vize işlemlerine dair aklınıza takılan soruları konsolosluğa ait telefon numarasını kullanarak vize işlemlerini yapan personellerden bilgi alabilirsiniz. Aldığınız bilgilerle işlemlerinizi tamamlayabilir ve isteğiniz zaman Moritanya’ya tatil veya iş seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca vize işlemleri ve seyahatiniz için Visa Center’den faydalanabilirsiniz.

Moritanya Cumhuriyeti Nuakşot Büyükelçiliği

TÜRKİYE CUMHURİYETİ NUAKŞOT BÜYÜKELÇİLİĞİ
Adres: Posta Kutusu: BP 5154, Nouakchott-MAURITANIA
Telefon: +222 4524 0305
Faks: +222 4524 0305
[email protected]

Moritanya Konsolosluğu Ankara

Yurt dışına seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının konsolosluklara vize başvurusunda bulunması gerekir. Tüm büyükelçiliklerin en resmi temsilcisi Ankara ilinde faaliyet göstermektedir. Moritanya’ya seyahat, iş, oturum veya eğitim amacıyla gidecek olan tüm Türk vatandaşlarının vize başvuru talebinde bulunması gerekmektedir. İstanbul ve Ankara’da olan konsolosluklardan, ikamet edilen ildeki konsoloslukla iletişime geçerek randevu talebinde bulunabilir. İkamet edilen illerde konsolosluk yoksa tüm vatandaşlar Ankara konsolosluğu ile iletişime geçerek vize başvurusu talebinde bulunabilir.

 

Moritanya Konsolosluğu

Moritanya Konsolosluğu

Moritanya Konsolosluğu İstanbul

Moritanya Konsolosluğu İstanbul ilinde faaliyet gösteren resmi temsilcidir. Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları iletişim numarası ile vize başvuru talebinde bulunmalıdır. Vize başvurusunda bulunacak vatandaşların tamamlaması gereken evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Moritanya Vize başvuru formu
  • Vize talep dilekçesi
  • Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Uçak bileti rezervasyonu

Moritanya Konsolosluğu Türkiye Konsolosluğu

Moritanya Konsolosluğu Türkiye Konsolosluğu vize işlemlerinde yetkili temsilcidir. Vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar öncelikle konsoloslukla iletişime geçerek randevu talebi oluşturur. Daha sonra seyahat amacını açıkça belirten vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Evraklar tamamlandıktan sonra konsolosluğa teslim edilerek onay alınabilir. Vize başvurusu, bireysel olarak yapılabilmektedir. Bunun için Ankara ve İstanbul illerinde faaliyet gösteren iki konsoloslukla iletişime geçilebilir.

Moritanya Konsolosluğu İstanbul İletişim

Moritanya’ya seyahat etmek için vize başvurusu yapılması gerekir. Türkiye’de İstanbul ilinde faaliyet gösteren konsolosluğa tüm vatandaşlar vize başvuru talebinde bulunabilir. Bunun için iletişim numarasına ulaşmak ve danışmanlardan bilgi almak mümkündür. Moritanya Konsolosluğu İstanbul İletişim numarası: 0216 311 00 67’dir. Vize başvurusu için ilgili numara aranabilir veya mail adresi üzerinden başvuru talebinde bulunulabilir. Moritanya konsolosluğu iletişimi için ulaşabileceğiniz E-posta: [email protected] adresidir. Bu iletişim seçeneklerinden birine ulaşarak Türkiye’de ikamet eden tüm vatandaşlar vize başvurusu yapabilir.

Moritanya Konsolosluğu

Moritanya seyahatlerine dair önceliğiniz belgelerinizi toplamak ve yetkili merkezlere ibraz etmek olmalıdır. Bunun için Moritanya Konsolosluğu üzerinden randevuya geçer ve müracaat edersiniz.

Moritanya Konsolosluğu İstanbul iletişim için aktif e-mail adreslerine ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon numarası 0216 311 00 67 şeklinde belirtilir ve danışmanlıklardan faydalanmanız esas alınır.

Sadece konsolosluk değil Moritanya Büyükelçiliği olarak Nuakşot açıklaması yapılmış ve hafta içi görüşmelere yer verilmiştir. Pazartesi – Cuma günü aralığında görüşme sağlanabilir. Bunun için 09.00 ile 15.30 saat aralıklarının üzerinde durulur.

Moritanya Büyükelçiliği iletişim olarak tekrardan mail adresleri ile telefon numaraları belirtilir. 0312 491 70 63 numarasını çevirerek yetkililere ulaşabilir ve vizeye dair merak ettiklerinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Belgelerden harç ödemelerine kadar tüm hususlara değinilebilir.

Moritanya Büyükelçiliği Ankara randevularına karşı tüm zorunlu evrakların ibrazına geçebilirsiniz. Turistik, ziyaret ya da ticari seyahate dair ayrı evrakların hazırlanması istenir. Nitekim seyahati destekleyen belgelerin her birini paylaşanlar birkaç iş gününe kadar vize sonucunu öğrenir.

Büyükelçilik yerine Moritanya Konsolosluğu İstanbul üzerinden de başvurularınızı ileterek seyahat programlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu şekilde bordo pasaport sahiplerinin başvurularına netlik kazandırmaları mümkün olacaktır. Diğer pasaport sınıflarında ise 90 günlük muafiyet anlaşmasına yer verilir. Sonuç olarak pasaport türü kadar vize çeşitleri de değerlendirilir. Nitekim her birine özgü ayrı belgelerin üzerinde durulur ve sonuca göre seyahat edilir.

Moritanya vize istiyor mu?

Moritanya vize ister.

Moritanya vizesi nasıl alınır?

Moritanya vizesinin alınabilmesi için Moritanya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleşmeli.

Moritanya ya nasıl gidilir?

Moritanya’ya gidebilmek için vize önemli bir detaydır. Moritanya vizesi Moritanya konsolosluğundan alınan başvuru formu ile birlikte gerçekleşir

Oyla! post