Kamerun Konsolosluğu

Kamerun Konsolosluğu

Türkiye’den Kamerun’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kamerun Vize Başvuru Formu

Hususi, hizmet ya da diplomatik pasaportu olan kişilerin 90 günü aşmamak sureti ile ülkeye vizesiz olarak giriş yapabilme imkanı bulunur. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşların ise vize almaları gerekir.

Vize alım işlemleri dahilinde başvuru yapılacak olan kurum Kamerun konsolosluğudur. Kamerun konsolosluğu – Visa Center tarafından verilen bilgiler dahilinde erişim sağlanabilir niteliktedir.

Vize alım işlemleriniz için konsolosluğa başvuru yapmadan önce evraklarınızı hazır etmeniz gerekir. Gerekli olan evraklar için Kamerun vizesi başlığı altında verilmiş olan bilgileri inceleyebilirsiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra konsolosluk ile iletişime geçerek randevu talep etmelisiniz.

Kamerun Büyükelçiliği

Kamerun’un Türkiyede Büyükelçiliği Bulunmamaktadır.

Kamerun İstanbul Fahri Konsolosluğu

Hamidiye Mah. Soğuksu Cad. No:3
Kat:7 Kağıthane İstanbul
Telefon : (+90) 212 321 59 85
Fax : (+90) 212 321 25 70
 
Kamerun Konsolosluğu

Kamerun Konsolosluğu

Kamerun Konsolosluğu İstanbul

Fahri konsolosluğu olarak İstanbul’da hizmet alabilmek için hafta içi sabah 09.00’dan 15.00’e kadar destek alabilirler. İstanbul’daki konsolosluk Kamerun vatandaşları ve Türk vatandaşlarına da konsolosluk hizmeti adına birçok hizmeti sunmaktadır. Buraya e-posta üzerinden ya da sabit numaradan ulaşabilmek mümkündür. İrtibat numarası; 0212 676 01 28’dir.

Kamerun Konsolosluğu Ankara

Yetkili vize başvuru merkezlerinden bir tanesi de Ankara’dır. Ayrıca Türkiye’nin her yerinen de şahsi olarak gelecek olan vatandaşlar, müracaatta bulunabilmektedirler. Yetkili vize başvuru merkezi yardımıyla vize süreçlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmek mümkündür. Ayrıca Kamerun konsolosluğu Ankara irtibat numarası ise 0312 419 09 22’dir. Konsolosluğa gidemeyen vatandaşlar, farklı konular hakkında bu numaradan destek alabilirler.

Kamerun Konsolosluğu Hakkında

Kamerun Devletine gitmeyi düşünen vatandaşlar, bir takım hususlara uygun olarak evrak hazırlamalıdır. Örneğin, Umuma Mahsus pasaport sahibi olan vatandaşlar, Kamerun vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Ayrıca iki ülke arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda resmi pasaport sahibi olan kişiler, karşılıklı olarak vize muafiyetine sahip olacaklardır. Umuma mahsus pasaportu bulunan kişilerin vize işlemleriyle Fahri Kamerun konsolosluğu ilgilenmektedir.

Kamerun Başkonsolosluğu

Konsolosluk hizmetlerinin alınacağı İstanbul’da çeşitli amaçlar ile seyahat etmek isteyen vatandaşlara vize başvuru işlemleri için yardımcı olunmaktadır.

Kamerun başkonsolosluğu üzerinden bütün vize başvuru aşamaları konusunda vatandaşlara destek verilmektedir. Ayrıca başkonsolosluğun yetkili kılmış olduğu acentelerden de vize başvuruları yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra vatandaşların sorunlarının da çözümü için çalışmalar devam etmektedir.

Kamerun Konsolosluk Bilgileri

Konsolosluk işlemleri, birçok konuyu kapsamaktadır. Vatandaşların vize işlemlerinin yanı sıra iki devlet arasında diplomatik, sosyal, kültürel ve benzeri gelişimlerin kuvvetlenmesi için yapılan çalışmalardır. Kamerun konsolosluk hizmetleri, aynı zaman da vize ücretlendirmesi konusunda da vatandaşlarına bilgi vermekle birlikte, vizelerin sonuca bağlanmasına da yardımcı olmaktadır.

Kamerun Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu

İstanbul’da yer alan Fahri konsolosluk, Avcılar bölgesinde bulunmaktadır. Kurum resmi tatiller ve hafta sonları dışında kalan diğer günlerde vatandaşlara hizmet vermektedir. Ayrıca Fahri konsolosluğu, vize başvuru formu, kabulü, aşamaları, ücret alımı ve vizelerin çıkarılmasıyla alakalı da vatandaşların işlerini sonuca bağlamaktadır.

Kamerun vize ücreti ne kadar?
Kamerun’un vize ücretleri sürelerine göre değişim göstermektedir. Turstik vize ücreti 115€’dur.
Kamerun vizesi kaç günde çıkar?
Bir sorun olmaması dahilinde 7 iş günü sonunda çıkmaktadır.
Türkiye Kamerun dan vize istiyor mu?
Resmi pasaportu olan kişiler 90 gün için vizeden muaftır.

 

Oyla! post