Mozambik Aile Birleşimi

Mozambik Aile Birleşimi

Mozambik’te ikamet hakkı elde etmek istiyorsanız Mozambik aile birleşimi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu hakkı kullanabilmeniz için söz konusu ülkede bulunan anneniz, babanız, kardeşiniz veya eşiniz olmalıdır. Onların size göndereceği davet ve gerekli olan belgelerle birlikte başvuru yapabilir ve başvurunuz kabul edilmesiyle uzun süreli olarak Mozambik’te kalabilirsiniz. Ancak bu süreli bir kalış izni olduğu için izniniz bittiğinde yenileyerek ülkede kalmaya devam edebilirsiniz.

Mozambik Konsolosluğu

Mozambik Aile Birleşiminde Belge Beyanı

Mozambik ülkesinde aile birleşiminden yararlanarak kalabilmek için sizden istenen belgeleri beyan etmeniz gerekir. Bu belgelerin doğru olarak sunulması ve Mozambik’te bulunan kişiyle olan akrabalığı kanıtlayacak özellikleri taşıması gerekir.

Anne, baba veya kardeşinizin yanına gitmek istiyorsanız akrabalık bağınızı doğum belgeleri veya fotoğraflarla kanıtlayabilirsiniz. Eşinizin yanına gitmeyi düşünüyorsanız evlenme cüzdanınız ve uluslararası geçerli olan evlenme kayıt örneğini sunmalısınız. Evlenme belgesi Mozambik’te de geçerli olacak bir belge olmalıdır.
Mozambik Aile Birleşimi

Mozambik Aile Birleşimi

Mozambik aile birleşimi için ayrıca başvuru formunu doldurmanız gerekir. Form için Visa Center ofisimize başvurabilir ve formu alabilirsiniz. Formun doldurulması konusunda desteğe ihtiyaç duyarsanız danışmanlarımızla birlikte formu doldurabilirsiniz. Ayrıca aile birleşimi ücretleri konusunda da güncel fiyat bilgilerini alabilirsiniz.

Mozambik vizesi kaç günde çıkar?

Mozambik vizesi evraklar istenilen doğrultuda hazırlanırsa yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar.

Mozambik'in dini nedir?

Mozambik’in dini çoğunluk olarak Hristiyan’dır.

Mozambik nasıl bir ülke?

Mozambik orta gelirli bir ülkedir. Ülke içerisinde farklı ırklar da çoğunlukla bulunur.

Oyla! post