Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card

Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card
Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card – Visa Center

Karayolundan yurt dışına çıkış izni olan araçların sigortaları olmalıdır. Bu nedenle sigorta yaptırmak için konsolosluklara başvuruda bulunmalısınız. Ülkede geçerli olan araç sigortalarının, yurt dışı ülkelerinde de geçerliliğini sürdürebilmesi için yeşil kart sigortası uygulanmaya konuldu.

Zambiya Aile Birleşimi

Yeşil kart uygulaması, kişilerin yurt dışına yaptıkları gezi veya ticari amaçlı faaliyetler sonucunda, araçların muhtemel olarak karşılaşabileceği herhangi bir soruna karşı güvende olmanızı sağlar. Bireylerin, trafik kazalarını hangi ülke de yaşadığı önemli değildir. Yeşil kart uygulaması ile kaza sırasında yaşadığınız maddi hasarınızı en aza indirebilirsiniz. Aracınızı yurt dışına çıkarmadan önce araç sigortanızın tam ve eksizsiz olduğunda emin olmalısınız.

Yurt Dışı Yeşil Sigorta Nedir?

Karayoluna çıkış izni olan araçların, yurt dışında da sigortalarının devam etmesi gerekmektedir. Ülkemizde bu konuda birçok vatandaşımız mağdur olmakta ve konsolosluklara binlerce başvuru yapılmaktaydı. Ülkemizde girişilen çalışmalar neticesinde verile hasarı güvence altına alan sigorta uygulamalarının, yurt dışı ülkelerinde de geçerli olabilmesi için Yeşil Kart Uygulaması olarak bilinen yurt dışı araç sigortası hizmete girmiştir.

Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card

Yurt Dışı Yeşil Sigorta Green Card

Ülkemiz ilk olarak 1953 Yılının Ocak ayında yürürlüğe girmiş ve sık sık ülke ziyareti yapan bireyler tarafından sevinçle karşılanmıştır. Temek olarak yeşil kart sistemi, bireylerin yurt dışına yaptıkları ziyaretler boyunca, ülke sınırlarında hareket eden araçlarının karşılaşabileceği muhtemel herhangi bir zarara karşı güvence oluşturabilmesi için devreye girmektedir.

Bu sayede trafik kazalarının hangi ülkede yapıldığı önemini kaybetmiştir. Kişilerin maruz kaldığı trafik kazaları hangi ülke de yaşanırsa yaşansın tarafların zararları karşılanabilmektedir. Yeşil karta sahip olan bireylerin tekrar araç sigortası yaptırmalarına gerek duyulmamaktadır. Fakat aracı ile yurt dışı gezisi gerçekleştirecek olan bireylerin tamamının araç sigortalarını tam olarak yaptırmış olmaları gerekmektedir.

 Araç Vize İşlemleri İçin Nasıl Randevu Alınır?

Araç vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için, kişilere totalde iki yol sunulmaktadır. Bunlardan biri online başvuru, diğeri ise çağrı merkezlerine erişim sağlayarak yapılan vize başvurularıdır.

TÜVTÜRK adlı firmanın çağrı merkez numarası olan 0850 222 88 88’i arayarak vize işlemleriniz için randevu talep edebilirsiniz. Ya da TÜVTÜRK firmasının resmi internet sitesine erişim sağlayarak, online platform üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteye ulaşım sağladığınızda, karşınıza randevu işlemlerini tamamlamadan önce uygulamanız gereken bazı adımlar çıkacaktır.

Randevu talebinizden önce bu bilgileri ve adımları mutlaka okuyarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca araç muayenesi için randevu alırken, araç ruhsatınızın da mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Çünkü firma tarafında bu ruhsat içerisinde yer alan bazı bilgiler, tarafınızdan talep edilecektir.

Yeşil Kart Sigortası nedir?

Yeşil kart sigorta, tüm Green Card sisteminin bulunduğu ülkelerde geçerli olan motorlu taşıt sigortasıdır.

Yeşil Kart Sigortası fiyatları ne kadar?

Sigorta alacağınız sigorta süresine göre değişiklik gösterecektir. En kısa 15 günlük alınan sigortanın ücreti otomobilde 47,25 Euro’dur. Motosiklet için ise 37,80 Euro’dur.

Oyla! post