Meksika Aile Birleşimi

Meksika Aile Birleşimi

Meksika aile birleşimi – Visa Center başvurusu yapabilmeniz için öncelikle bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Bir Türk vatandaşı ile bir Meksika vatandaşı evlenmek istiyorsa eğer, aile birleşim vizesi alma başvurusu talebinde bulunabilmektedirler. Aile birleşim vizesi başvurusu yapacak olan kişinin ülke tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Meksika aile birleşim vizesi başvurusunu yapacak kişinin, bir aileyi geçindirebilecek durumda olduğunu ispat etmesi gerekmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu

Başvuru için gerekli evraklar şunlardır:

 • 3 ay içerisinde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf
 • 6 ay geçerli olan pasaport
 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • Meksika da yaşayan kişinin kimlik belgesi ve pasaportu ayrıca fotokopisi
 • Geçerliliği olan evlenme kayıt belgesi
Meksika Aile Birleşimi

Meksika Aile Birleşimi

Meksika Aile Birleşimi Vizesi

Amerika’nın Güney kısmında yer alan ve birçok farklı ve renkli kültürü ile dünyanın en çok bilinen ülkelerinden biri olan Meksika, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da yerleşmeyi talep ettiği ülkelerden birisidir. Bu konuda bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Meksika’da yaşayan veya oturma izni olan bir kişi ile evlenerek aile bütünlüğü sağlamak açısından Meksika aile birleşimi vizesi talep edebilir.

Meksika’da yerleşim için talep edilen aile birleşimi vizesi konusunda ülke tarafından sağlanmış olan kriterlerin net olarak yerine getirilmesi önemlidir. Örnek olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika Cumhuriyeti konsolosluğu tarafından talep edilen özelliklere uyum sağlayarak, 1 aileyi geçindirecek kadar maddi güce sahip olduğunu ve düzenli bir geliri bulunduğunu ispat etmelidir.

Meksika aile birleşimi vizesi talep edilmesi için öncelikle konsolosluk tarafından talep edilen başvuru formu hazırlanır. Eksiksiz şekilde hazırlanan başvuru formu İspanyolca veya İngilizce olarak doldurulduktan sonra ıslak imzalı şekilde diğer evraklar ile birlikte Meksika konsolosluğuna teslim edilir. Genellikle eksiksiz başvurularda sorun yaşamamak ile birlikte başvuru işlemleri, 30 gün gibi bir süre ile sonuçlanabilir. Ancak evraklar yanlış hazırlanırsa veya daha farklı evraklar talep edilirse, başvuru süresi uzayabilir.

Meksika konsolosluğu tarafından aile birleşimi vizesi için talep edilen evraklar arasında;

 • Son 3 ayda çekilmiş güncel biometrik fotoğraf,
 • En az 6 ay daha geçerli ve 2 adet boş sayfası bulunan pasaport,
 • Uluslararası geçerliliği bulunan evlenme kayıt örneği,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Kimlik fotokopisi,
 • 18 yaşından küçük başvuran kişiler için anne babasından onaylı muvafakatname,
 • Meksika’da yaşayan eşin önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise güncel doğum belgesi,
 • Başvuran kişi veya eşinin daha önce yaptığı bir evlilik varsa, bu evlilik ile ilgili boşanma belgeleri veya eşinin öldüğünü gösteren belge,
 • Meksika’da sürekli olarak oturan kişinin oturma izni, kimlik belgesi ve pasaportu,
 • Başvuru gerçekleştiren kişinin geçerli düzeyde İngilizce ve İspanyolca bildiğini gösteren belgeler,
 • Başvuran kişi ve eşinin uluslararası doğum kayıt örnekleri talep edilmektedir.

Ayrıca Meksika konsolosluğu bazen ibraz edilen tüm belgelerin aslını ve fotokopisini de ek olarak talep edebilir. Ayrıca bu belgelerin farklı bir dile çevrilmesine yani İngilizce veya İspanyolcaya çevrilmesini isteyebilir.

Meksika Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Meksika Vatandaşlığı

Her ülke vatandaşlık hakkından faydalanmak isteyenlere şartlarını sıralar ve uygun olanların müracaat etmeleri istenir. Söz konusu Meksika vatandaşlığı ise şartları dikkate almak ve elçilikler üzerinden başvurulara geçmek gerekir.

Meksika vatandaşlığı nasıl alınır sorgulayanlara öncelikle 5 yıllık ikamet belirtilir. Şöyle ki Meksika’da 5 yıl kalan vatandaşların başvuruları kabul edilir. Bunun yanı sıra Meksika vatandaşlı olan bir kişi ile 2 yıl evli kalmakta kabul edilir.

Vatandaşlık yerine vize işlemlerine geçmek isteyenlere standart belgeler ve harç ödemeleri belirtilir. Meksika vizesi ne kadar sorgulayanlar e-vize başvurularında bulunabilir ve bunun üzerine sadece 150 TL olan ödemeleri ile müracaat edebilir. Resmi bir kimlik olan pasaport ile tanımlanan ülkelere giriş yapılır. Meksika pasaportu ile vizesiz gidilen ülkeler olarak Avrupa Birliği ele alınabilir. Nitekim toplamda 28 ülkeye giriş yapılabilir. Kanada ile Yeni Zelanda’da bunlar arasında gösterilir.

Meksika oturum izni yeni başvurulara dair 1 yıl olarak verilir ve ardından bu süre tamamlanmadan uzatma talebinde bulunmanız esas alınır. Oturum için vatandaşların belirli bir süre ülkede kalması ya da evlilik üzerine başvuruda bulunması istenir.

Meksika’ya yerleşmek vatandaşlık veya oturum izni ile mümkün hale gelir. Bunun için çifte vatandaşlık hakkına dahi yer verilir ve onay alanlar yerleşme işlemlerine geçebilir. Aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarından iş kurma imkanlarına kadar tüm hususlar üzerine yerleşme hakkı ele alınabilir.

Meksika fakir mi?

Meksika’da halkın yarısı fakirken, yarısı da oldukça zengindir.

Meksika tehlikeli mi?

Meksika’nın tehlikeli herhangi bir yana bulunmaz.

Meksika zengin bir ülke mi?

Meksika’da belirli bir bölge fazlası ile zengindir.

Oyla! post