Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

danimarka aile birlesimiTürk vatandaşlarının Danimarka’da yaşayan bir ülke vatandaşı ile veya Danimarka’da sürekli oturum iznine sahip olan bir kişiyle evlilik gerçekleştirmesi sonrasında Danimarka’da ikamet talep etmesi açısından aile birleşimi vizesi alması gerekir. Aile birleşimi vizesi, evlilik vizesi olarak da adlandırılmak ile birlikte (D) sınıfı içerisinde yer alır. Yani bu vize süreli vize oturma izni sağlamaktadır. Turistik olarak talep edilen Schengen vizesinden çok daha detaylı bir şekilde talep edilir ve kullanılır.

Danimarka üzerinden aile birleşimi vizesi talep ettiğinizde, öncelikle Danimarka Konsolosluğu üzerinden başvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Ardından sunduğunuz belgeler ve başvuru hem göç bürosu hem de polis tarafından incelenir. Başvuru işlemlerinin onaylanması için mutlaka belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve takip edilmesi gerekir. Bu konuda sorunsuz bir işlem gerçekleştirilmesi için merkezimiz üzerinden profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Danimarka aile birleşimi vizesi talep etmeniz için Türkiye’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Danimarka’da yaşayan bir Danimarka vatandaşı ile evlenmesi gerekmektedir. Ayrıca vize, bu çiftin çocukları için talep edilebilir. Bu sayede Türkiye’de yaşayan ve 18 yaşın altında olan çocukların Danimarka’da yerleşmesi sağlanabilir.

Danimarka aile vizesi almak için gereken evraklar açısından;

  • Islak imzalı bir şekilde eksiksiz olarak hazırlanmış güncel tarihli vize başvuru formu,
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş, 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Geçerli konumda bulunan ve en az 2 adet boş sayfası yer alan pasaport veya seyahat kimlik belgesi,
  • En geç 1 ay öncesinde alınan güncel nüfus kayıt örneği asıl ve fotokopisi,
  • Evlilik cüzdanınızın renkli fotokopisi,
  • Çocukların ikamet talebi gerçekleştirmesi için anne ve baba tarafından onaylı muvafakatname,
  • Boşanmış çiftlerin çocukları için yine ayrı ayrı muvafakatname talep edilmektedir.

Bazı durumlarda konsolosluk tarafından ek belgeler talep edilmesi mümkündür. İşlemleriniz yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süreye kadar değerlendirme içerisinde tutulabilir. Her istenilen belge istenilen dilde eksiksiz olarak hazırlanmalı ve teslim edilmelidir. Konsoloslukta yapılan mülakata özen gösterilerek, seviyeli bir tavır tutulmalıdır. Vize onaylandıktan sonra Danimarka’da göçmenlik bürosuna başvurarak oturum kartı talep edilebilir.

danimarka oturum calisma vizesi Kopya