Dublin Schengen Mi?

Dublin Schengen Mi

Dublin Schengen mi; Avrupa birliği ülkesi olarak Dublin’e seyahat etmek için Dublin sözleşmesi prosedürüne uygun ülkelere geçiş yapma hakkı verilmektedir. İltica ve turistik gezi işlemleri için yapılan başvurularda, anlaşmalı ülkelere geçiş yapmanız için vize başvurusu yapmadan önce kanun ve mevzuata uygun vize merkezi desteği alarak evraklarınızı düzenleyebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Kolay Mı?

Dublin ve İrlanda vize başvuru işlemlerinizde, yapmanız gereken danışmanlık hizmeti almaktır. Başvuru işlemlerinizde, schengen ülkesi olarak geçmeyen İrlanda ve Dublin, ülkeler arası geçişe izin vermemektedir. İstanbul, Ankara ve İrlanda üzerinden yapılan vize başvuru işlemlerinde, İrlanda ve Dublin sözleşmeleri ülkeler arasında geçişi engellemektedir. Türkiye’den yapılan başvuru işlemlerinde, İrlanda seyahat seçeneklerini değerlendirmek için son 6 ayda yurtdışına seyahat etmeniz gerekmektedir.

Dublin Schengen mi; Schengen ülkeleri arasında yer almamaktadır. Dublin sözleşmesi dahilinde olan ülkeler, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, Hollanda, Malta, Hırvatistan, Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Lüksemburg, Fransa, Almanya, Letonya, Litvanya, Birleşik Krallık, İspanya, Romanya ve İtalya olarak devam etmektedir.

İrlanda vize başvurusu ve Dublin başvuru işlemleri kolay olmamaktadır. Kanun ve mevzuat gerğinde, Schengen ülkeleri arasında bulunmamanın verdiği koşullar zorlaştırılmış, iltica ve seyahat için vize başvuru işlemlerinde, harç ödemenizi, pasaport şartlarınızı belirleyen seçenekler bulunmaktadır. Vize merkezi üzerinden Dublin başvuru işlemleriniz için detaylı bilgi alabileceğiniz seçenekler sizlerle paylaşılır.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda vizesi almak için Schengen ülkelerine başvuru yapılmaz. Ülkeye geçiş yapmak için prosedür eksiksiz yerine getirilmelidir. İrlanda vize reddi nedenleri arasında bulunan en temel neden evrak prosedürüne uygun başvuru yapılmamasıdır. Vize başvuru işlemleri sırasında, eksik belge verilmemesi ve danışmanlıkla ilgili bilgi alınarak ülkenin vize ve pasaport mevzuatının yerine getirilmesi gerekmektedir.

  • İrlanda vizesi için vize merkezleri sorumluluk alabilmektedir.
  • Konsolosluk üzerinden başvuru yapılması dilekçe ve form seçeneklerinin verilmesi gerekir.
  • İrlanda vize randevu ve vize ücretleri için gerekli olan işlemlerin vize tipine göre düzenlenmesi gerekmektedir.
  • Vize başvurusunun sonuçlanması konsolosluğun yoğunluğuna göre 2 hafta ile 3 haftada tamamlanmaktadır.

İrlanda vize başvuru ücretler; Turistik ve eğitim amaçlı gidilen vize ücretlerinde değişiklikler bulunmaktadır. İrlanda vize ücreti turistik amaçlı olarak 200 TL ile 320 TL arasındadır. Akraba ziyareti ve benzeri durumlar için ücret 320 TL olarak sınırlandırılmış, tatil dönemlerine göre vize alma süresi de uzatılabilmiştir. Tek gidiş ve gidiş dönüşlerde de vize başvuru işlemlerinde farklılıklar olabilir.

İrlanda Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

İrlanda vizesi ile gidilebilecek ülkeler, vize danışmanınızın size sunacağı bilgi doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Vize alınması kolay ülkeler arasında bulunmayan İrlanda, schengen bölgesine dahil olmadığı için İrlanda’dan geçiş yapılacak schengen ülkelerine ayrıca vize alınması gerekmektedir. Örneğin Almanya üzerinden İrlanda’ya geçiş yaparken vize alınacağı gibi, İrlanda üzerinden Almanya’da geçiş yapmak için ayrıca schengen vize talebinin yapılması gerekir. Seyahat amacına uygun olarak D tipi vize veya C tipi vize üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

  • İrlanda için ayrıca vize talebinin İrlanda konsolosluğu üzerinden yapılması gerekmektedir.
  • İrlanda’dan yapılan schengen ülke geçişleri için gidilecek ülkenin konsolosluğuna başvuru yapışır.
  • İrlanda’ya vize ile geçiş vardır ancak İrlanda’dan schengen ülkelerine pasaportsuz geçiş hakkı verilmemiştir.

İrlanda Vizesi İle İngiltere’ye Gidilir Mi?

İrlanda vizesi ile İngiltere’ye geçiş hakkı verilmemiştir. Ülkeler arasında geçiş yapılması için schengen prosedürüne uygun ülke ve vize şartları bulunmaktadır. İrlanda vizesi başvuru işlemlerinizi yaptıktan sonra İngiltere’ye geçmek için yeniden vize başvurusu yapmanız gerekir. Schengen ülkeleri arasında olmadığı için vize almak ve ülkeler arası vizesiz geçiş yapmak mümkün değildir.

İrlanda Schengen Mi?

İrlanda schengen ülkesi değildir. Ancak anlaşmalı olduğu sözleşmeli ülkeler bulunmaktadır. Sözleşmeli ülkeler arası geçiş yapılması için İrlanda ve Dublin üzerinden başvuru yapılarak, hangi ülkelere hangi koşullarla gidileceği belirlenmektedir. Schengen vizesi işlemlerinizi yapmanız için ülkenin uyguladığı prosedüre uymanız şartı bulunmaktadır.

Dublin ve İrlanda başvuru işlemleri için vize merkezinden yararlanarak, ülkelerin şartlarına göre schengen başvurusu yapabilirsiniz. Dosya hazırlama, sözleşmeli ülkeler, rezervasyon ve başvuru işlemleriniz için prosedüre uygun profesyonel hizmet verilmektedir. İrlanda D tipi ve C tipi vize başvuru işlemleriniz için gerekli olan özen gösterilecektir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.