Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Cibuti’ye iş toplantılarına katılmak veya ülkenin tarihi turistik yerlerini gezmek istiyorsanız iş toplantıları için ticari vize turistik geziler içinse turist vizesi almanız gerekir. Bu vizelere sahip olabilmeniz için sizden istenilen belgeleri aranan dil seçeneklerinde ve doğru bilgiler içerir şekilde hazırlamanız gerekir. Konsolosluk makamına sunmanız gereken vize belgeleri arasında vize dilekçesi vardır. Bu dilekçede hangi sebeple Cibuti’de bulunmak istediğinizin bilgisi bulunmak zorundadır. Bu belge bir nevi konsolosluğu size vize vermeye ikna etme yazısıdır.

Çin Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Yazmanız gereken Cibuti vize dilekçe örneği – visa center sizin adınıza Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmıştır. Dilekçe linklerini tıklayarak indirebilir ve dilekçede bulunan boşlukları doldurarak konsolosluğa diğer belgelerle birlikte dilekçeyi de sunabilirsiniz. Dilekçeyi indirmek için dil tercihine göre aşağıdaki linklere tıklamalısınız.

Cibuti Turistik Vize Dilekçe Örneği

Cibuti turistik vize ihtiyaçlarınız için Cibuti turistik vize talep dilekçesi, Cibuti ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Cibuti ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Arap coğrafyasının stratejik noktalarından birinde yer alan Cibuti, pek çok insan için ilgi çekici bir ülkedir. Küçük bir coğrafyada 23.200 Km² alana kurulmuş olan ülke, bağımsızlığını henüz 1977 yılında kazanmıştır. 1 milyondan daha az bir nüfusa ev sahipliği yapan Cibuti, turistik olarak gezilip görülebilecek, enteresan özelliklere sahip. Ancak, Cibuti’ye turist olarak gitmek için vize alınması şart.

Cibuti’ye turistik seyahate çıkmak ve ülkeyi görmek istiyorsanız, bu durumda Cibuti turistik vize talep dilekçesi doldurmalı ve vizenizi alabilmek için dilekçede yer verdiğiniz ifadeleri vize başvuru evrakları ile destekleyebilmelisiniz. Cibuti vize talep dilekçesi üzerinde yer vermeniz gereken bilgiler ise şu şekilde:

 • Cibuti vize başvurusu talep dilekçesi üzerinde seyahat amacınıza yer vermelisiniz.
 • Cibuti vize başvurusu talep dilekçesi üzerinde ülkeye giriş çıkış tarihlerinizi belirtmeli, farklı bir ülkeye gidip geri gelecekseniz bu konuya değinmelisiniz.
 • Cibuti vizesi başvuru talep dilekçesinde ülkede gerçekleşecek olan turistik aktiviteler ve standart masraflarınızın nasıl karşılanacağına yer vermelisiniz.
 • Cibuti vizesi talep dilekçesi yazarken, öğrenci ya da ev hanımı olmanız durumunda çift dilekçe hazırlamalı, dilekçelerden birini masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden sponsora yazdırmalısınız.
 • SGK kayıtlı bir şirket çalışanıysanız, seyahat tarihlerinde izinli olduğunuza dair dilekçe hazırlatmalı ve bu dilekçeyi şirket antetli kâğıdına, üzerinde şirket yetkilisi imzası ve kaşesi ile birlikte hazırlamalısınız.

Cibuti Vize Dilekce Ornegi

Cibuti Ticari Vize Dilekçe Örneği

Cibuti, ticaret sebebi ile ziyaret edilebilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Cibuti’de ekonomi mümkün olduğunca ülkenin en önemli gelir kaynağı olan Cibuti limanına bağlı. Liman üzerinden farklı ülkelere de kaynak transferi yapıldığından, ülke bu alanda oldukça gelişmiş.

Cibuti’de farklı iş kolları da bulunmakla beraber, ülkeye ticari anlamda faaliyet göstermek kongre, fuar vb. oluşumlara katılmak ya da iş toplantısı seyahati yapmak isterseniz, bu durumda Cibuti ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız ve sonrasında ticari vize almalısınız.

Bu dilekçeyi doldururken:

 • Cibuti ticari vize talebinizi oluşturan dilekçede şirket kaşesi, şirket yetkilisi imzası bulunmalı ve dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı
 • Seyahat tarihleriniz açıkça belirtilmeli
 • Seyahat amacınız açıkça belirtilmeli
 • Masraflarınızın nasıl karşılanacağı açıkça belirtilmeli
 • Şirketteki görevinizi açıklamalı
 • İlgili dilekçeyi vize başvuru evrakları ile desteklemelisiniz 
  Cibuti Vize Dilekçe Örneği

  Cibuti vize işlemleri için gerekli olan evraklar içerisinde yer alan dilekçe büyükelçiliğe sunulan evraklar ile uyumlu olmalıdır.

  Cibuti Vize Dilekçede Ne Olur?

  İngilizce olarak hazırlanan vize dilekçesinde başvuru sahibinin adı, pasaport numarası, seyahat tarihleri, mesleki bilgiler ve geri döneceğine dair taahhüt yer almalıdır.

  Cibuti Vize Dilekçe Elle Mi Yazılır?

  Cibuti vize başvuru dilekçesi bilgisayar üzerinden ya da elle yazılmalı, dilekçe Cibuti Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

  Cibuti Vize Dilekçeyi Danışmanlık Şirketi Yazar Mı?

  Cibuti Büyükelçiliği’ne sunulacak olan vize talep dilekçesi hazırlanırken başvuru sahipleri için danışmanlık şirketleri gerekli olan desteği sunmaktadır.

Oyla! post