Cibuti Vize Dilekçe Örneği - Visa Center

Cibuti Vize Dilekçe Örneği

Cibuti Turistik Vize Dilekçe Örneği

Cibuti turistik vize ihtiyaçlarınız için Cibuti turistik vize talep dilekçesi, Cibuti ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Cibuti ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

 

Arap coğrafyasının stratejik noktalarından birinde yer alan Cibuti, pek çok insan için ilgi çekici bir ülkedir. Küçük bir coğrafyada 23.200 Km² alana kurulmuş olan ülke, bağımsızlığını henüz 1977 yılında kazanmıştır. 1 milyondan daha az bir nüfusa ev sahipliği yapan Cibuti, turistik olarak gezilip görülebilecek, enteresan özelliklere sahip. Ancak, Cibuti’ye turist olarak gitmek için vize alınması şart.

Cibuti’ye turistik seyahate çıkmak ve ülkeyi görmek istiyorsanız, bu durumda Cibuti turistik vize talep dilekçesi doldurmalı ve vizenizi alabilmek için dilekçede yer verdiğiniz ifadeleri vize başvuru evrakları ile destekleyebilmelisiniz. Cibuti vize talep dilekçesi üzerinde yer vermeniz gereken bilgiler ise şu şekilde:

 • Cibuti vize başvurusu talep dilekçesi üzerinde seyahat amacınıza yer vermelisiniz.
 • Cibuti vize başvurusu talep dilekçesi üzerinde ülkeye giriş çıkış tarihlerinizi belirtmeli, farklı bir ülkeye gidip geri gelecekseniz bu konuya değinmelisiniz.
 • Cibuti vizesi başvuru talep dilekçesinde ülkede gerçekleşecek olan turistik aktiviteler ve standart masraflarınızın nasıl karşılanacağına yer vermelisiniz.
 • Cibuti vizesi talep dilekçesi yazarken, öğrenci ya da ev hanımı olmanız durumunda çift dilekçe hazırlamalı, dilekçelerden birini masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden sponsora yazdırmalısınız.
 • SGK kayıtlı bir şirket çalışanıysanız, seyahat tarihlerinde izinli olduğunuza dair dilekçe hazırlatmalı ve bu dilekçeyi şirket antetli kâğıdına, üzerinde şirket yetkilisi imzası ve kaşesi ile birlikte hazırlamalısınız.

Cibuti Vize Dilekce Ornegi

Cibuti Ticari Vize Dilekçe Örneği

Cibuti, ticaret sebebi ile ziyaret edilebilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Cibuti’de ekonomi mümkün olduğunca ülkenin en önemli gelir kaynağı olan Cibuti limanına bağlı. Liman üzerinden farklı ülkelere de kaynak transferi yapıldığından, ülke bu alanda oldukça gelişmiş.

Cibuti’de farklı iş kolları da bulunmakla beraber, ülkeye ticari anlamda faaliyet göstermek kongre, fuar vb. oluşumlara katılmak ya da iş toplantısı seyahati yapmak isterseniz, bu durumda Cibuti ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız ve sonrasında ticari vize almalısınız. Bu dilekçeyi doldururken:

 • Cibuti ticari vize talebinizi oluşturan dilekçede şirket kaşesi, şirket yetkilisi imzası bulunmalı ve dilekçe şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı
 • Seyahat tarihleriniz açıkça belirtilmeli
 • Seyahat amacınız açıkça belirtilmeli
 • Masraflarınızın nasıl karşılanacağı açıkça belirtilmeli
 • Şirketteki görevinizi açıklamalı
 • İlgili dilekçeyi vize başvuru evrakları ile desteklemelisiniz
Başa dön tuşu
× Cibuti Vizesi