Lüksemburg Vize Başvuru Formu - Visa Center

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg’a Vize Başvuru Formu

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg’a, kısa süreli (90 gün) seyahatlerinde vize başvurusu yapılması gereklidir. Lüksemburg’a gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Schengen vizesi için online olarak başvuru yapılabilir. Başvuru sürecinde talep edilen vize ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan ücretin yatırıldığına dair banka dekontu başvuru dosyasının içine konulmalıdır. Talep edilen vize ücreti başvurunun kabul edilmemesi durumunda geri iade edilmektedir.

Lüksemburg Vizesi Formu ve İstenilen Belgeler

Lüksemburg vizesi için doldurduğunuz online başvuru formu dışından Schengen vizesi ile ilgili istenen farklı evraklarda bulunmaktadır.

  • Schengen vizesi için doldurulacak vize başvuru formu.
  • Pasaport ve pasaportunuzun 1 adet fotokopisi
  • İki adet renkli çekilmiş fotoğraf
  • Lüksemburg’a gitmek için aldığınız uçak bileti
  • Lüksemburg’da kalmak için yaptığınız seyahat rezervasyonları
  • Vize başvuru ücretini ödendiğinizi kanıtlayan banka hesap belgesi
  • Lüksemburg vizesine başvuru yapan kişi öğrenciyse, 1 adet öğrenci belgesi
  • Lüksemburg Schengen ülkesi olduğu için başvuru için istenen belgeler arasında seyahat sağlık sigortası da bulunmaktadır. 30 bin Euro teminatlı olan sağlık sigortasının planlanan seyahat süreci boyunca geçerli olması gerekmektedir.

Luksemburg Vize Basvuru Formu

Lüksemburg vizesi başvuru süreci duruma bağlı olarak değişmektedir. Bazı durumlarda 60 güne varabilmektedir.  Aynı zamanda Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen bazı pasaport sahipleri vize almalarına gerek kalmadan ülkeye gidebilecekler.

Bu pasaport sahipleri 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir. Schengen vizesi almadan Lüksemburg’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının diplomatik, hizmet ya da özel pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/luksemburg-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Başa dön tuşu
× Lüksemburg Vizesi