Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüxemburg bir Schengen Topluluğu üyesidir. Bu nedenle buraya yapılacak ziyaretlerle ilgili prosedür diğer Sechengen Ülkeleri ile aynıdır. Kendi aralarında vatandaşlarına serbest dolaşım hakkı sağlamış olan Schengen Ülkeleri Türkiye ve diğer ülke vatandaşlarının ziyareti için bazı koşulların yerine getirilmesini ister.

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri

Lüxemburg vizesi almak için Schengen Bölgesi ülkelerinden herhangi birinin büyükelçilik ve konsolosluklarından başvuru yapılabilir. Bu kurumlardan alınacak ya da internet sitelerinden indirilecek vize başvuru formları doldurularak istenen ek evraklarla birlikte teslim edilir. Bu işlemlerin online olarak yapılması da mümkündür. İşlemlerin kolayca yapılması ve kabul sürecinin takibi için Lüksemburg vize başvuru formu – Visa Center hizmetinden faydalanılabilir. Visa Center’ın deneyimli çalışanları her aşamayı özenle takip edecektir.

Lüksemburg’a Vize Başvuru Formu

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg’a, kısa süreli (90 gün) seyahatlerinde vize başvurusu yapılması gereklidir. Lüksemburg’a gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Schengen vizesi için online olarak başvuru yapılabilir. Başvuru sürecinde talep edilen vize ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan ücretin yatırıldığına dair banka dekontu başvuru dosyasının içine konulmalıdır. Talep edilen vize ücreti başvurunun kabul edilmemesi durumunda geri iade edilmektedir.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vizesi Formu ve İstenilen Belgeler

Lüksemburg vizesi için doldurduğunuz online başvuru formu dışından Schengen vizesi ile ilgili istenen farklı evraklarda bulunmaktadır.

  • Schengen vizesi için doldurulacak vize başvuru formu.
  • Pasaport ve pasaportunuzun 1 adet fotokopisi
  • İki adet renkli çekilmiş fotoğraf
  • Lüksemburg’a gitmek için aldığınız uçak bileti
  • Lüksemburg’da kalmak için yaptığınız seyahat rezervasyonları
  • Vize başvuru ücretini ödendiğinizi kanıtlayan banka hesap belgesi
  • Lüksemburg vizesine başvuru yapan kişi öğrenciyse, 1 adet öğrenci belgesi
  • Lüksemburg Schengen ülkesi olduğu için başvuru için istenen belgeler arasında seyahat sağlık sigortası da bulunmaktadır. 30 bin Euro teminatlı olan sağlık sigortasının planlanan seyahat süreci boyunca geçerli olması gerekmektedir.
Lüksemburg vizesi başvuru süreci duruma bağlı olarak değişmektedir. Bazı durumlarda 60 güne varabilmektedir.  Aynı zamanda Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen bazı pasaport sahipleri vize almalarına gerek kalmadan ülkeye gidebilecekler.

Bu pasaport sahipleri 180 gün periyodunda 90 güne kadar kalış süresi geçerlidir. Schengen vizesi almadan Lüksemburg’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının diplomatik, hizmet ya da özel pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

Lüksemburg vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/luksemburg-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Lüksemburg vizesi nasıl alınır?

Lüksemburg vizesinin alınabilmesi için Lüksemburg Konsolosluğu’na müracaat gerçekleşmeli.

Lüksemburg vize istiyor mu?

Lüksemburg belirli ülkelerde kesinlikle vize ister. Bu durum belirli ülkeler için geçerli değildir.

Luxemburg nasil gidilir?

Lüksemburg’a gidebilmek için Lüksemburg konsolosluğundan vize alınmalı. Vize işlemleri eksiksiz hazırlanmalı.

Oyla! post