Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında başvuru formunu doldurmanız zorunludur. Formu eksik bilgiye yer vermeden ve seyahatinizdeki tüm detayları içerecek şekilde doldurmanız gereklidir.

Mısır Vize Başvuru İşlemleri

Böylelikle vize alma ihtimaliniz artar. Hazırladığınız başvuru formuna vize evraklarınızı da ekleyerek yaşadığınız yer için yetkili olan konsolosluk veya başkonsolosluğa belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Belgelerinizde hata bulunmaması durumunda uzun süreli veya kısa süreli Mısır vizesine sahip olarak planınızdaki seyahatinizi zamanında gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvuru formu – visa center hizmetlerinden birisidir. Başvuru formunu doldurmak için Visa Center çalışanlarından yardım alabilirsiniz. Elemanlarımız sizlere formla ilgili tüm detayları anlatırlar. Başvuru formuyla birlikte konsolosluğa vermeniz gereken belgelerin listesine aşağıdan ulaşarak belgelerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu belgeler içinde Visa Center hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vizesi almak için Mısır Konsolosluğunun hazırladığı başvuru formu doldurulmalıdır. Sonrasında Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeler hazırlanmalıdır. Başvurularınızı Mısır Konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezleri aracılığı ile yapabilmektesiniz.

Başvuru sürecinde başvuru sonuçlarının olumlu çıkması için verilen belgeleri tam olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Mısır vize başvuru formu doldurulurken tüm bilgilerinizi tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Yanlış bilgiler ile doldurulan başvuru formu Konsolosluk tarafından geçersiz sayılır ve hatta cezai işlem uygulanabilir.

Aynı zamanda talep edilen evraklar ile başvuru formu arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler doğrultusunda vize başvuru sonucunuz olumsuz olarak değerlendirilecektir. Türkçe veya İngilizce olarak doldurulan başvuru formunda imzanız olmalıdır. İmza olmayan başvuru formları kabul edilmemektedir.

Mısır Konsolosluğu’nun verdiği Mısır Turistik Vize, Mısır Ticari Vize, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Öğrenci Vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır. Seyahat amacınız doğrultusunda vize türlerinden uygun olanı seçmelisiniz. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü geçmemek şartı ile vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için ise Mısır seyahati için vize gereklidir.

Mısır Vize Başvuru Formu İçin İstenen Belgeler

Mısır vizesi için konsolosluk tarafından hazırlanan online başvuru formunu doldurduktan sonra tamamlamanız gereken başka evraklar da bulunmaktadır. Bunlar:

  • Seyahatiniz bittikten sonra da 6 ay boyunca geçerliliği olan pasaportunuz
  • Nüfus Cüzdanınız ve fotokopisi
  • Mısır vize başvuru formunun bir çıktısı
  • Son 6 ay içinde çekilmiş olan iki adet biyometrik fotoğraf
  • Vize talep dilekçesi
  • Uçak ve Otel rezervasyonlarına ait belgeler
  • Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası belgeleri
  • Davetiye (Seçilen vize türüne göre değişkenlik göstermektedir)
  • Talep edilen vize ücretinin banka dekontu
Talep edilen evraklar ve vize ücretinin verilmesi ile sonuçlar beklenmelidir. Mısır Konsolosluğu’nun verdiğiniz evraklar ile alakalı olarak vize başvuru sonuçlarını bildirmesi değişkenlik göstermektedir. Talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi halinde ortalama olarak vize başvurularınız 30-45 gün arasında sonuçlanacaktır.

Bu süre konsolosluğun vereceği kararlara göre uzayabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için Mısır Konsolosluğu veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

Mısır vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/misir-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Mısır için vize nasıl alınır?

Mısır için vize Mısır Konsolosluğu bünyesinde alınır.

Türkiye'den Mısır'a vize var mi?

Türkiye’den Mısır’a vize vardır.

Misir vize veriyor mu?

Mısır belirli ülkelere vize verdiği gibi belirli ülkelerinde bu durumdan muaf tutar.

Oyla! post