Mali Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Mali Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Mali Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türk vatandaşları ve ülkemizde bulunan 3. ülke vatandaşlarının bir başvuru formu doldurması gerekir. Mali Cumhuriyeti Büyükelçiliğinden alınabilen ya da web sitesinden indirilebilen bu formun eksiksiz olarak doldurulup imzalanması gerekecektir.

Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ayrıca vize başvurusu için gerekli olan belgelerin detaylı olarak öğrenilmesi ve eksiksiz hazırlanması gerekir. Hazırlanan bu dosya Büyükelçilik ve konsolosluklara teslim edilir. Birkaç haftalık bir süre içinde başvuru hakkında cevap verilmesi beklenir.

Vize başvurusunun yapılması ve sürecin takibi biraz meşakkatli olabilir. Mali Cumhuriyeti vize başvuru formu – Visa Center hizmeti alındığı takdirde eğitimli ve tecrübeli profesyonel çalışanlar bu işlemleri yürütebilir.

Mali Vizesi

Mali Yolcu-Bilgi-Formu

Mali’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize alması zorunludur. Vize başvurusu internet üzerinde yapılabilmektedir. Türkiye vatandaşlarından diplomatik pasaporta sahip olanlar 180 gün içinde 90 günü geçmemesi kaydıyla seyahatlerinde vize başvurusu yapmayabilirler. Diplomatik pasaport sahipleri vize muafiyetini kullanabilirler.

Hizmet, Hususi ve Umumi pasaport sahipleri Mali ziyaretlerinde vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvurusu sırasında girilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Talep edilen evraklarda yer alan bilgileriniz ile başvuru formunda yer alan bilgiler birbiri ile uyumlu olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler konsolosluk tarafından başvurunun kabul edilmemesine sebep olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti ile Mali’nin vize anlaşmasının olması sebebiyle Diplomatik Pasaport sahipleri dışındaki pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Vize başvuru formunda gitme sebebine göre değişkenlik gösteren vize türü seçilmelidir.

Mali Konsolosluğunun belirlediği 2 vize türü bulunmaktadır. Bunlar Turistik vizesi ve Ticari vizesidir. Aralarında talep edilen evraklarda farklılıklar vardır.

Mali Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Mali Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

İstenen belgelerin ortak olan dışında Ticari vize seçen Türkiye Vatandaşları, şirkete dair evrakları ve davetiyeyi sunmaları gerekmektedir.

Afrika kıtasının batısında bulunan Mali ülkesi için vize başvurusu sırasında Sarıhumma aşısının yapılmış olma zorunluluğu bulunmaktadır. Türk vatandaşlarının Mali ülkesi girişinde zorunlu olan sarıhumma aşısını yaptırdıklarını gösteren uluslararası aşı sertifikasını, talep edilen evraklarının arasına eklemeleri gerekmektedir.

Mali Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun aslı
 • Normal biyometrik iki adet fotoğraf
 • Otel rezervasyonu
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Kişinin şahsına ait son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Uluslararası aşı sertifikası (Sarıhumma aşı karnesi)
 • Antetli kâğıda kaşe ve imzalı kişinin şirketteki yetkisinin, gidiş amacının ve tarihlerinin bildirildiği dilekçe
 • Şirketin vergi levhası fotokopisi (Ticari Vize için)
 • Şirketin faaliyet belgesi ve oda sicil kaydı belgesi (Ticari Vize için)
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi (Ticari Vize için)
 • Şirketin ticari sicil gazetesi fotokopisi(Ticari Vize için)

Mali vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sonuçları ortalama olarak 15-20 gün sürede açıklanmaktadır. Bu süre Mali Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Daha fazla bilgi almak için herhangi bir vize merkezinden yardım alabilirsiniz.

Mali dini nedir?

Malide ülkenin yüzde doksanı müslümandır.

Mali zengin bir ülke mi?

Mali orta gelirli bir ülkedir. Mali geçmiş zamanlarda kriz yaşamış bir ülkedir. Ancak ülke içerisinde dışarıdan gelenlerin nüfusu artması ile birlikte gelir olarak yükselişe geçmektedir.

Mali neresi oluyor?

Mali Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir.

Oyla! post