Gambiya Konsolosluğu

Gambiya Konsolosluğu

Türkiye’den Gambiya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize almaları gerekir. Vize alım işlemleriniz için öncelikle evraklarınızı tamamlamanız, ardından Gambiya konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir.

Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya konsolosluğu – Visa Center içerisinde bilgilerinin yer aldığı konsolosluklardan biridir. Konsolosluğun açık adresine ve numarasına ve çalışma saatlerine ulaşabilirsiniz. Vize başvurusunda yanınızda bulunacak evrakların listeleri Gambiya vizesi başlığı altında sizlerin bilgisine sunulmuştur.

Evraklarınızı tamamladıktan sonra Gambiya konsolosluğuna giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Konsolosluk bilgilerinin tamamı yazı içerisinde mevcut olup, herhangi bir konuda vize alımı ile ilgili bilgi sahibi olmak için diğer yazıları okuyabilirsiniz. Gambiya vizesi ve Gambiya konsolosluğunun tüm bilgileri yazı içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Gambiya Konsolosluğu Ankara

Gambiya Devleti, Türkiye’de diplomatik temsilcilik işlemleri olarak hizmet vermektedir. Gambiya konsolosluğu Ankara ilinde ülkemizde yaşayan vatandaşların özlük haklarıyla ilgilenmek için de işlemlerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Ankara’nın görevleri arasında, iki ülke arasında ticari ilişkileri geliştirmek de yer almaktadır. Ülkede çalışan vatandaşları himaye etmek ve vatandaşlık işlemleriyle ilgilenmek için hizmetlerini sürdürmektedir. Bütün bu hizmetlerin yanı sıra vize çıkartmak isteyen vatandaşların seyahat işlemleriyle de ilgilenmektedir.

Gambiya Konsolosluğu

Gambiya Konsolosluğu

Gambiya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da iki yönlü olarak görevlerini sürdüren, konsolosluğun Türkiye konsolosu Mr. Ekmeleddin İhsanoğlu’dur. Konsolosluğun çalışma saatleri, ziyaret edilmeden önce muhakkak bilgi alınmalıdır. Çünkü bilgi verilmeden çalışma saatleri değişebilmektedir. Gambiya konsolosluğu İstanbul hizmetlerinde iki ülke arasındaki kültürel ilişkileri geliştirmek için önemli bir rol oynar. Aynı zamanda yerel basın ile de iletişim sağlayan bir kurumdur.

Gambiya Konsolosluğu Hakkında

Gambiya Devletinin Türkiye temsilciliğini yapan, konsolosluğun asli görevlerinden bir tanesi de vize işlemlerini yönetmektir. Hizmet ve hususi olarak pasaport işlemlerinin yürütülmesine yardımcı olmaktadır. Vatandaşların vize başvurularını alır, değerlendirir ve sonuçlanmasına da yardım eder. Ayrıca dış temsilcilik görevini de yürütür. Gambiyalı vatandaşların seyahat esnasında yaşayabilecekleri sorunlarla da ilgilenmektedirler. Ayrıca Gambiya’ya uzun süreli seyahat yapmayı düşünen vatandaşlar için ise seyahat öncesindeki bütün işlemleri yönetmektedir.

Gambiya Konsolosluğu İletişim

Vize işlemleriyle alakalı her yönden bilgi alımı yapılabilmektedir. Gambiya konsolosluğu iletişim numarası, çalışma saatleri içinde hizmet vermektedir. Merak edilen konular hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak için 0212 970 02 81 numarası aranabilir. Bunun yanı sıra mail yoluyla da bilgi almak isteyen vatandaşlar için [email protected] adresi kullanılabilir. E-posta gönderimi sağlanarak, evrak gönderimi yapılabileceği gibi diğer konular hakkında da bilgi alınabilecektir.

Gambiya Türk Konsolosluğu

Türk konsolosluğu, Gambiya Devletinin temsilciliğini yürüten kurumdur. Bütün vatandaşların özlük haklarının korunması, evlilik durumları, ölüm, doğum ve benzeri konularda yardımcı olduğu gibi aynı zamanda vize başvurularını sonuca bağlar. Resmi bir evrak işi olacağı zaman yabancı vatandaşların bu kuruma başvurması gerekmektedir. Aynı zamanda tabi ki iki ülke arasındaki bağları da kuvvetlendirmek için çalışmaktadır.

 

Gambiya vize istiyor mu?

Gambiya umuma mahsus, hizmet pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Diplomatik pasaport olan siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları ise 90 günlük seyahat için vizeden muaftır.

Gambiya vizesi nasıl alınır?
 

Gambiya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları seyahatin nedenine göre vize türünü belirlemeli ve ardından evrakları tamamlayarak büyükelçiliğe şahsen müracaat etmelidir.

Gambiya Büyükelçisi kim?

Gambiyanın Türkiye’de bulunan temsilcisi Ankara Büyükelçisi Sering Modou Njie’dir. Büyükelçi Haziran 2023 itibariyle Türkiye Cumhurbaşkanlığına güven mektubunu teslim etti.

Oyla! post