İspanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi Güncel 2023

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

İspanya Vize Evrak Listesi

İspanya’ya gitmek için, hangi vize türünü tercih ederseniz edin, amacınız her ne olursa olsun, teslim etmeniz gereken ortak olan birkaç evrak bulunmaktadır. Evraklar, İspanya Başkonsolosluğu’na gidecek olup, vize sürecinde orada değerlendirmeye alınacaktır.

Ispanya Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi
Ispanya Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi

İspanya vize evrakları arasında yer almakta olan ve güncelliğini 2023 yılı itibariyle de korumakta olan evrakları sizler için listeliyoruz.

 • İspanya vizesi için başvuracak şahsın 2 adet biyometrik fotoğrafı bulunmalıdır.
 • İspanya vize ücreti ödeme işlemlerinden sonra başvuracak kişi veya kişiler, İspanya vize talep formunu da doldurmalıdırlar.
 • Bir diğer yapılması gereken ise, İspanya Başkonsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmaktır. Vize dilekçesini yazarken noktalama işaretlerine ve üsluba özen gösterilmelidir.
 • Vize talebinden sonra en azından, 180 gün geçerliliğini yitirmeyecek bir pasaport, başvuruyu yapacak kişide mevcut olmalıdır.
 • Vize talebinde bulunan kişi 18 yaşına henüz girmemiş, yani reşit ise kişinin ebeveynleri tarafından, vizeye başvurduğunu bildiren ve destekleyen taahhütname de verilmesi gerekli evraklar arasında yer almaktadır.
 • İspanya’ya gitmek isteyen kimselerin yerine getirmeleri gereken bir diğer şart ise, sabıka kayıtlarını başvuru süresince alıp, sabıka kayıtlarını evraklar arasına koymalıdırlar.
 • Önemli bir not geçecek olursak, şirketimizin İspanya vize ücreti harç zammı konusunda bir yaptırımı bulunmamaktadır. Harç zammı döviz kuruyla doğrudan orantılıdır.
 • Finansal evraklar: 3 aylık bakiyeli banka ekstreleri, tapu fotokopisi ve kira kontratları fotokopisi
 • Gidiş dönüş uçak bileti : Ücretsiz yapmayı öğrenmek için linke tıklayınız.>>>  visacenter.com.tr/vize-basvurusu-ucus-rezervasyonu     
 • Kalınacak yer konaklama belgesi ücretsiz bir şekilde nasıl yapılır>>> visacenter.com.tr/vize-basvurusu-konaklama-belgesi adresini ziyaret ediniz.

Mesleki durum evrakları:

 • Emekliler: Emeklilik belgesi
 • Öğrenciler; Öğrenci belgesi ve Sponsor Evrakları
 • Çalışanlar; İşe giriş bildirgesi, 3 aylık maaş bodroları, sgk hizmet dökümü, İzin dilekçesi, şirketin oda kayıt, faaliyet, vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri, Güncel izin yazısı ve çalışma belgesi
 • Şirket ortakları; Ortaklık belgesi, faaliyet belgesi, vergi levhası güncel, ortak olduğunu gösterir sicil gazetesi, imza sirküleri fotokopisi
 • Devlet memurları; görev yazısı, maaş bordoları, izin yazısı

İspanya vizesi için gerekli evraklar 2023 yılında bu şekilde istenilmektedir. Vize evrakları ile ilgili tüm bilgi ve işlemleriniz için lütfen bizleri arayıp danışmanlık alınız. Danışmanlık almak sizler için oldukça olumlu vize sonuçları doğurabilecek bir destektir. Uzman desteği sayesinde, İspanya vizeniz onaylanma imkânını artırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Vizelerin onay süreçlerinde her vize için ortak özellikler bulunmaktadır. Bulunan bu ortak özellikleri iyi anlayıp, tam olarak kavrarsanız, vizenizin onay alma oranını yükseltmiş olursunuz.

İspanya vizesi alırken aynı zaman da biyometri işlemleri de gerçekleştirmeniz gerekmekte olup, biyometri işlemleri kimler için, hangi şartlar altında gerekmez sizler için madelliyoruz.

 • Ülkelerin liderleri veya siyasi olarak davet edilen delegeler tamamen biyometri işleminde muaf tutulmaktadır.
 • Parmak izni alamayacak bir engeli bulunan kimselerin biyometri işlemi yaptırmaları gerekmemektedir. Ancak 10 parmaktan daha az sayıda bile olsa, parmak izi kişilerden alınabiliyorsa, alınabildiği kadar parmak izi alınıp işlemlere öyle devam edilmektedir.
 • İspanya vize ücreti ödeyecek olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin herhangi bir vatandaşı, biyometri işlemleri için fiziki bir engele sahip ise bunu belgelemek durumundadırlar. (İspanya Konsolosluğu’nca incelenmek üzere tıbbi bir belge ile birlikte.)
 • Kişiler biyometri işlemleri gerçekleşirken parmaklarında kına, kesik, yara, yanık ve benzeri problem olmadığına emin olmalıdırlar.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi Güncel 2023 1 – ispanya vize evraklari vize ucreti 1

İspanya Vize Ücretleri

Avrupa Birliği’ne üye olan ve futbol takımlarıyla tanıdığımız İspanya’ya vize almak için yola çıkıyorsanız içeriğimiz tam sizlere hitap etmektedir. İspanya vize ücreti, tıpkı diğer vize ücretleri gibi kur nedeniyle değişim yaşayabilmektedir. Güncellenen kurlardan sonra, değişen fiyatların son halinden haberdar olmak için lütfen doğrudan bizleri arayanız.

İspanya’nın vize ücretleri harç bedelinin yanı sıra, sağlık sigortası ve almak isterseniz danışmanlık işlemleri olarak ayrılmaktadır. Şirket olarak aşağıda sizler için harç ücretlerini sıralıyor olacağız.

 • İspanya’nın güzel katedrallerini ve tarihi yerlerini gezmek için turistik vize almak istiyorsanız, hemen hemen 100 Euro’luk bir harç ücreti yatırmanız gerekmekte. Sadece turistik amaçlarınızı karşılayan bu vize türü sayesinde, turistik gezilerinizi İspanya ülkesinde sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Madrid, Barcelona gibi İspanya’nın en önemli iki şehrinde gerek kültürel, gerek sanatsal, gerek ise eğlenceli vakitler geçirme olanağı sağlamak istiyorsanız almanız gereken İspanya vizesinin türü, turistik vize olmalıdır.
 • İspanya vize ücreti, ticari amaçlı alınan vizelerin de yaklaşık harç ücretleri 100 Euro kadardır. Fiyatlar, kur bazından kaynaklı değişimler ve dalgalanmalardan dolayı sürekli olarak güncellenmekte olup, en son fiyat bilgisi almak için aramanız yeterli olacaktır.
 • İspanya’da yaşayan aile, akraba veya arkadaşlarınız bulunuyorsa, onlardan davetiye alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu tür vizelerin zam öncesi harcı 80 Euro’dur. Zam sonrası fiyatlar değişmekte olup, güncel bir fiyat almak için doğrudan bizleri arayınız.
 • 18 yaşından küçük şahıs müracaatlar için, sponsor olacak kişi harç ücreti ödemesi yapabilmektedir. Aynı zamanda, İspanya vize ücreti ödemeden önce, 18 yaşından küçükler bakımını üstlenen resmi kişilerce verilen izin onayı sayesinde vize başvurusu yapabilmektedir.
 • Eğitim amaçlı İspanya vizesi almak istiyorsanız, sizler için gerekenler arasında, okuldan kabul mektubu ve davetiyesi bulunmaktadır. Banka hesaplarınız içerisinde belirtilen kadar maddiyatınız yoksa vize onay işleminizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Sponsor sayesinde İspanya vize ücreti karşılamayı planlıyorsanız, daha sonra daha detaylı olarak da değineceğimiz konu olan, sponsor bilgilerini de vize işlemleri sırasında doldurmalısınız. Sponsor bilgilerinin önemi, ziyaretiniz sırasında maddi sorun çekip, çekmeyeceğinizin kanıtı sponsorunuzun maddi durumu olduğu için oldukça önemlidir.

12 yaşından küçük kimseler için, harç ücretinin sadece yarısı kadar bir miktar ödemeniz, İspanya’ya vize talebinde bulunacak olan kimseler için yeterli olacaktır. Bunun nedeni yaş sınırının altında kalmaları ve çocuk olarak İspanya hükümeti tarafından değerlendirilmeleridir. İspanya vize ücreti ödemesi yaparken, harç ücreti ödemesi esnasında 12 yaşından küçük bireyler için sadece yarım ücret vermeniz gerektiğini unutmayınız.

İspanya son dönemlerde korona ve benzeri salgın durumlarının yayılmasının önüne geçebilmek adına, başvuruda bulunacak kişilerden ( vize başvurusu) sağlık onayı isteyebilmektedir. Sağlık onayınızı sorunsuz bir biçimde Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlar tarafından alabilirsiniz.

İspanya Vizesi hakkında gerekli bütün bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Formu

Korana günleri sona erdikten sonra güzel bir tatil yapmayı mı planlıyorsunuz? Tatilinizin rotasını Avrupa’da bulunan en güzel ülkelerden birine mi yönelteceksiniz? O zaman bu alt başlıkta sizler için hazırladığımız bilgiler sizlere yardımcı olabilir.

İspanya’ya gitmek isteyen kişilerin iş ve kimlik bilgilerini detaylı bir biçimde bildirmesi gereken, İspanya vize formu nasıl doldurulmalı ile ilgili sorular için visacenter çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

İspanya’ya gidecek olan şahısların doldurması gereken bu formda ilk 10 madde şahısların kimlik bilgilerini sorgulamaktadır. Onuncu maddeden sonraki maddeler ise kişinin istikametinin nerede bulunduğu ve işi ile ilgili bilgilerin teyidinin yapılması adına formda yer almaktadır.

Diğer maddeler arasında var ise kişinin sponsorlarının da bilgileri ayrıntılı bir şekilde yer alması gerekmektedir. Form doldurulacağı sırada, ne kadar dikkatli olmanız gerektiğini anlamanız için şunu sizlere belirtmeliyiz; En ufak bir hatada, form içerisinde yapılacak bir yanlış bilgilendirmede, vize hakkınızı kaybedersiniz. Kısacası vizeniz ret yemiş olur.

İspanya vize doldurulmuş form örneği için  visacenter.com.tr/ispanya-vize-basvuru-formu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

İspanya Vize Dilekçesi

Vize dilekçesi, İspanya Baş Konsolosluğu’na hitaben kaleme alınmalıdır. Kaleme alınacak bu dilekçe sayesinde, vizeniz resmi olarak işleme (yürürlüğe) girecektir. İspanya vize dilekçesi dolduruluş amacı tamamen, kişinin neden İspanya’ya gitmek istediğini, İspanya konsolosluğunda bulunan görevlilere net bir şekilde belirtmesi ve de İspanya Konsolosluğu yetkililerinin kişinin ülkeleri adına bir tehdit oluşturup, oluşturmadığını gözlemlemesiyle alakalıdır.

İspanya vize ücret ödemesi ile eş zamanlı olarak, ispanya vize dilekçesi de evraklar arasında teslim edilmelidir. Vize alma yolunda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bizler ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İspanyol yetkililer sizleri detaylı bir biçimde araştırmak zorundadırlar. İspanyol yetkililerin ülkemizde bulunma amaçları tamamen ülkelerini korumak ve oluşabilecek sıkıntılı durumların önüne geçmektir.

İspanya vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/ispanya-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Son olarak vizenizin kaç günde onay veya ret alacağını merak ettiğinizi biliyor ve sizler için kafanızda oluşabilecek bu düşünceye, visacenter ayrıcalığı ile ulaşın diye bu alt başlığı yazıyoruz. İspanya vizesi yaklaşık olarak 14 günde sonuca ulaşmaktadır. Bu sonuca ulaşılan süreç tamamen yoğunluğa bağlı olarak artabilir veya azalabilir. İspanya vize ücreti tamamen ödendikten sonra, vizenizin sonucu yaklaşık olarak bir hafta ile 3 hafta arasında sonuca ulaşacaktır.

Neden 14 gün süre bekleniyor? Sorusunun cevabı ise çok basit. 14 gün beklenilmesinde yoğunluk sonrasında ki neden ise, verilerinizin gerekli kurumlarca onaylanmasıdır. Sağlık Bakanlığı’ndan alacağınız belgenin onaylanması, Emniyet Müdürlüğü’nden aldığınız sabıka kaydınızın onaylanması ve Nüfus Müdürlükleri işlemleri gibi işlemler dolayısıyla süreç uzayabilmektedir.

İspanya Vizesi Ekşi Nedir?

Ekşi platformda vize süreci, vize ücreti ve vize için gerekli başvuru evrakları hakkında gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. İspanya vizesine daha önce başvuru yapmış kişilerin yorumları, önerileri ve şikayetleri bu platformda yer alıyor. Ülkeye seyahat etmek için seyahat amacınıza yönelik vize türüne başvuru yapmalısınız. Ekşi platformda da vize türüne uygun olarak sunmanız gereken evraklar yer almaktadır. Seyahat için başvuru yapmadan önce bir ön araştırma yapabilirsiniz. Ekşi platform bu konuda size yardımcı olacaktır.

İspanya Schengen Vizesi Nedir?

Schengen bölgesine bağlı olan ülkeleri seyahat etmek için alınması gereken vize türüdür. Schengen vizesi ile ülkeye 90 günlük seyahat edebilirsiniz. Genellikle iş ve turizm amaçlı verilmektedir. Dolayısı ile Schengen ülkesine hangi amaçla seyahat edeceğiniz önemlidir. Schengen vizesine başvuru yapacak kişilerin Schengen koşullarını sağlamalıdır. Vize başvurusunda sizden istenilen Schengen belgelerini eksiksiz sunmalısınız.

İspanya’ya Vize Kalktı Mı?

Hayır. İspanya’ya seyahat etmek istiyorsanız İspanya vizesine başvuru yapmalısınız. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlar vize için başvuru yapmak zorundadır. Fakat Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlar İspanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü aşmadan seyahat etme hakkına sahiptir.

İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesine sahip olmak için seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğuna ya da vize merkezi aracılığı ile kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda seyahat amacınızı belirleyerek vize başvurunuzu yapmalısınız. Schengen vizesinde konsolosluk yetkilileri başvuru süreci için gerekli tüm evrakların listesini vermektedir. Vize başvurusunda bu evrakları eksiksiz sunmanız gerekiyor.

İspanya Vize Ücreti Nedir?

İspanya’ya seyahat edecekseniz İspanya vizesi için konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. İspanya vize ücreti 107 USD’dir. Ülkeye hangi amaçla seyahat ederseniz edin 107 USD ödemeniz gerekmektedir. İspanya’ya seyahat etmek istiyorsanız vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda 6 ile 12 yaş arası çocuklar için İspanya vize ücreti 70 USD’dir. 0 ile 6 yaş arası çocuklar vize ücretinden muaftır.

 

Ispanya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

İspanya vizesi için başvuruda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının banka hesabından kesinlikle 2500 ile 3000 TL civarında bakiyesini bulunması gerekmektedir.

Ispanya uzun vize veriyor mu?

İspanya 90 günden daha kısa süre için ülkeye gelmek isteyenlere Schengen vizesi verirken 90 günden daha uzun seyahatler için ulusal de vize kategorisinde başvuruları kabul etmektedir.

Ispanya vizesi için neler gerekli?

İspanya vizesi için gerekli olan evraklar büyükelçilik ve konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belgelerin içerisinde en önemlisi başvuru formudur.

Oyla! post