Nijer Vize Başvurusu

Nijer Vize Başvurusu

Nijer’e gitmek isteyen bireyler, öncelikle Nijer vizesine sahip olmalıdır. Vize alabilmek için de öncelikle pasaportunuzun olması gerekir. Konsolosluğa giderek Nijer vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu başvuru sonrasında Nijer vize başvurusu – visa center için gerekli olan evrakları tamamlamanız gerekir. Bu evrakların neler olduğu, yetkililer tarafından sizlere bildirilir.

Nijer Vize Dilekçe Örneği

Bu belgelerin hepsi tamam olmalıdır. Eksik veya hatalı belge olduğunda vize başvurunuz reddedilir. Bu bakımdan başvurunuzu yaparken bilgilerinizi her seferinde kontrol etmeniz, son derece önemlidir. Vize başvurusu için sizden talep edilen belgeleri zamanında teslim etmeniz gerekir. Ayrıca belgelerinizde ki bilgilerin, vize başvuru formunda yazan bilgilerle aynı olması gerekir.

Nijer Vizesi

Nijer sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişiler ilk önce Nijer vizesine sahip olması gerekmektedir. Nijer sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen umuma, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin Nijerya vize başvurusun da bulunması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra bu pasaport türüne sahip olan kişiler her koşulda Nijer vizesine tabi tutulmaktadırlar.

Nijer Vize Başvurusu

Nijer Vize Başvurusu

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijer vizesi için gerekli evraklar yetkili resmi makamlar tarafından şu şekilde talep edilmektedir;

·         Pasaport

·         Vize Başvuru Formu

·         Vize Talep Dilekçesi

·         Finansal Dokümanlar

·         Rezervasyon Bilgileri

·         Kimlik Bilgileri ve Fotokopisi

·         2 Adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş, güncel)

·         Güncel Davetiye (var ise)

Nijer vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/nijer-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nijer Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Nijer vizesi fotoğraf ölçüsü, 3,5×4,5 cm olması yetkili büyükelçilik ve konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Ayrıca, başvuru sahibi tarafından da beyan edilecek olan fotoğraf ise biyometrik bir fotoğraf olması talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra, başvuruda bulunacak olan kişinin sunacak olduğu 2 adet biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olarak güncelliğini koruması gerekmektedir. Tüm bu belirtilen bilgiler ışığında, biyometrik fotoğrafın talep edilen ölçüleri bünyesinde barındırması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak olan vize başvuru talebi ret kararı ile sonuçlanabilmektedir.

Biyometrik fotoğraf içerisinde başvuru sahibinin yüzünün net, çenesinin ve alnının görünür bir şekilde olması gerekmektedir. Dini tercihler doğrultusunda başını örtme gereksinimi duyan kadınların yüzünün net bir şekilde gözükmesi başvuru süreç değerlendirmesi açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Nijer vizesi nasıl alınır?
Nijer’e gitmek isteyen kişiler Ankara’da bulunan Nijer Büyükelçiliğine başvurmakla yükümlüdür.
Nijer vize istiyor mu?
Nijer’e gitmek isteyen diplomatik pasaporta sahip kişilerin dışındakiler vize almalıdır.
Oyla! post