Romanya Konsolosluğu

Romanya Konsolosluğu

Romanya Konsolosluğu Türkiye’de farklı şehirlerde yer alıyor. Bu şehirlerden biri olan Ankara’da bulunan Romanya Konsolosluğunun görev alanları oldukça geniştir. Bu konsolosluk hem vatandaşları vize süreçleri ile alakadar olur hem de iki devletin arasındaki ilişkileri inceler.

Romanya Vize Başvuru Formu

İstanbul’da bulunan Romanya Konsolosluğu İstanbul ili ve çevre illerin vize işlemleriyle ilgilenir. İzmir’de bulunan Romanya Konsolosluğundan ise Ege Bölgesi’nde ikamet eden vatandaşlar yararlanabilir. Romanya Konsolosluğu – Visa Center sitesinde vatandaşlar için çok faydalı bilgileri içerecek şekilde açıklanmıştır. Romanya Konsolosluğunun vize ile ilgili hizmetlerine online olarak da ulaşılabiliyor. Romanya Konsolosluğundan randevu almak isteyen vatandaşlar e-vize uygulamasını kullanarak kolaylıkla alabilirler. Romanya Konsolosluğundan vize almak isteyen 6 yaş ve altındaki vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmıyor.

ROMANYA KONSOLOSLUĞU

ROMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Bükreş Sok.No.4, 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: 466 37 06, 427 12 43
Faks: 427 15 30
E-Posta: [email protected],[email protected]
URL: http://www.ankara.mae.ro
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00-18.30
Konsolosluk Bölümü
Adres: Kızkulesi sok. No.7, GOP, Ankara
Telefon: 447 79 40, 447 79 45, 447 79 18
Faks: 447 79 20

ROMANYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Yanarsu Sok. No:42, Narin Sitesi, Etiler- Beşiktaş, İstanbul
Telefon: (212) 358 05 35
Faks: (212) 358 05 18-19
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 09.00-13.00/15.00-17.00 Cuma: 09.00-13.00/15.00-17.00
Görev Bölgesi:Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.

Romanya Konsolosluğu

Romanya Konsolosluğu

ROMANYA İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: 1479 Sok., No.9, Alsancak, İzmir
Telefon: (232) 465 0463
Faks: (232) 465 0938
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: 09.00 – 17.00
Görev Bölgesi: Afyon, Aydın, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Denizli, Isparta, İçel, İzmir, Manisa, Muğla, Uşak.

Romanya Konsolosluğu Ankara

Ankara’da hizmet veren Romanya konsolosluğu Ankara görev alanları oldukça geniştir. T.C vatandaşlarının ve yabancıları vize süreçleriyle alakalı bilgilendirmektedir. Ayrıca iki devlet arasındaki birçok ilişkiyi inceler.

Romanya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul ve çevre iller için 3. Ülke vatandaşları ve T.C vatandaşları için vize işlemlerini uygulayan, onların hak ve menfaatlerini her yönden koruyan hizmetler sunar. İstanbul’da Beşiktaş’ta konsolosluktan hizmet alınabilir.

Romanya Konsolosluğu Randevu Alma

Vize işlemleri için Romanya konsolosluğu randevu alma işlemleri, e-vize uygulamasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Online olarak doldurulacak formda yer alan bütün bilgiler eksik kalmayacak şekilde doldurulduktan sonra vize sonucu beklenmelidir.

Romanya Konsolosluğu İletişim

Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar, konsolosluktan herhangi bir bilgi alabilmek için iletişim hattından bilgi alabilir. Romanya konsolosluğu iletişim numarası 0212 358 35 41’dir. Bu numaradan çeşitli konularda yabancı vatandaşlar bilgi alabilirler.

Romanya Konsolosluğu İzmir

İzmir’de ve Ege bölgesinde ikamet eden vatandaşlar için konsolosluk binasına başvuruda bulunulabilir. Çünkü Romanya konsolosluğu İzmir hizmetleri, yabancıların nüfus ile alakalı işlemleri, pasaport ve benzeri hizmetleri için yardımcı olunmaktadır.

Romanya Konsolosluğu Vize Ücreti

Romanya vizesine başvuru yapacak olan gurbetçiler, 6 yaş üstü olmak üzere ücrete tabidir. Vize harç bedeli ücreti, başvuru tarihi yapılan dolar kuru üzerinden uygulanmaktadır. Ayrıca 6 yaşın altında olan kişilerin vize harç bedelinden muaf olduğu da söylenebilir.

Romanya Konsolosluğu Vatandaş Başvurusu

Romanya vizesine sahip olmak isteyen vatandaşlar, Romanya başkonsolosluğu üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Romanya konsolosluğu vatandaş başvurusu, Başkonsolosluk, büyükelçilik ve Fahri konsolosluğuna gidilerek şahsen yapılabilmektedir.

Romanya Konsolosluğu Ankara Telefon

Ankara, Romanya konsolosluğu hizmetleri için 0312 466 37 06 numarasından bilgi alınabilir. Faks numarası ise; 0312 427 15 30’dur. Her iki numaradan istenilen konu hakkında iletişime geçilebilir.

Romanya Konsolosluğu Pasaport İşlemleri

Türkiye’deki Romenlerin, hizmet alabilmeleri için Türkiye sınırları içerisinde birçok büyükelçilik ve konsolosluk bulunmaktadır. Romanya konsolosluğu pasaport işlemleri, vize işlemleri ve benzeri uygulamalar hakkında hizmet alınabilmektedir.

Romanya Konsolosluğu Nerede

Başkonsolosluğun bulunduğu il İstanbul ve yer aldığı semt ise Beşiktaş’tır. Ayrıca kurumun yer aldığı mevki İstanbul’un işlek yerlerinden bir tanesidir.

Romanya Konsolosluğu Ankara
Romanya Konsolosluğu Ankara, Gaziosmanpaşa Ankara’dadır. Ankara dışında, birçok ilden gelen vize başvuruları kabul edilir. Türk vatandaşları yanında üçüncü ülke vatandaşlarının da tüm vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri yerine getirilir.
Romanya Konsolosluğu Ankara Randevu Nasıl Alınır?
Romanya Konsolosluğu Ankara temsilciliği; salı ve perşembe günlerinde saat 09.00-12.00 saatleri arasında, evrakların teslimatı işlemlerini gerçekleştirir. Pasaport ve evrak teslimi ise yine aynı günlerde, 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilir. Vize ücreti olarak turistik vize, arkadaş ve aile ziyareti ile ticari vize ücreti 80 Euro’dur.
Romanya Konsolosluğu E-posta Adresi Nedir?
Romanya Konsolosluğu e-posta adresi [email protected] adresi üzerinden konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
Romanya Konsolosluğu İletişim Numarası Nedir?
Romanya Ankara Büyükelçiliği telefon numarası: +90 312 466 37 06, faks numarası: +90 312 427 15 30’dur. İşlemlerinizle ilgili detaylı bilgileri bu iletişim numarasından yapabilirsiniz.
Romanya Konsoloslukları Hangi İllerdedir?
Romanya Devleti’nin vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için, görev bölgeleri bulunur. Ankara Romanya Büyükelçiliği, Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya İzmir Başkonsolosluğu, Romanya Antalya Fahri Konsolosluğu, Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu, Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu bulunur.
Romanya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Romanya Konsolosluğu vize başvurusu, iki şekilde yapılabilir. Yurtdışına çıkacak kişiler şahsen başvuru yapabilir ya da vize hizmetleri sunan firmalar tarafından gerçekleştirilir. Aynı zamanda e-vize uygulamasıyla da vize başvurusu yapılabilir. İşlemler için gerekli evraklar toplanır, konsolosluktan randevu alınarak, gerekli parmak izi alma işlemleri gerçekleştirilir ve vize başvurusunun sonuçlandırılması beklenir.
Romanya Konsolosluğu Ankara Temsilciliğine Nasıl Gidilir?
Kız Kulesi Sok. No: 7 Gaziosmanpaşa/Ankara adresinde bulunan Romanya Ankara Konsolosluğu’na otobüs ya da metro ile gidilebilir. 304, 305, 391, 413-7 hatlı otobüsler, konsolosluğun yakınından geçer. M1-M2 ve M3 metro hatları ile konsolosluğa kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 13136-Ankev ve 12447 Kız Kulesi sokak ile, konsolosluk alanına en yakın otobüs duraklarıdır.
Romanya Konsolosluğu Ankara Ne Zaman Açılacak?
Romanya Ankara Konsolosluğu tüm işlemlerin belli saatler içinde ve belirli günlerde yapar. Konsolosluğun vize işlemleri pazartesi-cuma günleri arasındadır. Hafta sonları tatildir. Pazartesi’den perşembe gününe saat 09.00-12.00 saatleri arasında; cuma günleri ise 09.-12.00 saatleri arasında hizmet verilir.
Ankara Romanya Konsolosluğu
Ankara Romanya Konsolosluğu; Afyon, Amasya, Ağrı, Antalya, Bayburt, Burdur, Çankırı, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Karabük, Iğdır, Isparta, İzmir, Gümüşhane gibi illerden tüm vize başvurularını kabul eder.
Romanya Konsolosluğu Randevu Alma
Romanya Konsolosluğu Ankara vize işlemleri için randevu alınması gerekir. Bunun için ya şahsen başvuru yapılır ya da konsolosluk tarafından onaylanmış vize merkezleri aracılığıyla randevu alınır.
Romanya Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Romanya Konsolosluğu vize başvurusu; şahsen ve vize merkezleri yanında tur operatörleri ile de yapılabilir. İlk kez yurtdışına çıkacaklar parmak izi işlemlerini gerçekleştirir. Daha önce parmak izi alınmışsa, 5 sene boyunca sistemde kalır. Bunun dışında başvuru yaparken, vize türüne göre belirlenen evraklar toparlanır.
Ankara Romanya Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?
Vize işlemleri, pasaport çıkarma, belge tasdiki, imza beyanı, belge tercümesi, adli sicil kaydı, doğum ve ölüm belgeleri gibi hizmetleri sunan Ankara Romanya Konsolosluğu iletişim numarası; telefon numarası 0312 466 37 06 ve faks numarası 0312 427 15 30’dur. E-posta adresi ise [email protected] olarak belirlenmiştir.
Romanya Ankara Konsolosluğu Görev Bölgeleri Nerelerdir?
Ankara dışında; Aksaray, Ardahan, Antalya, Amasya, Batman, Artvin, Bitlis, Çankırı, Çorum, Hakkâri, Gümüşhane, Kastamonu, Gaziantep, Erzurum, Elâzığ, Malatya, Eskişehir, Samsun, Rize, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van, Karaman, Kahramanmaraş, Erzincan, Iğdır, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Sivas, Tunceli, Ordu, Kars, Niğde, Muş, Kırşehir, Osmaniye, Bingöl, Bursa, Batman, Konya’dır.
Romanya Konsolosluğu Vize Veriyor mu?
Siyah renkli diplomatik pasaport, gri renkli hizmet ve yeşil renkli hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün için 90 günlük Romanya’ya seyahat için vize almazlar. Ancak bordo renkli umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, vize başvurusu yapmak zorundadır.
Ankara Romanya Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?
Ankara Romanya Konsolosluğu; cumartesi ve pazar günleri ile resmî ve bayram tatilleri dışında haftanın 5 günü hizmet verir. Pazartesi-cuma günleri arasında 09.00-17.00 saatleri arasında tüm konsolosluk ve vize işlemleri gerçekleştirilir. Evrakların konsolosluğa teslimleri salı ve perşembe günleri 09.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilir. Evrak ve pasaport teslimi ise 15.00-17.00 saatleri arasındadır. Konsolosluğun diğer işlemleri ise çarşamba ve cuma günleri gerçekleştirilir.
Ankara Romanya Konsolosluğu Pasaport Yenileme Nasıl Yapılır?
Türkiye’de yaşayan Romanya vatandaşları için konsolosluk işlemleri çarşamba ve cuma günleri gerçekleştirilir. Bu günlerde Romanya vatandaşları; pasaport yenileme ve diğer konsolosluk işlemlerini gerçekleştirebilir.
Romanya konsolosluğu ne zaman açılacak?
Konsolosluk pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri belirli saatlerde hizmet vermektedir.
Romanya konsolosluğu vize veriyor mu?
Evet, konsolosluklar bu noktada karar verme yetkisi olan tek kurumlardır.
Romanya vize randevusu nasıl alınır?
Randevular evisa.mae.ro web sitesinden alınmaktadır.

 

Oyla! post