Nijer Aile Birleşimi

Nijer Aile Birleşimi
Nijer Aile Birleşimi – Visa Center

Birinci dereceden yakınları Nijer’de olan kişiler şartları uyuyorsa kalıcı olarak Nijer’de yaşama hakkı kazanabilir. Uluslararası sözleşmelerle korunan ailenin bütünlüğünü sağlama hakkı gereğince yapılan bu uygulama eşlerin ve belli bir yaşa kadar olan çocukların bir arada yaşamasını sağlar.

Nijer Vize Başvurusu

Aile birleşimi başvurusu yapılırken bazı ek belgelerin başvuru formu ile birlikte teslim edilmesi gerekecektir. Bu belgeler evli kişiler için evlilik belgesi, çocuklar için doğum belgesi olabilir. Vize başvurusu için gerekli diğer tüm evraklar da hazırlanmış olmalıdır.

Ayrıca aile birleşimi hakkından faydalanabilmek için hem Nijer’de yaşayan aile ferdi hem de buradan vize alacak kişiler başvuruda bulunmalıdır. Tüm talepler birlikte değerlendirilecektir.

 
Nijer Aile Birleşimi

Nijer Aile Birleşimi

Uzun süreli vize olarak görülen aile birleşimi vizeleri sayesinde kişiler kalıcı olarak ülkede bulunabiliyorlar.

Özel olarak bazı ek belgeler sayesinde vatandaşlar bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Nijer aile birleşimi vizesinde, ailesi veya eşi orda olan kişiler başvurarak bundan yararlanıyorlar. Evli olan kişilerin evlenme ve doğum belgelerini teslim etmesi gerekir. Aile birleşimi vize işlemleri ile ilgili hizmetler için bize başvurarak destek alabilirsiniz.

Nijer Aile Birleşimi Başvuru Süreci

Nijer aile birleşimi için öncelikle vize ofislerinden alacağınız formlar ve ek listedeki istenilenleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekir. İletişim bilgileriniz doğru olmalıdır ki sizinle iletişime geçilsin. Evraklar teslim edildikten sonra belirli bir süre cevap beklenmelidir.

Nijer Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijer aile birleşiminde öncelikle ilgili konsolosluk veya vize danışma merkezlerinden başvuru formu internet aracılığıyla doldurulmalıdır. Aile birleşim talep dilekçesi yazılmalıdır. Sicil kaydı, kimlik fotokopisi, pasaport, nüfus kayıt örneğiniz, fotoğraf, sağlık ve sigorta raporu, maaş dökümü, davet mektubu, doğum belgesi olmalıdır.

Nijer Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Nijer dini nedir?
Ülkenin neredeyse tamamına yakın kısmı Müslüman’dır. Yaklaşık %20’lik kısım ise yerel din ya da Hristiyanlık dinine mensuptur.
Nijer vize istiyor mu?
Evet, diplomatik pasaporta sahip kişilerin dışındaki herkes vize almakla yükümlüdür.
9Nijer hangi ülkeye baglı?
Başlı başına bir ülkedir, resmi ismi Nijerya Federal Cumhuriyeti’dir.
Oyla! post