Tayvan Aile Birleşimi

Tayvan Aile Birleşimi

Eşi, evleneceği kişi veya aile bireyi Tayvan’da ikamet eden kişiler Tayvan aile birleşimi vizesinden yararlanabilirler. Bu vize sayesinde uzun süreli olarak ülkede yaşama şansı bulabilirler. Ancak bunun için şartlara uyuyor olmaları gerekir. Aile birleşiminden yararlanmak istiyorsanız Visa Center farkıyla başvurunuzu gerçekleştirebilir veya birleşim için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Tayvan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tayvan Aile Birleşimi

Tayvan Aile Birleşimi

Aile Birleşimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayvan’da uzun süreli kalmak için aile birleşiminden yararlanmak isterseniz Tayvan Konsolosluğu’na aile birleşimi için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onay alabilmesi için başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ve evraklarınızı tam teslim etmeniz gerekir. Başvuru formunuz ve evrakların hazırlanması için firmamızdan yardım alabilirsiniz./box]

Aile Birleşimi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Tayvan aile birleşiminden yararlanmak için hem başvuru sahibinin hem de Tayvan’da bulunan aile ferdinin hazırlaması gereken belgeler vardır.

Aile birleşimi evrakları arasında şunlar bulunur;

  • Geçerlilik süresi bulunan pasaport
  • Aile birleşimi vize talep dilekçesi
  • Tayvan’da bulunan aile ferdinin gönderdiği davet mektubu
  • Tayvan’da geçerli olan evlilik cüzdanı
  • Başvuru sahibi ve Tayvan’da bulunan eşin kimlik fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Tayvan’da kalma süresince maddi ihtiyaçların karşılanabileceğini gösteren belgeler
  • Başvuru sahibine ait biyometrik fotoğraf
  • Aile bireyinin yanına gidilmesi durumunda akrabalık kanıt belgeleri
  • Tayvan’da bulunan kişinin ülke vatandaşı veya ikameti olduğunu gösterir belge

Bu belgeler ve konsolosluk tarafından istenebilecek evraklarda hata olmaması için Visa Center firmamıza başvurarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Tayvan Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Tayvanlılar Çinli mi?

Çin’in 23. eyaleti olarak kabul edilen Tayvan Adası’nı Çin Halk Cumhuriyeti hiçbir zaman kontrol etmemesine rağmen idare etmektedir.

Tayvan ayrı bir ülke mi?

Resmi adı Çin Halk Cumhuriyeti olmasına rağmen Tayvan kendisini ayrı bir ülke olarak görmektedir dolayısıyla Çin’den tamamen ayrı bir ülkedir.

Tayvan ın dini nedir?

Tayvan nüfusunun yaklaşık %93’ü Budist, Taoizm ve Konfüçyüs inancındadır, yüzde 4.5’i Protestan, Katolik ve diğer Hıristiyan mensubu üyesidir.

Oyla! post