Tayvan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tayvan vizeleri için başvuru yapmanız gerekiyorsa ilk olarak pasaport sahibi olmanız gerekir. Pasaportunuz varsa vize için gerekli olan evrakları hazırlayın.

Tayvan Vize Başvuru Formu

Tayvan Konsolosluğu’na vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak başvuruyu yapabilmeniz için konsolosluğun iletişim bilgilerine sahip olmanız gerekir. Tayvan konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center sayfasında güncel olarak paylaşılır.

Bu sayede doğru iletişim bilgilerinden yararlanarak başvurunuzu yapabilir ve zamanında vizenizi alabilirsiniz.

Visa Center’den yararlanarak Tayvan için hizmet veren İstanbul ve Ankara’daki konsolosluklara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tayvan vize istiyor mu?

Tayvan hükümeti tarafından Türk vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmadan vize talep edilmektedir.

Tayvan vizesi ne kadar?

Tayvan vize ücreti, başvuru sahibinin evrakları konsolosluğa göndermeden önce ödemesi gereken harç bedelidir.

Tayvan kapıda vize nasıl alınır?

Türk vatandaşlarına kapıda vize hizmeti sağlayan ülkeler arasında Tayvan yer almaktadır, işlem süresi gişe yoğunluğuna göre birkaç dakikadır.

Tayvan Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Tayvan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Konsolosluğa ait telefon numaralarını da öğrenebileceğiniz için vize işlemleri ile ilgili merak ettiklerinizi telefon numaralarından yararlanarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca hangi belgelerinizin bulunmasının zorunlu olduğunun bilgisine de telefon numaraları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici:  Yaser T. H. CHENG
Adres: Reşit Galip Cad. Rabat Sok. No. 16 Gaziosmanpaşa 06700 Ankara Türkiye
Telefon: +90 312 436 72 55 / +90 312 436 72 56
Faks: +90 312 447 84 65
E-Posta: tur@mofa.gov.tw

TAYVAN KONSOLOSLUĞU ANKARA

Ankara ve çevresinde ki şehirlerde yaşamını sürdüren ve Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye Cumhuriyetin de oturum iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşların, Konsolosluk ve vize işlemleri için Tayvan Ankara Konsolosluğuna başvuruda bulunmaları gereklidir.

Tayvan Ankara Konsolosluğu, Tayvan’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerinin yanında Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan Tayvan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanları, doğum ve ölüm, evlilik ve boşanma gibi resmi evrak işlerinden de sorumludur.

Tayvan’ın Türkiye de dış temsilci olarak uzantısını Tayvan Ankara Konsolosluğu yerine getirmektedir. Tayvan Ankara Konsolosluğu, konsolosluk işlemlerinin yanı sıra Türkiye ile Tayvan ülkeleri arasında ki ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek amaçlı çalışmalar da yapmaktadır.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU ANKARA RANDEVU

Tayvan’a seyahat vizesiz olmamaktadır. Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, her çeşit pasaport sahipleri vize ayrımı bulunmadan başvuru yapmaları gereklidir. Kısa süreli bir seyahat gerçekleştirecekseniz eğer vize başvurularını online elektronik vize uygulaması veya Tayvan Kapı Vizesi Uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanında yanın da Tayvan da oturum izni için vize başvurularını ise, Tayvan Büyükelçiliğine giderek yaptırmalısınız.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU ANKARA ADRES

Tayvan Konsolosluğu Ankara ilinde Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Tayvan konsolosluğunun açık adresi Kazım Özalp Mah., Rabat Sok., No:20A, Çankaya, Ankara, Türkiye’dir. Tayvan vatandaşlarının ve Tayvan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Taylan vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Tayvan Ankara Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU İLETİŞİM

Tayvan konsolosluğu telefon numarası (0312) 436 72 55’tir. Bu telefon numarası Tayvan Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Tayvan konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU İSTANBUL

İstanbul ve çevre şehirlerde yaşamını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye de oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu vatandaşları, Tayvan Konsolosluk işlemlerini yaptırmaları için Tayvan İstanbul Konsolosluğuna başvuruda bulunmaları gereklidir.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU İSTANBUL ADRES

Tayvan İstanbul Konsolosluğu İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunmaktadır. Tayvan İstanbul Konsolosluğu açık adres ise,  Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No.78 Tahtaburunyan/Birlik Apt. D.4 Nişantaşı, Şişli/İstanbul’dur.

TAYVAN KONSOLOSLUĞU İSTANBUL İLETİŞİM

Tayvan konsolosluğu telefon numarası (0212) 347 34 57 ya da (0212) 347 34 58’dir. Bu telefon numarası Tayvan İstanbul Konsolosluğuna bağlıdır. Tayvan konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Tayvan Konsolosluğu

Tayvan, Asya kıtası içerisinde yer alan bir ülkedir. Hem doğal güzellikleri hem de zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Hem Tayvanca hem de Çince konuşulmaktadır. Türk vatandaşları vize almadan bu ülkeye gidebilirler. Üst sınırı vardır ve bu da 30 gün olarak dikkat çekmektedir.

Tayvan Büyükelçiliği, Ankara’da bulunuyor. Kazım Özalp Mahallesi, Çankaya Rabat Sokak, GOP, Çankaya Ankara adresinde yer almaktadır. Kapanış saati 17 olarak belirlenmiştir. Telefon üzerinden iletişim kurabilmek için 0 312 436 72 55 aranmalıdır.

Tayvan büyükelçisi kimdir: Tayvan büyükelçisi Yaser Hsiang Cheng’dir. Aynı zamanda hem kendisi hem de eşi Müslüman olmasıyla dikkat çeker.

Tayvan vizesi Nasıl Alınır: Tayvan vizesini almaya gerek yoktur. Bunun nedeni ise iki ülkenin daha önceden yapmış oldukları anlaşma gereğince vizelerin karşılıklı bir biçimde kaldırılmış olmasıdır. Bunun belli kurallarının olduğunu ifade etmek gerekiyor.

İlgili durum sadece turistik seyahatler için geçerlidir. Vize olmadan bu ülke sınırları içerisinde en çok 30 gün kalabilirsiniz. Ancak bunun aşılması ya da benzeri durumlar ortaya çıkacaksa vize alımının yapılması gerekmektedir. Aracı kurum ve konsolosluk üzerinden başvuruların başlatılması konusunda hiçbir engel yoktur.

Pasaportun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması şarttır. Biyometrik kurallara göre çekilmiş olan 2 fotoğraf da istenmektedir. Hem uçuşa dair bilgiler hem de otel rezervasyon bilgilerinin sunulması sürecin bir parçası olarak dikkat çeker.

Tayvan e-vize alımı son derece kolaydır. Bunun için https://visawebapp.boca.gov.tw/BOCA_EVISA/ adresinin kullanılması gerekmektedir. Giriş işleminin yapılmasının sonrasında istenen bilgilerin ve evrakların sisteme taratılması esastır. Türk vatandaşlarının en çok 30 günlük ziyaretlerinde bunu yapmalarına hiçbir zaman gerek yoktur.

Başa dön tuşu
whatsapp
× Tayvan Vizesi