Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu

Orta Avrupa’da yer alan Unesco’nun Dünya mirası listesinde birçok bölgesi ve yapısı bulunan Macaristan vatandaşların merak ettiği ve seyahat etmek istediği önemli ülkelerden biridir. Macaristan ülkesinin Türkiye’nin 3 ilinde konsolosluğu bulunuyor.

Macaristan Aile Birleşimi

Macaristan Konsolosluğu – Visa Center firması tarafından vatandaşlara detaylı bir biçimde görevleri ve iletişim bilgileriyle birlikte açıklanıyor. Pek çok görevi bulunan Macaristan Konsolosluğu’nun Ankara ilinde bulunan şubesi Türkiye’de bulunan Macaristan halkına tercümanlık hizmeti, sağlık hizmeti, hukuki hizmet gibi birçok farklı dalda hizmetler sağlıyor. İstanbul ilinde bulunan Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinin incelendiği birimdir. İzmir de bulunan Macaristan Konsolosluğu ise İzmir ve yakın çevresinde yaşayan Macaristan halkının acil ihtiyaçlarını karşılıyor.

MACARİSTAN KONSOLOSLUĞU

MACARİSTAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Sancak Mahallesi, Layoş Koşut Cad. No. 2, Yıldız, Çankaya, Ankara
Telefon: 442 22 73
Faks: 441 50 49
E-Posta: [email protected]
URL: www.mfa.gov.hu/emb/ankara
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Perşembe: 09:00-17:00 Cuma: 09:00-15:00
Vize Bölümü
Adres: 
Telefon: 442 22 75
Faks: 438 92 19
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00-12:00

MACARİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: METROCITY Millennium A Blok, Büyükdere Cad. No: 171, 34330, 1. Levent , İstanbul
Telefon: (212) 344 1265 – 344 1266 – 344 1267
Faks: (212) 344 1269
E-Posta: [email protected]
URL: www.mfa.gov.hu/cons/istanbul
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 09.00 – 16.30 / Cuma 09.00 – 14.00
Görev Bölgesi: Afyon, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak.
Vize Bölümü 
Telefon: (212) 344 1265 – 344 1266 – 344 1267
Faks: (212) 344 1270
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cuma 09.00 – 12.00 

Macaristan Konsolosluğu Ankara

Macaristan hükümeti, Türkiye de bulunan konsolosluklar üzerinden geçici veya kalıcı olarak ikamet eden vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmetler; acil durum desteği, tercüman, doktor, hukuki danışman yönlendirmesi, noterlik hizmetleri, pasaport, kimlik ve sürücü belgeleri işlemleri, evlilik, doğum ve ölüm belgeleri, boşanma belgeleri, imza beyanları, vatandaşlık hizmetleri örneğin oy kullanma hakları ve adli sicil kaydı temini hizmetlerini Macaristan Ankara Konsolosluğu sağlamaktadır.

Macaristan Konsolosluğu İstanbul

Macaristan ve Türkiye arasında bulunan iletişim yıllardır devam etmektedir. Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye de yaşayan Macaristan vatandaşlarının resmi evrak işlemlerinin yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Macaristan vizelerinin incelendiği bir kurumdur. Macaristan İstanbul Konsolosluğu vize işlemlerinin yanında pasaport ve borç, yurda kesin dönüş, medeni durum, evlilik ve boşanma evrakları, sosyal dayanışma, veraset, doğum ve ölüm evrakları ve bunların yanında eğitim ve diploma işlemlerine de bakmaktadır.

 

Macaristan  Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu

Macaristan Konsolosluğu İzmir

Macaristan İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir, Çanakkale ve Aydın ve bu şehirlerin çevrelerinde yaşayan Macaristan vatandaşları için ihtiyaç duydukları acil olan durumlarda destek hizmeti sağlamaktadır. Bu konsolosluk vize başvurusu kabul etmenin yanı sıra birçok konu da örneğin ölüm, evlilik, pasaport, evlilik ve boşanma evrakları gibi evraklar hakkında danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Macaristan Konsolosluğu İletişim

 Macaristan konsolosluğu iletişiminizi (0312) 442 22 73 numaralı telefondan sağlayabilirsiniz. Bu irtibat numarası Macaristan Ankara Konsolosluğu iletişim adresidir. Bu numara çeşitli işlemleri ve sorunlarınızı yanıtlamak için hizmet sağlamaktadır.

Macaristan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Büyükelçilik ve konsolosluklar, Macaristan’a gitmek isteyen vatandaşların Macaristan Vize başvurularını kabul edip, değerlendirir.

Randevu esasına göre dosya kabul etmektedir. Dosyanızda seyahatinize ait ve bilgilerinizi destekleyen belgeler, otel rezervasyonunuz, uçak biletiniz gibi belgeleriniz ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Macaristan Konsolosluğu ne zaman açılıyor?

Macaristan Konsolosluğu belirli illerde hizmet göstermektedir.

Macaristan vize veriyor mu?

Macaristan vize işlemleri vize türüne göre değişkenlik gösterir.

Macaristan Ankara Büyükelçisi kimdir?

Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’dir.

Oyla! post