Oman ( Umman) Aile Birleşimi

Oman ( Umman) Aile Birleşimi

Ebeveyni, eşi veya evleneceği kişi Umman’da yaşayan kişiler Oman Umman aile birleşimi sayesinde onların yanına gitme şansı elde ederler. Umman sınırlarında ikamet izni veren aile birleşimi için uygun şartların sağlanması gerekir.

Oman (Umman) Konsolosluğu

Umman Aile Birleşimi Vizesinin Özellikleri Nelerdir?

Umman aile birleşimi hakkını kullanmak isteyenlerin alacakları vize 2 yıllık süreyle geçerli olur. Ancak bu hakkın 6 ay içinde kullanılması zorunluluğu vardır. Ebeveynlerinin yanına gitmek isteyen çocuklar 21 yaşlarından küçük olmaları durumunda aile birleşimi başvurusu yapabilirler. Abla veya ağabeylerinin yanına gitmek isteyenlerin ise 18 yaşlarından küçük olmaları şartı bulunur.

Oman ( Umman) Aile Birleşimi

Oman ( Umman) Aile Birleşimi

Umman Aile Birleşimi Evrakları Hangileridir?

Oman Umman aile birleşiminde yararlanmayı düşünen eş, çocuk veya kardeşlerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru esnasında sunmaları gerekir.

Hazırlanması zorunlu olan aile birleşimi evrakları şunlardır; biyometrik fotoğraf, pasaport fotokopisi, vize başvuru formu, aile durum belgesi, gelir belgesi, ikamet bilgileri, seyahat sigortası, sağlık sigortası, evlilik cüzdanı, vize dilekçesi ve kimlik fotokopisidir. Bunun yanı sıra başvuru sahibinin Afrika veya Ortadoğu ülkesi vatandaşı olması durumunda aşı kartı istenir. Ayrıca vize için gerekli ücretin ödenip makbuzun verilmesi gereklidir.

Umman Aile Birleşimi İçin Visa Center Hizmeti

Umman aile birleşimi başvurularının yetkili birimlerce onaylanması kadar onaylanmaması da mümkündür. Belgelerde görülen yanlış veya eksikler aile birleşiminden yararlanılmamasına sebep olabilir. Bu nedenle bizler Umman’a gitmek isteyenlerin mağdur olmamaları için aile birleşimi konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Başvurunun nasıl ve hangi belgelerle yapılacağı ve belgelerin hazırlanması konusunda destek veriyoruz.

Oman vize istiyor mu?
Evet, resmi pasaporta sahip olan kişiler dışında bulunanlar vize almalıdır.
Umman a vize var mı?
Evet, Umman’a gitmek isteyen bordo pasaportlu kişiler vize almalıdır.
Umman işçi vizesi kaç günde çıkar?
Umman vizeleri bir sorun olmaması dâhilinde 1 veya 2 iş günü içinde sonuçlanır.
Oyla! post