İçindekiler

almanya vizesi nasil alinir

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi nasıl alınır? başlıklı yazımız ilk kez Almanya’ya gidecek olan ve daha önceden bu tür prosedürleri bilmeyenler için çok iyi bir rehber olacaktır. Almanya vizesi kaç günde çıkar? Almanya vize randevu nasıl alınır? Almanya vize başvurusu için hangi evraklar gerekli? Almanya vize ücretleri ne kadar? Almanya vize başvurusu İDATA üzerinden nasıl yapılır? gibi çok önemli soruların cevaplarını başka yerlerde aramadan tek bir yazı içinde bulacak ve istediğiniz tüm bilgileri edinebileceksiniz.

Almanya vizesi turistik ve ticari bakımdan ikiye ayrılır. Her iki vize türünde de çalışanlar, işverenler, emekliler, öğrenciler ve çalışmayanlar için ayrı ayrı kriterler bulunur. O sebeple alacağınız vize hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Almanya vize randevusu nasıl alınır sorusunun cevabını da bu yazı içinde bulacaksınız.

Almanya Vizesi Nedir?

Almanya vizesi, Almanya’ya bir şekilde turistik amaçlı gidecek olan Bordo pasaport sahibi olan vatandaşların bulundurması gereken bir vizedir. Almanya, Avrupa’nın Schengen bölgesi sınırlarında olması nedeniyle daha önceden Schengen vizesi alan vatandaşların tekrardan Almanya vizesi almalarına gerek yoktur. Bu vizeler ortak vize sistemi içinde bulunduğu için geçerlilik süresince kullanılabilir.

Almanya vizesi ekşi sözlükte pek çok kullanıcı tarafından bilgi paylaşımı içinde olan bir konudur. Bu yüzden buranın da sıklıkla takip edilmesi ve satır aralarında bulunan bilgileri yakalamanız gerekmektedir. Bazen deneyimlemiş insanların bilgileri çok daha etkili olmaktadır.

Almanya vizesi almak diğer ülkelerin vizelerini almaktan çok daha zorlu bir sürece sahiptir. Çünkü Alman yetkililer bu konuda oldukça titiz ve sıkı bir politika sahibidirler. En önemli kriterlerinden biri vize başvurusunda bulunacak insanın yeniden geldiği ülkeye dönmesi için bir sebebinin olmasıdır. Yani bir kurumda çalışıyor olabilir, sabit bir gelir sahibidir, dönüş biletinin önceden alınmış olmasıdır ya da başvuruyu yapan kişinin herhangi bir yasal sorunu bulunmaması halinde bu süreç biraz daha kolay geçer.

Almanya Vizesi Almak İçin Yetkili Kuruluşlar

Pek çok kuruluş, vize almak isteyen vatandaşlara hizmet vermektedir. Bunların başında da İDATA firması yer alıyor. İDATA, Türkiye’de yaşayan insanların Almanya ve İtalya ülkelerine gitmek için gerekli vize başvurularını alan yetkilendirilmiş resmi bir kuruluştur.

Almanya vize başvurusu İDATA üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. İDATA Gayrettepe, İDATA Harbiye ve İDATA Altunizade büroları İstanbul sınırları içinde hizmet vermektedir. Aynı şekilde Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon gibi illerde de ofisleri bulunmaktadır. Adana, Malatya, Diyarbakır, Sakarya, Kocaeli, Çorlu ve Kahramanmaraş illerinde de mobil olarak hizmet göstermektedir.

Almanya vize başvurusu için gerekli bilgileri öğrenmek ve sürecin başlamasını sağlamak için İDATA iletişim ofislerine uğramanız gerekmektedir. Bu ofislerde vizeniz için gerekli belgelerin temininden tutun, neyin nasıl yapılacağı ve yapılması gerektiği hakkında çok detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Bu tür kuruluşlar sürekli bu işlerle uğraştıkları için size en doğru cevapları verecek olan kuruluşlardır. Bu ofislere gitmek yerine online olarak da kendi siteleri üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru öncesinde gerekli olan evrak bilgilerini edinmeniz ve o evrakları tamamlamanız gerektiğini lütfen unutmayın. Tüm bu işlemlerden sonra çok rahat bir şekilde online olarak başvurunuzu yapabilir ve süreci yakından takip edebilirsiniz. Zaten işlemler için ofise gitmeniz gerekecektir. Ancak bu işlemleri önceden yapıyor olmanız vizenize ulaşmanız için çok daha hızlı olacaktır.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya vize başvuru formu ve gerekli olan diğer evraklar için standart bir prosedür bulunur. Bu prosedürler Almanya vizesi için başvuru yapan kişilerin durumlarına göre değişiklik gösterir. Yani şirket çalışanı, işveren, öğrenci, devlet memuru gibi kişinin sosyal durumu ile ilgili olarak evraklarda da değişiklikler olabiliyor. Herkes için standart olan Almanya vizesi gerekli evraklar listesine şöyle bir göz atalım.

Pasaport

Pasaport bu evrakların olmazsa olmazıdır. Zira pasaportunuz yoksa hiçbir şekilde vize işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca pasaportun geçerlilik tarihi alınan vize tarihinin bitiş sürecinden sonra 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. En az iki boş sayfa gerekir ve pasaportun süresi 10 yıldan fazla olmamalı. Pasaportun resimli sayfasına ihtiyaç duyulmalıdır ve eğer varsa son 3 yıl içinde alınan vizelerin fotokopileri gerekmektedir. Eğer isim değişikliği ya da boşanmadan ve evlenmeden kaynaklı soyadı değişikliği nedeniyle güncellenmeyen pasaportlar işlemlerde kullanılamaz. 18 yaş üzerinde olan herkesin pasaportunda bulunan imza alanları mutlak suretle imzalı olmak zorundadır.

Başvuru Formu

Başvuru formu da bu sürecin ilk adımlarındandır ve tüm işlemlerin yürütülmesini sağlayan formdur. Bu formda yer alan tüm alanların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. İmza alanındaki imzanın da mutlak suretle başvuru sahibine ait olması gerekmektedir. Aynı şekilde başvuru tarihinin yazılmış olması gerekmektedir. Eğer başvuruyu aracı bir kişi yapacaksa ıslak imzalı olacak şekilde bir vekalet formu ve vekalet eden kişinin kimlik fotokopisi bulunması zorunludur.

Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik fotoğraf uluslararası bir kriter olduğu için tüm pasaport ve viez işlemlerinde bu tarz bir fotoğrafa sahip olmanız gerekir. 6 aydan eski olmayan ve bulunduğunuz hal ile arasında çok büyük farklılıklar olmaması önemlidir. Bu tarz bir fotoğraf çekimi için gerekirse vize başvuru ofislerinden de destek alınabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası

30.000 euro alt sınırlı bir teminat olmalıdır. Seyahat sağlık sigortasının aslı ibraz edilmelidir. Bu sigorta her durumu kapsayacak şekilde kapsamlı olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası seyahatin başladığı günün bir gün öncesinden başlayıp, bitiş gününden de bir gün sonrasını kapsayacak şekilde bir sürede yapılmalıdır.

Bunların dışında vize ücreti yatırılmalıdır. Bunu da başvuru sırasında başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz. Seyahat ile ilgili rezervasyonlar, uçuş bilgileri, tur organizasyonları, gidiş dönüş tarihleri gibi bilgiler paylaşılmalıdır.

Almanya vize ücreti + İDATA koordinasyon bedeli 755 lira olmakla birlikte, indirimli tarife uygulanan ülkelerin vatandaşları için 488 liradan yapılmaktadır. Bu bedellerin 221 lirası İDATA koordinasyon işlemleri için alınmaktadır. Almanya vize ücreti öğrenci için ekstra bir indirim yapılmamaktadır.

Almanya sadece turistik amaçlı ziyaret edilmiyor. Bu işin bir de ticari boyutu bulunuyor. Şirket sahipleri ya da ortaklarından biri Almanya vizesi için başvuru yaparsa ortak olan belgelerin yanı sıra güncel tarihli şirket evrakları bulundurmalı. Şirket faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, vergi levhası ve imza sirküleri fotokopisi ile SGK hizmet dökümü belgesi olmalıdır. Aynı şekilde son 3 aylık dönem ve en az 8.000 lira bakiye olacak banka hesap özeti bulunmalı. Şirket çalışanları için ise banka hesap özeti dışında diğer belgeler gerekmektedir. Bunların yanında çalışanın son 3 aylık maaş bordrosu ve şirket tarafından yazılmış bir dilekçe gerekmektedir. Bu dilekçe şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitap edilecek şekilde, antetli bir kağıda ıslak imza ile düzenlenecek. Başvuru sahibinin oraya gitmekte ki görevi, seyahat tarihi ve sponsoru da belirtilmelidir. Almanya ticari vize ücreti diğer ücretlerle ve hizmet bedelleri ile aynı bedeldedir. Sonuçta her türlü Schengen vizesi alındığı için fiyatlarında bir farklılıkta bulunmuyor.

Almanya vizesi birçok kişi arasında oldukça popüler. Esasen bir Avrupa Birliği ve Schengen üye ülkesi olan Almanya vize başvurusu yapmak standart prosedürlere tabiidir. Yine de özel durumlar ve ilk kez başvuranlar için başvuru karışık, zor ve yorucu olabilir. Türkiye’nin her yerinde hizmet veren Visa Center Global Vize Danışmanlık ile nasıl başvuru yapacağınızı düşünmenize gerek kalmaz. Süreç boyunca sağlanan danışmanlık sayesinde kafanız karışmadan ve gözünüz korkmadan vizenizi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgilendirme

Hangi amaçla olursa olsun Almanya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçerli bir seyahat iznine sahip olmak zorundadır. Eğer ikinci bir vatandaşlığınız yoksa, eşiniz AB vatandaşı değilse ve bordo pasaport sahibiyseniz vize almak zorundasınız. Bunun dışında siyah renkli diplomatik pasaport; gri renkli hizmet pasaportu ve yeşil renkli hususi pasaport sahipleri vize almadan da ülkeyi ziyaret edebilirler. Bu pasaportlardan birine sahip kişiler ülkede 180 gün içinde 90 güne kadar; yani yılda toplam 180 güne kadar kalma hakkına sahiptir.

Almanya’ya seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihten 6 ay öncesine kadar vizeye başvurabilirsiniz. 2020 öncesi 3 ay olan bu süre yeni yıl ile birlikte 6 aya çıkarılmıştır. Ancak birçok kişi erken başvuru ile konsolosluğun kendilerine daha erken başlayan tarihlerde vize vereceğini düşünmektedir. Verilecek vizenin başlangıç süresi hesaplanırken seyahat tarihiniz baz alınır. Bu yüzden herhangi bir avantajınız olmayacağı gibi sürece erkenden başladığınız için rahatça yürütme şansınız olur. Ayrıca başvuru sürecinde herhangi bir sorun çıkması durumunda soruna kolaylıkla müdahale edebilirsiniz. Eğer ilk başvurunuzda başvuruyu mümkün olduğunca erken yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece rahat bir süreç geçirmeyi garanti edersiniz.

90 güne kadar olan kısa süreli, yani C tipi Almanya Schengen vizesi başvurusu doğrudan konsolosluğa yapılmamaktadır. Başvurular konsolosluk tarafından yetki verilmiş olarak resmi başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Nihai karar ise yine konsolosluğun olacaktır. Ancak başvuruya hazırlanırken stratejik davranmak, evrakları tam ve doğru hazırlamak da olumlu sonuç olasılığını artırır. Visa Center Global Vize Danışmanlık tüm başvuru sahiplerini doğru yönlendirerek vize onayı almayı kolaylaştırır. Ayrıca konsolosluğun talep ettiği evraklar vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden de hangi vizeye başvuracağınıza bağlı olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğine ekstra özen göstermeniz şarttır.

Almanya’da daha uzun süre kalacak olanlar 90 gün üzeri için verilen D tipi vizeye başvurmalıdır. Bu vize tipi aile birleşimi, çalışma ve eğitim gibi durumları kapsar. Bu tip vizeye Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Konsolosluğu’ndan başvurulmaktadır. Ayrıca yetkili danışmanlık firmalarından da başvuru yapılabilir. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Amanya Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Almanya vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Almanya vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Almanya vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Almanya Schengen Vizesi Hakkında Merak Edilenler

almanya schengen vizesi

Bu konuda tecrübeli olsanız da olmasanız da Almanya Schengen vizesi ile ilgili pek çok soru işaretiniz olabilir. Bu soru işaretlerini gidermek adına sayfamızı inceleyebilir, bu yazıdan bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzu Visa Center Global Vize Danışmanlık ile gerçekleştirmeniz durumunda uygulamanız gereken tüm adımların detaylı bilgisi size iletilmektedir. Ayrıca size başvuru sürecinde nasıl destek olduğumuzu ve nasıl hizmet verdiğimizi de görebilirsiniz.

Çalışma, eğitim ve Almanya’da kalacağınız süre durumuna göre uygun olarak hazırlanmış vize kategorilerini inceleyebilirsiniz. Her bir kategori için istenen gerekli evrakları da bulabilirsiniz. Çok sayıda kişi;

 • Almanya vize ücreti,
 • Almanya vizesi nasıl alınır,
 • Çok girişli ve uzun süreli Almanya vizesi alma yöntemleri,
 • Kimler Almanya vizesi alabilir,
 • Vize kaç günde çıkar, vize başvuru formu nasıl doldurulur,
 • Sponsorluk dilekçesi kim tarafından ve nasıl yazılır,
 • Vize reddedilirse ne yapılır,
 • Ret kararına nasıl itiraz edilir,
 • Ticari ve şahsi davetiye detayları nasıl ayrışır;
 • Almanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri nedir gibi konuları merak etmektedir.

Detaylı rehberimizi incelediğiniz takdirde;

 • Almanya vize başvurusu sırasında en çok yapılar hatalar,
 • Almanya Schengen vize başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler;
 • Uzun süreli Almanya Schengen vizesi alınır mı;
 • Almanya vize başvurusu için bankada ne kadar para gösterilmeli;
 • Almanya seyahati nasıl belgelenir;
 • Vize başvuru formu;
 • Vize başvurusu için randevu alma;
 • Vize için standart fotoğraf ölçüsü ve özellikleri;
 • Biyometri ve parmak izi;
 • Başvuru sonrası pasaport takibi;
 • Başvuru sonucu sorgulama;
 • Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz diğer ülkeler ile ilgili de ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kolay Almanya Vizesi Alma

almanya vizesi kolay nasil alinir

Visa Center Global Vize Danışmanlık ile İletişime Geçin

Danışmanlık firmamız ile iletişime geçtiğinizde öncelikle durumunuz ve Almanya’da ne kadar süre kalacağınız analiz edilir. Buna göre hangi tip vizeye başvurmanız gerektiği belirlenir. Vizenin türüne bağlı olarak sunmanız gereken evrakların bir listesi size bildirilir.

Evraklarınızı Danışmanlık Merkezine Ulaştırın

Göndermiş olduğunuz ya da elden teslim ettiğiniz evraklarınız profesyonel danışmanlar tarafından kontrol edilir. Eksik ya da hatalı bir bilgi olup olmadığı incelenir. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra başvuru dosyanız hazır hale getirilir.

Randevu Günü Parmak İzi Verin

Schengen vizesi için kayıtlı ve geçerli bir parmak izinizin veri tabanında olması gerekir. Eğer son 5 yıl içinde parmak izi vermediyseniz randevu günü vermelisiniz. Parmak izi sistemde zaten güncel olanların ise başvurularını merkezimiz gerçekleştirmektedir.

Vize Sonucunu Alın

Başvuru formunuz ve evraklarınız konsolosluğa gönderildikten sonra konsolosluk sonucunuzu olumlu ya da olumsuz olarak bildirir. Pasaportta belirtilen sonuç üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmaz. Kapalı bir şekilde merkezimize gelen pasaportunuz yalnızca size teslim edilir. Dilerseniz kurye hizmetinden yararlanarak pasaportun adresinize teslimatını da seçebilirsiniz.

Visa Center Global Vize Danışmanlık Nasıl Yardımcı Olabilir?

Göç etmeyi mi planlıyorsunuz? Tatilinizi geçirmek için mi Almanya’ya gitmek istiyorsunuz? Vize almak için atlamanız gereken tüm karmaşık adımlar zaten yeterince bunalmanıza yol açacaktır. Dahası arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen öneriler size çok yardımcı olmayabilir. Böyle bir durumda, seyahat ve göçmenlik konusunda her şeyi bilen bir vize danışmanı ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

Göç süreci ülkenin kurallarına ve düzenlemelerine göre değişir. Her ülkenin göçmenler için kendi süreci vardır. Ayrıca, göçmenlik süreci çoklu göç programları, vize kategorileri gibi farklı yollar içerir. Basit bir deyişle, tüm vize süreci son derece karmaşık olabilir. Göç kuralları hükümet politikalarındaki değişiklikten etkilendiği için, bir aceminin terminolojiyi anlaması ve tüm güncellemeleri takip etmesi zorlaşır. Visa Center Global Vize Danışmanlık uzmanları vize sürecinde daha fazla uzmanlık ve bilgi katarak tüm süreci kolaylaştırırlar. Ayrıca, vize kurallarına harfiyen uydukları için vize onayı şansını arttırırlar. Kısacası, bir uzman tüm süreci sizin için yönettiği için kendinizi emin ellerde hissedebilirsiniz.

Göçmenlik talimatlarını okuyarak vize başvurusu konusunda bilgi edinmeye çalışmak zihninizi gerekli gereksiz birçok bilgiyle doldurmak demektir. Yaş, deneyim, eğitim vb. konularına göre Almanya vize süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Yanlış vize kategorisine başvurmak başvurunuzu uzun süre geciktirebilir. Bazen, vize başvurunuzdaki basit bir hata size çok pahalıya mal olabilir, çünkü reddedilme veya süreci yeniden başlatma olasılığı vardır. Kimse böyle bir risk almak istemez. Bir vize danışmanından yardım almak hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek anlamına gelir.

Başarılı bir vize işlemi için başvuru sahibi ile farklı resmi makamlar arasında net bir iki yönlü iletişim gereklidir. Schengen vizesine aşina değilseniz, ilgili makamla konuşarak sorunlarınızı çözmeniz mümkün olmayacağı için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak bir danışman sizin adınıza hükümet süreçleriyle ilgileneceğinden sizi bu endişelerden kurtaracaktır. Örneğin, vize başvurusunun takibi, acil sorulara cevap verilmesi vb. Ayrıca, tüm belgeleriniz doğru olsa bile ret ihtimali her zaman vardır. Kalifiye bir danışman, gerekçelerinizi, haklarınızı tanımlamanıza ve yanlış anlamaları gidermenize yardımcı olacaktır.

Bilirsiniz ki vize durumu mesleğiniz ve diğer özel ayrıntılarınızla birlikte medeni durumunuzdan da büyük ölçüde etkilenir. Bilgilerini yetkililere doğru zamanda düzgün bir şekilde iletmezseniz, vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Eğer erkek arkadaşınız tarafından davet edilmişseniz davet edenin erkek kardeşiniz olduğunu söylemek mantıksızdır. Vize sürecinizde onay almanıza engel olarak küçük hatalar, sicilinize de işleyebilir. Bunlar size oldukça masum görünebilir ama gelecekte de sorun yaşamanıza yol açabilir. Bu yüzden uzman bir danışman sizi daima doğru yönlendirerek yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler konusunda bilgilendirir. Ayrıca danışmanlar vize sürecinin her aşamasında beklentilerinizi karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Heyecanla, dürüstçe size yardımcı olacak ve size her türlü bilgiyi verebilecek güvenilir bir vize danışmanlık firması bulmak kolay değildir. Vize endüstrisinde, sahtekarlık yapan danışmanların namı oldukça popülerdir. Fahiş fiyatlar talep eden, halkı dolandıran, bilerek yanlış yönlendiren çok sayıda sahtekar mevcuttur. Örneğin, bu danışmanlar kişilere belirli bir vize için gerçekten uygun olup olmadıklarından bile asla bahsetmezler. Visa Center Global Vize Danışmanlık, Türkiye’den Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilere şeffaf ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunar. Dürüstlük, şeffaflık ve etik davranış değerler daima önceliğimizdir. Merkezimizi tercih ettiğinizde:

 • Vize tipine uygun olup olmadığınızı belirlemek için ücretsiz bir değerlendirme yapıyoruz. İyi bir şansa sahip olup olmadığınızı veya şansınızı artırmanın yolları olup olmadığını böylece bilebilirsiniz. Bununla birlikte, eliniz zayıfsa, nasıl devam etmenizi ve neler yapabileceğinizi de size öneri olarak sunuyoruz.
 • Vize danışmanlarımız durumunuzu ve başarı olasılığınızı anlamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
 • Doğru vizeyi olabildiğince çabuk almanız için etkili, sonuç odaklı bir Almanya vize stratejisi oluşturuyoruz.
 • Uzmanlarımız doğru belgeleri doğru zamanda teslim ettiğinizden ve başvuru dosyanızın doğru ve tam olduğundan emin olmadan dosyanızı göndermiyor.
 • Danışmanlarımız vize sürecinizi kolaylaştırmak için resmi avukatlar ve yabancı ülkelerdeki yasal temsilcilerle birlikte çalışmaktadır.
 • Tüm temsilciliklerimiz, müşterilerimize güncel bilgiler ve uzman tavsiyeleri sunmaktadır.
 • Zamanın vize konusunda değerli olduğuna inanıyoruz. Başvurunuzu olabildiğince hızlı gönderdiğimiz için kendimizle gurur duyuyoruz. Böylece sonuçları da bir an önce alma şansınız oluyor.
 • Çalışma saatleri içinde her zaman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Tüm e-postaları birkaç saat içinde cevaplıyoruz.

İlk kez parmak izi verecekseniz gerilmeniz normaldir. Danışmanlarımız randevu gününüzde başvuru merkezinde size parmak izi verirken eşlik etmektedir. Böylece kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Tüm vizeleri hazırlarken çok girişli ve uzun süreli olacak şekilde onaylanmaları için uğraşıyoruz. Almanya vize başvuru formu ile sunduğunuz belgelerin birbiri ile uyuşması çok önemli olduğu için bu konuya ayrıca dikkat ediyoruz.

Bir vize danışmanı mı arıyorsunuz? Vize almaya uygun olup olmadığınızı bilmek ister misiniz? Hangi tip vizeye başvurmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Türkiye’deki en güvenilir Almanya vizesi için danışmanlık sunan Visa Center Global Vize Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Visa Center Global Vize Danışmanlık Hizmetlerinden Yararlanabilir?

visacenter kimlere hizmet verir

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturum izni olan yabancı uyruklular; 25 yaş ve üstünde olup sabit geliri olanlar; ev hanımları; öğrenciler ve 0-6 yaş arası çocuklar için Visa Center Global Vize Danışmanlık hizmeti verilmektedir. Merkezlerimiz Almanya Schengen vize başvurusu konusunda hizmet vermektedir. Eğitim kurumu bulma, staj ayarlama, göçmenlik ya da işe yerleştirme alanında da hizmet sunulmaktadır. Başta İstanbul, Ankara, Gaziantep ve İzmir olmak üzere Türkiye’deki tüm şehirlere hizmet vermekteyiz. Almanya vize başvurunuzu dilediğiniz şehirden gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi Hakkında Bilgilendirme

almanya schengen vizesi gerekli evraklar nelerdir

Öncelikle Almanya’ya gidiş amacınıza karar vermeli ve bunu konsolosluğa da ispat etmelisiniz. Gidiş amacınız aynı zamanda sizin başvurmanız gereken vize türünü de etkileyecektir. Böylece kendi durumunuza en uygun evrakları toplayabilirsiniz. Almanya Konsolosluğu şu kategorilerde vize vermektedir:

Almanya Schengen Vizesi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitemizde en güncel bilgilere yer vermeye çalışıyoruz. Ancak vize başvurusu esnasında istenen belgeler Almanya Konsolosluğu tarafından sık sık değiştirilmektedir. Bu sebeple Visa Center Global Vize Danışmanlık ile iletişime geçerek en güncel durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Edinmeniz gereken en temel belge, sabit gelirli bir çalışan olduğunuzu ispatlamaktır. Bunun için SGK işe giriş bildirgesi alabilirsiniz. Belgenin kaşeli ve imzalı olması gerekmektedir. Ayrıca e-devlet üzerinden alabileceğiniz karekodlu belge de kabul edilmektedir. Sadece, belgeyi başvurudan en fazla 7 gün önce almalısınız. İş yerinden alacağınız maaş bordroları ise son 3 aya ait olmalıdır. Şirket yetkilisi belgeyi kaşeleyip imzalamalı. Çalışan konumunda iseniz şirkete ait sicil gazetesi, oda faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküleri sunmak zorunda değilsiniz. Ancak bu belgeleri sunmak konsolosluğa daha fazla güven verecektir.

Vize başvurunuzdan en fazla 15 gün önce alınmış banka hesap dökümü de gereklidir. Döküm son 3 aya ait olmalıdır. Üzerinde banka görevlisinin kaşesi ve imzası olmalıdır. Yine zorunlu olmamasına rağmen banka imza sirküleri Almanya vize başvuru dosyasına eklenebilir.

Almanya Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

uzun sureli almanya vizesi

Seyahat tarihinizden 6 ay önce vizeye başvuru yapabilirsiniz. Almanya Avrupa ülkeleri içerisinde popüler bir destinasyon olduğu için başvurular çok hızlı bir biçimde dolabilir. Bu yüzden Visa Center Global Vize Danışmanlık randevuları genelde ortalama 2 hafta sonrası için verilir. Belgelerinizin yakın geçmişte alınması ve güncel olması gerektiği için öncelikle randevu alıp sonra belgelerinizi hazırlamanızı önermekteyiz. Herhangi bir gecikme ve aksaklık olmaması adına seyahatinize en geç 2 ay kala vize sürecinize başlamanızı tavsiye ederiz.

Almanya Uzun Süreli Schengen Vizesi Almak

Eğer ilk Schengen vizesi başvurunuzsa konsolosluk bilgilerinizi biraz daha fazla irdeleyebilir. Başvuru yaptığınız vize kategorisi, ekonomik statünüz, sosyal durumunuz, medeni durumunuz Almanya uzun süreli Schengen vizesi alma ihtimalini etkileyecektir. Seyahat amacınız arkadaş ya da aile ziyareti ise genelde seyahat süresi kadar vize vermektedir. Turistik amaçlı vizelerde de yine seyahatin süresi önem arz etmektedir. İlk ticari ve turistik vize başvurularında tek girişli verilme olasılığı yüksektir.

İlk başvurularda özellikle kişinin finansal ve sosyal durumunu büyük bir öneme sahiptir. Özellikle ilk vizesine başvuracak kişilerin maddi durumunu resmi ve geçerli belgeler aracılığıyla ispat etmeni gerekmektedir. Düzenli bir yüksek gelir genelde iyi bir intiba bırakır. Konsolosluğun maddi durum konusunda şüpheye düşmesi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. İlk verilen vizenin doğru kullanılması durumunda sonraki başvurularda daha uzun süreli ve çok girişli vize ihtimali artmaktadır.

Uzun Süreli Almanya Schengen Vizesi Kriterleri

Eğer daha önce Schengen vizesi aldıysanız; bu vizeyi sürelere dikkat ederek ve çoğunluğunu vizeyi veren ülkede geçirerek kullandıysanız uzun süreli Almanya vizesi almak kolaydır. Son 3 yılda Almanya Schengen vizesi almış olmanız büyük bir artıdır. Sürekli olarak arkadaş ve aile ziyareti için Almanya’ya gitmeniz gerekiyorsa, durumunu kanıtlamanız halinde uzun süreli ve çok girişli vize alabilirsiniz. Ticari vizelerde ise ne kadar süredir o şirkette çalıştığınıza ve nerelere seyahat ettiğinize bakılır. Aynı şirket için daha önce Almanya’ya yapılmış bir seyahat artı puandır.

Çoğu kişi turistik vize başvurusu yapmaktadır. Uzun süreli ve çok girişli turistik amaçlı Almanya vize başvurusu yapmak istiyorsanız önceki vizelerinizi nasıl kullandığınız son derece önemlidir. Geçmişteki vizelerinizle ilgili herhangi bir sorun yoksa, maddi durumunuz yeterliyse, düzenli geliriniz varsa gitgide daha iyi şartlara sahip vizeler alabilirsiniz. Ayrıca ülkeye daha sonra da seyahat edeceğinizi ispatlamanız çok girişli vize verilmesini sağlayabilir. Herhangi bir etkinlik bileti, konferans katılımı ya da eğitim kaydı bir sonraki seyahatinizin ispatı olabilir.

Almanya Schengen vizesi için gerekli evraklar, Almanya’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Almanya vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Almanya vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Almanya Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde Almanya vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. Almanya’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

Almanya Turistik Vize

Almanya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Almanya Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Almanya Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Almanya Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Almanya Schengen vizesi hakkında merak edilen tüm soruları burada topladık. Merak ettiğiniz sorunun üzerine tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eklememizi istediğiniz başka sorular varsa, bize mail atarsanız kısa sürede internet sitemize ekleyeceğiz.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Vize Ücreti Nekadar?

Almanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun Süreli ve Çok Girişli Almanya Vizesi Almanın Yolları

Kimler Almanya Vizesi Alabilir?

Almanya Vize Talep Dilekçesi ve Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Almanya Şahsi, Ticari, Eğitim ve Etkinlik için Davetiye Mektubu Detayları

Almanya Vize Reddi ve Redde İtiraz

Almanya Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği

Almanya Vize Başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

almanya vizesi hesapta ne kadar para olmali

Kişilerin en büyük soru işaretlerinden biri de vizeye başvururken ne kadar para gösterilmesi gerektiğidir. Bu konu, aynı zamanda retlerin de en büyük sebebidir. Ne kadar para göstermeniz gerektiği seçtiğiniz vize türüne, ne kadar kalacağınıza ve hatta kaç kişi gideceğinize göre değişmektedir. Genellikle seyahatiniz için gerekli bir birikim sunmanız gerekir. Son anda yatırılan tutar şüphe çekerken, vadeli hesaptaki faiz geliri kabul görmeyebilir. Ancak vadesiz hesapta yeterli limit olması durumunda vadeli hesabınızı destekleyici ek gelir olarak sunabilirsiniz.

Almanya Arkadaş ve Aile Ziyareti Vizesi İçin Banka Hesabında Olması Gereken Para

Almanya arkadaş ve aile ziyareti vizesi için başvuracaksanız muhtemelen zaten karşı taraf size bir davetiye gönderecektir. O davet mektubunda tüm masrafların kendilerine ait olacağı yazıyorsa hesabınızda 1000 € göstermeniz oldukça yeterlidir. Ancak size yalnızca konaklama fırsatı sunulacaksa, diğer masraflar size ait olacaksa kalacağınız süre boyunca günlük belli bir harcama yapacağınız varsayılır. Günlük 50 € üzerinden hesaplanan bakiyenin banka hesabınızda olması gerekir. Düzenli ve sigortalı işe sahip olanların sınırın biraz daha üstünde bakiye bulundurması tavsiye edilir. İş verenler için bulunması gereken bakiye değişmemektedir. Ayrıca bu tutara uçak biletleri dahil değildir.

Almanya Turistik Vize İçin Banka Hesabında Olması Gereken Para

Eğer Almanya turistik vize için başvuru yapacaksanız konaklama masraflarınızı karşılayabileceğinizi göstermeniz gerekir. Ayrıca konsolosluğun belirlediği günlük harcama limiti daha yüksek olacaktır. Ortalama günlük 150 € ve buna ek olarak konaklama masrafı tutarının banka hesabında bulunması gerekir. Gidiş ve dönüş uçak bileti de ayrıca yer almalıdır. Hesapta daha az bakiye olması ret ile sonuçlanabilir.

Almanya Fuar ve Ticaret Vizesi İçin Banka Hesabında Olması Gereken Para

Genelde fuar ve ticaret vizesi için başvuranların masrafları çalıştıkları firma tarafından karşılanmaktadır. Bu yüzden de kişilerin kendi banka hesaplarındaki bakiye çok da önemli değildir. Yine de herhangi bir aksilik yaşanması durumunda Almanya’da birkaç gün kalıp, konaklama ve diğer masraflar ile birlikte dönüş biletinizi alabilmeniz beklenir. Bunun için hesabınızda cüzi bir miktar olması yeterlidir. Öte yandan şirketin, çalışanlarının seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlaması gerekir. Bunun için şirket hesap dökümleri sunulabilir.

Almanya Öğrenci ve Eğitim Vizesi İçin Banka Hesabında Olması Gereken Para

Eğitim amaçlı Almanya’ya gidecek olan kişiler turistik vize başvurusuna benzer olarak başvurularını yapabilirler. Ancak günlük limit biraz daha düşüktür. Kalacağınız süre boyunca günlük ortalama 80 € tutarında bakiyenin hesabınızda bulunması yeterlidir. Öte yandan eğer herhangi bir burs ya da hibe kazandıysanız, eğitim ve konaklama masraflarınız karşılanacaksa bireysel birikiminiz gerekli olmayabilir.

Almanya Vize Başvurusu İçin Seyahat Süresini Planlama

almanya seyahat planlamasi

Doğru bir seyahat planı yapmak vize başvurunuzun akıbeti açısından çok önemlidir. Genelde kişiler daha uzun süreli vize almak için çok da mantıklı olmayan aşırı uzun planlar sunabilirler. Ya da seyahat planının son dakika yapılması ortaya tutarsız durumlar çıkarabilir. Bu durum konsolosluk tarafından şüpheyle karşılanacağı için ret alma ihtimaliniz yükselir. Neyse ki Visa Center Global Vize Danışmanlık bu konuda kişileri doğru yönlendirmektedir. Her vizenin türüne göre yapmanız gereken plan değişmektedir.

Almanya Arkadaş ve Aile Ziyareti Vizesi İçin Seyahat Süresini Planlama

Okulunuzun tatil günlerinden ya da yıllık izin sürenizden daha fazla Almanya’da kalacaksanız bu durumu dilekçe ile beyan etmeniz gerekmektedir. Kanıtlanamayan uzun süreli seyahat planları vize reddine yol açabilmektedir. Öte yandan emeklilerin bağlı olduğu herhangi bir çalışma ortamı ya da okul bulunmadığı için 90 güne kadar kalmakta özgürdürler.

Almanya Turistik Vize İçin Seyahat Süresini Planlama

Turistik seyahat planınızı yaparken hem izin sürenizi hem de maddi kaynaklarınızı hesaba katmalısınız. İş yerinin size tanıdığı hak 15 iş günü iken 30 günlük plan göstermek şüphe uyandıracaktır. Daha uzun kalmayı planlıyorsanız da bunu nasıl yapacağınızı, bu durum iş yeri tarafından nasıl karşılanacağını, bütçenizi belirtmeniz gerekecekti.

Almanya Fuar ve Ticaret Vizesi İçin Seyahat Süresini Planlama

Bu vize türü için başvurular genelde zaten davetiye ile yapıldığı için bu tarz sorunlarla pek karşılaşılmamaktadır. Kişilere büyük çoğunlukla davetiye süresi kadar vize verilir. Düzenli olarak iş seyahati yapılacaksa uzun süreli vize de verilebilir.

Almanya Öğrenci ve Eğitim Vizesi İçin Seyahat Süresini Planlama

Eğitim ve öğrenci vizesi alacaklara da eğitimleri sürecinde geçerli olan bir vize sunulur. Ancak eğitimden önce ya da sonra ülkede seyahat etme planından bahsedilerek daha uzun süreli de vize alınabilir. Bu durumda uçak biletlerinin, hesap bakiyesinin ve konaklama belgelerinin de buna göre olması gerekmektedir. Öğrenciler bu tarz bir talepte bulunsa dahi konsolosluk eğitim süresine denk vize verebilir.

Almanya Vize Talep Dilekçesi ve Destekleyici Evraklar

almanya vize talep dilekcesi

Zorunlu olan belgelerin dışında Almanya vizesi için başvururken talep dilekçesi ve destekleyici belgeler sunmak elinizi güçlendirecektir. Visa Center Global Vize Danışmanlık deneyimlerine göre vize alması çok zor olan kişiler için bile bu şekilde vize alınabilmiştir.

Mesela ticari maksatlı Almanya’ya bir seyahat gerçekleştirecekseniz, firma ile geçmişte de münasebetleriniz vardıysa bunların belgelerini eklemek vizenizi sorunsuz bir şekilde almanızı sağlar. Ya da aile ve arkadaş ziyareti yapacaksanız, ancak karşı taraf mesela hasta olduğundan ötürü size davet mektubu yollayamıyorsa, kaldığı hastaneden gönderilecek belgeler konsolosluk tarafından olumlu karşılanacaktır. Mümkün olduğunca standart gerekli belgelerin dışında ev evrak ve dilekçe sunmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece seyahat amacınız ile ilgili de konsolosluğu daha iyi ikna edebilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Fotoğraf Ölçüsü Standartları

Her ülkenin vize başvurusunda talep ettiği fotoğraf ölçüsü standartları değişiklik göstermektedir. Schengen bölgesinde ise aynı standartlar kabul edilmektedir. Fotoğraf çektirmeye gittiğinizde fotoğrafçının bu standartlara uyarak çekim yapması önemlidir. Fotoğrafın belirlenen standartların dışında olması çok basit bir hata olabilir, ancak vizenizin reddedilmesine neden olur.

 • Biyometrik fotoğraf 35 x 45 mm boyutlarında olmalı;
 • Fotoğraf üstünde düzenleme yapılmamalı;
 • Arka fon desensiz ve beyaz olmalı;
 • Son 6 ay içinde çekilmiş olmalı;
 • Yüz net bir şekilde görünmeli; kulaklar ve alın açıkta olmalı;
 • Küpe, gözlük, piercing gibi takılar bulunmamalı;
 • Başörtüsü kullanan kişilerde de kulaklar ve alın kısmı görünür olmalı;
 • Fotoğraf bulanık olmamalı; net olmalı.

Almanya Vize Başvurusu İçin Parmak İzi

Bilgi Kaydı Sistemi kapsamında Almanya vize başvurusu yapacak herkes parmak izi vermek zorundadır. Tüm Schengen üye ülkeleri 25 Eylül 2014 tarihinden beri Biyometrik Bilgi Kaydı Sistemi (VIS) usulünce işlem yapmaktadır. Pasaportunuzda VIS ibaresi yer almadığında vize müracaatında biyometrik bilgilerinizin ibraz edilmesi gerekir. Verilen parmak izleri sistemde 5 yıl tutulmaktadır. Schengen vizesi başvurusu için verilen parmak izi farklı vizeler (Ör. Dubai) için kullanılamaz. Bir kez parmak izi verenlerin 5 yıl içinde tekrar vermesine gerek yoktur.

Almanya Vize Başvurusu İçin Randevu

Visa Center Global Vize Danışmanlık ile Almanya vize başvurusu için tamamen ücretsiz bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz. Çok sayıda dolandırıcı ve sahte firma olduğu için başvurularınızı yetkili aracı kurumlarla yapmanız önemlidir. Randevunuzu bize ulaşarak telefon üzerinden de alabilirsiniz. Visa Center Global Vize Danışmanlık Almanya vize başvuru sürecini en başından sonuna kadar başarıyla yürütmektedir. Hem sizin için en uygun zaman dilimine randevu bulmak hem de mümkün olan en yakın randevuyu almak görevimizdir.

Almanya Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebileceğiniz Ülkeler

almanya vizesi ile seyahat edilebilecek ulkeler

Almanya vizesi aldığınızda sadece Almanya’ya değil; tüm Schengen bölgesine ziyarette bulunabilirsiniz. 1985 yılında yürürlüğe giren Schengen Anlaşması’nın bir sonucu olarak oluşturulan Schengen Bölgesi, hepsi ortak bir vize politikasını paylaşan 26 Avrupa ülkesini kapsamaktadır. Aslında, geçerli bir Schengen vizesi ile Avrupa Birliği (AB) artı dört EFTA (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) üyesi ülkeyi kapsayan 22 ülkeye seyahat edebilirsiniz.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Malta
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Ayrıca İsviçre, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler oldukları için Schengen vizesi verme yetkisine sahiptir. Bu ülkeleri de aynı vizeyle ziyaret edebilirsiniz. Bu ülkeler dışında Hırvatistan, Bulgaristan, Romanya, Monaco, Vatikan ve San Marino da Schengen vizesi ile ziyaret edilebilmektedir. Sonuç olarak Almanya Schengen vizesi alarak 32 farklı ülkeyi görebilirsiniz. Tek girişli vize alsanız dahi bu ülkeler arasında dolaşabilirsiniz. Çok girişli vize aldığınız takdirde Schengen bölgesine giriş çıkış yapma hakkınız olur.

Schengen vizesi başvuru işlemleri son derece yorucu ve karmaşık olabilir. Ancak Visa Center Global Vize Danışmanlık ile bu süreci yürüttüğünüzde hiçbir zorluk yaşamamış olursunuz. Herhangi bir konuda daima sizleri yönlendiren uzman danışmanlarımız sayesinde kolay bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Sonrası Pasaport Takip

almanya vize sorgulama

Başvurunuz yapıldıktan sonra tüm süreç merkezimiz tarafından takip edilmektedir. Başvurunuzun sonuçlanmasının ardından konsolosluk pasaportunuzu tarafımıza ulaştırır. Hiç vakit kaybetmeden size haber vererek pasaportunuzun teslim almaya hazır olduğunu bildiririz. Dilerseniz ek kurye hizmetini seçerek pasaportunuzu adresinize de isteyebilirsiniz. Başvurunuz sırasında size verilen vize takip fişi sayesinde başvuru durumunuzu online olarak da kontrol edebilirsiniz. Ancak bu şekilde başvuru sonucunuzu olumlu ya da olumsuz olarak öğrenme şansınız yoktur. Sadece başvurunuzun ne aşamada olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Açıklamalar

Almanya Vize Başvuru Formu

almanya vize formu

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ALMANYA VİZE BAŞVURU FORMU

Almanya Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın 0850 220 37 34

 

almanya vize ucreti 1

Daha önce 60 €’dan başlayan Almanya vize ücretlerine 2020 itibariyle zam gelmiştir. Buna göre güncel ücretlendirme tablosu aşağıdaki gibidir. Bu tutarlara danışmanlık ücreti ayrıca eklenmektedir.

Vize Türü

Vize Resmi Harç Ücreti

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

130 €

Aile Birleşimi Vizesi

130 €

Blue Kart Çalışma Vizesi

480 €

Çalışma Vizesi

480 €

Kısa Süreli Eğitim Vizesi

130 €

Kültürel Vizesi

130 €

Öğrenci Vizesi

130 €

Şoför Vizesi

130 €

Ticari Vizesi

130 €

Transit Vize

130 €

Turistik Vizesi

130 €

Ulusal Vizeler

480 €

Almanya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Almanya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu

 • Adres: Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İnönü Caddesi 10, 34437 Gümüşsuyu – İstanbul
 • Telefon: +90 (0) 536 287 59 64
 • Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 7.30 – 12.00 ve 13.00 – 16.00 arası, Cuma 7.30 – 13.00 arası

Almanya Ankara Büyükelçiliği

 • Adres: Atatürk Bulvarı, 114, 06690 Kavaklıdere / Ankara
 • Telefon: +90 312 455 51 00
 • Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 09:20 – 16:00 / Cuma: 09:00 – 14:00

Konsolosluk İletişim Adresleri Tıklayınız

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar Meslek Gruplarına Göre

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Turistik vize başvurusunda bulunacak çalışmayan kişilerin Ülkede geçireceği süreçte geçimini sağlayacağına dair bir sponsora ihtiyacı vardır. Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişiler bu durumlarını kanıtlamak zorundadır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişilerin sabit gelirini kanıtlar nitelikte sunabileceği tüm evraklar ile birlikte sabit gelirlerin göründüğü son 3 aya ait banka hesap dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Turistik vize başvurusunda bulunacak çalışmayan kişilerin Ülkede geçireceği süreçte geçimini sağlayacağına dair bir sponsora ihtiyacı vardır. Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişiler bu durumlarını kanıtlamak zorundadır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Muvafakatname; Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Beraberinde çocuklar için ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalı sunulması gerekmektedir. Boşanma durumunda velayet kararı da ibraz edilmelidir.
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Muvafakatname; Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Beraberinde çocuklar için ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalı sunulması gerekmektedir. Boşanma durumunda velayet kararı da ibraz edilmelidir.
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Almanya Vizesi

Değerli Misafirlerimiz,
Web sayfamız Almanya vize  başvurusunda bulunacak olanlara kolay bir vize başvuru işlem hizmeti sağlamak üzere hazırlanmıştır. Yazımızın devamında Almanya Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki temsilcilikleri tarafından belirtilmiş vize işlem evrak listelerini ve vize  başvuru koşullarını görebilirsiniz, 

 

Almanya vize başvuru formunu bulabilirsiniz. Kolaylaştırılmış vize başvuru hizmetinden faydalanmak için Web sayfamızın İletişim Bilgileri menüsünü ziyaret ederek Ücretsiz Çağrı Merkezimizi arayabilir veya soru ve görüşlerinizi info@visacenter.com.tr  e*posta adresimize yazabilirsiniz. Visa Center  GVS’ye ulaştığınız için teşekkür ederiz…

almanya vize evraklari ucreti 1


Almanya Vize Türleri

* Almanya Turistik Vize

*Almanya Ticari, İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri, 

*Aile Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi

*Almanya Transit Geçiş Vizesi,

*Almanya Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.


Almanya Turistik Vize İşlemleri

almanya turistik vize 1

Nedir? : Schengen vizesinin bir türü olarak, en fazla 90 gün geçerliliği olabilen ve C tipi yani kısa süreli vize çeşididir.

Kaç günlük alınabilir? : İlk seferinde maksimum 30 günlük alınabilen Almanya turistik vizesi diğer başvurularda 90 güne kadar geçerlilikle alınabilir.

Nereye başvurulur? : Almanya vizesi için direkt olarak Büyükelçilik ya da Konsolosluğa başvuru yapmak mümkün olmamakta, başvurular vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.


 

Almanya Turistik Vize Gerekli evraklar nelerdir? :

 

almanya vize evraklari ucreti 1

Almanya Vize Başvuru Formu*Schengen visa application form (Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)

 • Almanca doldurulmuş, ıslak imzalı Schengen vize talebi dilekçesi
 • Pasaport ( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik Fotoğraf ( 3,5×4,5 cm boyutlarında, 2 adet, en geç 3 ay içerisinde çekilen, beyaz fonlu ve daha önce kabul edilen başka bir vize başvurunda kullanılmamış)
 • Kimliğin her iki yüzünün fotokopisi
 • Noter tasdikli muvafakatname
 • Son üç yıl içinde alınan vizelerin(Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) birer fotokopisi
 • Adres ve evli kadınlar için bekarlık soyad bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere son 3 aya dair maaş bordroları, içerisinde en az 3.000 TL mevduat bulunan aktif banka hesabının 3 aylık hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler ( Vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi, Kişinin çalıştığını gösterir belgeler)
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün önce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra da tamamlanan, minimum 30 bin euro teminatlı uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Başvuran kişinin eğer diğer Schengen ülkelerine seyahati söz konusuysa,  üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri  (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )
 • Yabancı uyruklu kişiler için minimum 6 ay geçerlilik süresi bulunan ikamet ve çalışma izinlerinin fotokopisi şeklinde listelenmektedir.

Almanya Vizesi Biometrik veri gerekli midir? : 12 yaşından büyük herkesin parmak izi alınması işlemine yani biometrik veri kaydına tabi tutulması şarttır.

Almanya Vizesi için Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Önerilen Almanya vizesi başvuru zamanı, seyahat gününden 30 ila 90 gün öncesi olmaktadır.

Almanya Vizesi Ne kadar sürede çıkar?Almanya turistik vizesi başvuru sonuçları 7 ila 28 gün içerisinde belli olmaktadır.

Almanya Vize Randevu nasıl alınır? : Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen bir Almanya vize başvuru merkezine ya da akreditasyonu mevcut olan bir seyahat acentesine başvurulması gerekmektedir. Tercih etmiş olduğunuz hizmet noktası ile telefon ya da online randevu sayesinde iletişime geçmeniz mümkün olacaktır.

Vize İşlem Menüsü

Almanya Ticari Vize İşlemleri

almanya ticari vize

Nedir? :  Almanya ticari vizesi, iş ya da fuarda yer alma amacıyla seyahat edecek olanların alması gereken vize çeşididir. C tipi yani kısa süreli vizelerdendir.

Almanya Ticari Vize Kaç günlük alınabilir? : Schengen vizesi türleri içerisinde yer alan Almanya ticari vizesi için tanınan maksimum geçerlilik süresi 90 gündür.

Almanya Ticari Vize için Nereye başvurulur? : Umuma mahsus pasaport hamili olan TC vatandaşlarının, Almanya ticari vizesi başvurusu için istenen belgeleri başvuru merkezine sunmalıdır.Büyükelçilik ya da Konsolosluğa başvuru yapmak mümkün olmamakta, başvurular vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Güncel ve orijinal olma zorunluluğu bulunan bu belgeler, seyahatin amacına uygun şekilde Almanya Konsolosluğu’na sunulur.

Almanya Vizesi Ticari Davetiye nasıl olmalıdır? : Alman firması tarafından size gönderilecek olan davetiye;

 • Firmanın tam adı ve adresi
 • Vize başvurusu yapanın adı, bağlı olduğu firmanın adı ve bu firmadaki görevi
 • İstenen vize geçerlilik süresi ve birden fazla seyahatin gerekli olup olmadığı
 • Seyahatin süresi, amacı, gidilecek olan fuar ya da firma adı
 • Gerekli olduğu takdirde kişinin masraflarının karşılanacağıbilgilerini içermelidir. Bu bilgileri gösteren belgelerin aslı ve fotokopisi sunulmalıdır.

 

Almanya Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? 

 

almanya ticari vize evraklari

Almanya vizesi için gereken standart belgelere ek olarak, ticari vize alacak kişilerden talep edilen belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru yapanın firmadaki unvanı ve görevi
 • Türkiye´deki işveren firmanın yazısının aslı
 • Faaliyet belgesinin aslı (Başvuranın son 3 sene içerisinde başka bir Schengen vizesi almaması halinde)
 • Talep edilen vize süresi
 • Seyahatin amacı kapsamındaki fuar ya da organizasyon
 • Almanya´daki giderlerin ilgili firma tarafından karşılanacağına dair teminat belgesi
 • SGK Giriş ve Hizmet Dökümü belgesi

Başvuran firma sahibi ise;

 • Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (en fazla 6 ay içerisinde çıkarılmış)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Vergi Levhası
 • Başvuran çiftçi ise;
 • Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesi
 • Başvuran fuarda stant kuracaksa;
 • Fuar Katılımcı Kartı ( Kartın ibrazıyla başvuran kişi vize ücretinden muaf tutulmaktadır.)

Almanya Ticari Vize için Ne zaman başvurmak gerekir?Almanya ticari vize başvurusu yapmak için seyahatin gerçekleşmesi planlanan tarihten en az 4 hafta öncesinde gerekli belgelerin sunulması gerekmektedir.

Almanya Ticari Vize Randevu nasıl alınır? : Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bölge fark etmeksizin kendilerine en yakın vize başvuru merkezine müracaat ederek randevu alabilmeleri mümkündür.


 

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

almanya aile ziyaret vizesi guncel

 

Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir? : Almanya aile ziyareti vizesi Almanya’da yaşamakta olan aile bireylerini ya da arkadaşını ziyaret edecek olan ve umuma mahsus pasaport hamili olan TC vatandaşlarının alması zorunlu olan C tipindeki vize türüdür.

Almanya Ziyaret Vizesi Kaç günlük alınabilir? : Başvuru sürecinde seyahat amacınızın değerlendirilmesi ile birlikte vize geçerlilik süresine karar verilmektedir.

Almanya Ziyaret Vizesi için Nereye Başvurulur? : Almanya vizesi için gerekli evraklar eskizsiz bir şekilde Almanya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine iletilmelidir.


 

Almanya Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar Nelerdir? :

almanya ziyaret vizesi

Bahsedilmiş olan Almanya vizesi için gerekli evraklar listesine ek olarak, bu vize kategorisine başvuruda bulunacakların davetiye ( istek mektubu) sunmaları gerekmektedir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Almanya için vize başvurusunda bulunacak olan kişinin Almanya Belediyesi tarafından onay almış bir davetiye sunması gerekmektedir. Eğer davetiyeyi gönderen kişi Alman vatandaşı ise davetiye ile beraberinde davet edenin dilekçe ve pasaport fotokopisi de sunulmalıdır. Ancak davetiyeyi temin eden kişi Alman vatandaşı değilse, kendi ikamet ettiği adresten sorumlu belediyenin onayladığı dilekçeye ek olarak kimlik bilgileri ve dilekçenin sunulması yeterlidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Konsolosluk çalışmaların yoğunluğuna ve tatil dönemine denk gelip gelmemesine bağlı olarak vize başvurularının sonuçlanma süresi değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak seyahat tarihinden 30 gün öncesinde başvuru işlemlerinin başlanması önerilir.

Randevu nasıl alınır? : Vize başvurusunda bulunacak kişinin kendisine en yakın vize merkezine başvurması ve randevu için iletişime geçmesi mümkündür.


Almanya Transit Vize İşlemleri

almanya vize islemleri

Almanya Transit Vize Nedir? : Havaalanı transit vizesi ve Schengen Bölgesine giriş yapılmasını gerektiren transit yolculuk vizesi olarak iki ayrı türü mevcuttur. Yurtdışına seyahat edeceklerin 3. bir ülkeye uğraması halinde ya da yolculuğu başka bir ülkeden aktarmalı şekilde gerçekleştirecek olması alınması halinde gerekli olan vize türüdür.

Almanya Transit Vizesi Kaç günlük alınabilir? : Vize, maksimum 90 güne kadar geçerliliğe sahiptir.

Almanya Transit Vize için Nereye Başvurulur? : Seyahat detayları belirlendikten sonrasında istenen belgelerle Almanya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine başvuru yapılmaktadır.


 

Almanya Transit Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nakliye yapan uluslar arası tır şoförlerinin bahsedilen vize başvuru belgelerine ek olarak transit vize için;

 • Sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi
 • C2 Belgesi
 • Nakliye şirketinin şoför listesi
 • Aşağıdaki bilgileri içeren Türkiye´deki işveren firmanın yazısı
 • Seyahat masraflarının karşılanacağına dair Türkiye´deki işveren firmanın teminat yazısı
 • Aşağıdaki bilgileri içeren Almanya´daki (iş ortağı) firmanın yazısı
 • Adresi ve telefon numarasını,  verilen işin teyidini içerecek şekilde Almanya´daki ortak firmanın yazısı belgelerini sunması gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Seyahat tarihinden önceki  en az 30 gün öncesinde Almanya transit vize başvuru işlemlerine başlamanız önerilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Talep edilen evrakları sunmak için direkt Almanya Konsolosluğuna ya da Konsolosluğun yetkilendirdiği bir vize başvuru merkezine ulaşarak randevu almanız mümkündür.


Almanya Vatandaşlık İşlemleri

almanya aile birlesimi vatandaslik

 

Nedir? : Yabancı uyruklu bir kişinin, göçmen olarak Almanya vatandaşlığı alması işlemidir. Almanya’ya geçişin nedeni, oturum izni varlığı gibi pek çok kriterin değerlendirilmesi ile kazanılan bir geçiş hakkıdır.

Kaç günlük alınabilir? : Vatandaşlığa geçişle birlikte nihai süre uygulaması da ortadan kalkmaktadır.

Nereye Başvurulur? : Vatandaşlık için talep edilen belgelerin, ikamet edilen bölgenin Vatandaşlık Dairesi’ne sunulması gerekmektedir.

almanya vatandaslik


 

Almanya Vatandaşlık Gerekli Evraklar Nelerdir? 

Almanya vizesi başvurusunda talep edilen belgelere ek olarak Almanya vatandaşlığı için gerekli belgeler;

 • Var olan oturum ya da çalışma izinleri
 • Sabıka kaydı ve imzalı olarak Almanya anayasasına bağlılık belgesi
 • Dil yeterlilik belgesi
 • Vatandaşlık başvuru dilekçesi
 • Varsa çocukların karneleri
 • Varsa evlilik cüzdanı
 • Doğum belgesi
 • İşsiz ise işsizlik yardımını gösteren belge
 • Çalışıyorsa kazanç belgesi
 • Boşanmışsa mahkeme kararının Almanca tercümesi şeklindedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Kişinin Almanya vatandaşlığı başvurusu yapabilmesi için yasal olarak en az 8, 60 yaşından büyükse en az 12 senedir,  Almanya’da ikamet ediyor olması şartı aranır. Vatandaşlık Dairesi tarafından talep edilen dilekçenin doldurulduktan sonra sunulmasıyla birlikte ortalama 10*12 hafta süren bir değerlendirme süreci gerçekleşir. Sürecin olumlu yanıt almasından sonra 2 yıl geçerliliği bulunan teminat belgesi verilir. Bu çerçevede başvuran kişi vatandaşlık başvurusuna dilediği zaman randevu alabilir.

Randevu nasıl alınır? : Talep edilen dilekçenin alınması ve sunulması için ikamet edilen bölgenin Vatandaşlık Dairesi ile iletişime geçilmelidir.


Almanya Erasmus Vizesi

almanya erasmus ogrenci vizesi

 

Nedir? Erasmus Projesi kapsamında Almanya’da eğitim alacak ve geçici olarak ikamet edecek olan kişilerin alması zorunlu olan vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir? : Seyahat amacına uygun yapılan vize başvurusu halinde proje için kalmanız gerekli olan süreyi belirtmeniz gerekmektedir. Konsolosluk, başvuru esnasında projenin tamamlanacağı tarih aralıklarını kapsayacak şekilde vize geçerlilik süresi sağlar. Öğrenciler için 3 gün insiyatif tanınırken, stajyer olarak başvuru yapanlara bu ek süre tanınmaz.

Nereye Başvurulur? : İstenen tüm belgelerin aslı ve iki fotokopisi, Türkçe olan belgeler Almancaya çevrilmiş şekilde Almanya Konsolosluğuna sunulmalıdır.

almanya erasmus vizesi


 

Almanya Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya Erasmus vizesi başvurusu yapacak kişilerin, vize başvurusunda istenen standart belgelere ek olarak;

 • Kişi mezunsa diploma
 • Kaşeli ve imzalı güncel öğrenci belgesi veya transkript
 • Eğitim programı sertifikası
 • Eğitim masraflarının karşılanabileceğine yönünde teminat belgeleri

ibraz etmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Her üniversitenin Erasmus Projesi’ne yapılan başvuruları değerlendirdiği tarih, kendi akademik takvimine göre değişmektedir. Ancak proje kapsamında seyahati kesinleşen bireylerin, öngörülen seyahat tarihinden bir ay öncesinde Almanya Erasmus vizesi işlemlerini başlatması önerilir.

Randevu nasıl alınır?Almanya Erasmus vizesi başvuru belgeleri sunulması için, Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezi ile irtibata geçerek randevu alınması mümkündür.


Almanya Öğrenci Vizesi

Nedir? : Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların alması zorunlu olan vize türüdür. Almanya öğrenci vizesi D tipi yani ulusal vize kapsamında olup sizden başvuru esnasında ek belgelerin talep edilmesini gerektirebilir.

Kaç günlük alınabilir? : Almanya’da bulunan herhangi bir üniversiteden onay almadan, yurtdışında eğitim için gerekli araştırmayı yerinde yapacak kişilere, 9 aya kadar süre verilmektedir. Yeterlilik durumunuz, sunmuş olduğunuz belgelerle Konsolosluk tarafından değerlendirilir ve buna bağlı olarak üniversite kabulü olmaksızın 9 aya kadar kalmak mümkün olabilir. Ancak üniversite kabulü ile Almanya öğrenci vizesi alacak kişilerin, talep ettiği ve kabul edildiği eğitim süresine bağlı olarak vize geçerlilik süresi de değerlendirilmektedir.

almanya ogrenci vizesi

Nereye Başvurulur? : D tipi bir vize olan Almanya öğrenci vizesi başvurusu için direkt olarak Almaya Konsoloslukları veya Almanya Büyükelçiliğine belgeleri ibraz etmek gerekmektedir.


 

Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli evraklar nelerdir?

 Almanya vizesi başvurusunda standart olarak talep edilen belgelere ek olarak;

 • Lise diploması ve not dökümü (Almanca tercümeli ve noter onaylı)
 • Üniversite kabul belgesi
 • Motivasyon yazısı
 • Özgeçmiş yazısı
 • Eğer daha önceden üniversite eğitimi almadıysanız; Almanca ve noter onaylı olarak, lise diploması, 4 yıllık bölümüne girmeye hak kazandığınızı gösterir belge
 • Eğer bir üniversitede eğitim görmeye başladıysanız; güncel öğrenci belgesi ve not ortalamasını gösteren transkript
 • İş tecrübelerini gösterir belgeler
 • Almanca dil yeterliliğini gösteren belge

sunulmalıdır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru yapanın planlanan gidiş tarihinden en az 2 ay öncesinde belgelerini sunması önerilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Konsolosluklar ya da Büyükelçiliğin kendilerine ait çalışma günleri ve saatlerinde içerisinde iletişim bilgileri ile ulaşılması ve randevu alınması mümkündür.


Almanya Aile Birleşimi Vizesi

almanya aile birlesimi vatandaslik

 

Nedir?Almanya Aile birleşimi vizesi, Türkiye’de ikamet eden TC vatandaşlarının, eğer Almanya’da eşi veya çocuğu bulunuyorsa onların yanına yerleşebilmek ya da Türkiye’de olup henüz reşit olmayan çocuklarını Almanya’ya alabilmesi alınması zorunlu tutulan bir D tipi vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir? : Diğer vize türlerinden farklı olarak size oturum izni sağlayan bu vize kategorisinde herhangi bir süre sınırlandırması mevcut değildir. Aile durumuna göre yapılan değerlendirmeler neticesinde vize başvuru süreci ve geçerlilik süreci değişkenlik gösterir.

Nereye başvurulur? : Uzun süreli bir vize olan Almanya aile birleşimi vizesi için müracaatlar Konsolosluklara veya Büyükelçiliğe yapılmalıdır. Almanya Federal Cumhuriyeti yetkililerince görevlendirilen İstanbul ve İzmir Başkonsoloslukları ya da Ankara Büyükelçiliği’ne, ikametgah adresine bağlı olarak başvuru yapabilirsiniz.

almanya aile birlesimi evraklari 1


 

Almanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Aile birleşimi için kişinin başvuru için talep edilen belgelere ek olarak Almanya’daki eşine ait kimlik, ikametgah, maaş bordrosu bilgilerini ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca eşlerin varsa önceki evliliklerine ve çocuklarına dair belgeleri sunması gereklidir. Başvuranın ise yeterli Almanca dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belgeyi sunması gereklidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Almanya Federal Cumhuriyeti yetkilisi Konsolosluk ve Büyükelçiliklerin yoğunluğu ya da tatil günlerine bağlı olarak başvuru sonuçlanmaları değişken sürelerde gerçekleşir. Ancak genel olarak Almanya aile birleşimi başvurusu için planlanan gidiş tarihinden en az 3 ay öncesinde başvuru yapılması gereklidir.

Randevu nasıl alınır? : İlgili kurumlardan adresinize bağlı olarak hangisine başvurmayı talep ediyorsanız, o kurum ile iletişime geçmeniz halinde yetkililerce yoğunluğa bağlı olarak uygun randevu tarihi verilmektedir.


 

Almanya Oturum ve Çalışma İzni

almanya oturum vizesi

Nedir?Almanya’da yaşamak ya da çalışmak isteyen kişilerin anlaşmalara göre alması zorunlu olan izin türüdür.

Kaç günlük alınabilir? :Normal şartlarda Schengen ülkeleri ikamet izni maksimum 90 gün olmakla birlikte kalıcı oturum izninde nihai bir süre bulunmamaktadır. Bu vizeye başvuranların amacına uygun olarak oturum izni, yerleşim izni, kalıcı oturum izni ve mavi kart olarak 4 farklı alternatifi bulunmakta ve tanınan izin geçerlilik süreleri de başvurulan izin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Kalıcı oturum izni, Almanya çalışma izni almaya da hak kazanmanız demektir. Başvuru esnasında yapılan değerlendirmeler, bu izinlerin geçerlilik süresinde rol oynar.

almanya calisma vizesi evraklari

Öğrenim görme amacıyla Almanya oturum izni alanlara ise maksimum 120 tam gün ve 240 günü geçmemesi şartıyla çalışma süresi tanınmaktadır. Dil eğitim için oturum izni alanlara ise eğitim süresine kapsayacak şekilde izin verilir. Yalnız çalışma izni almak isteyenlerin ise girişkenliği, yapacağı yatırımın büyüklüğü, çalışma alanı gibi konular değerlendirilerek gerekli izin süreleri tanınmaktadır.

Nereye Başvurulur?Almanya oturum izni ve çalışma izni için nihai kararı veren kurum Yabancılar Dairesi’dir.  Başvurular, Almanya Konsolosluklarına veya Almanya Büyükelçiliğine yapılmakta ve yapılan başvuruların bu kurumdan onay alması gerekmektedir.


Almanya Oturum izni Gerekli Evraklar Nelerdir?

Oturum ve çalışma izni için vize başvuru belgelerine ek olarak istenen belgeler, gidiş amacı ve süresine bağlı olarak değişmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Hangi oturum izni kategorisine başvurulacağına ya da çalışmanın süresine bağlı olarak ne zaman başvuru yapılması gerektiği konusu değişkenlik gösterir. Ancak genel itibariyle Almanya oturum izni başvuru sürecinde sorun yaşamamak adına seyahat tarihinden 3 ay öncesinde işlemlerin başlatılması önerilir.

Randevu nasıl alınır? : Almanya Konsolosluklarına veya Almanya Büyükelçiliğine iletişim bilgilerinden ulaşmanız halinde yetkililerce Almanya çalışma izni ya da oturum izni için başvurunuza uygun bir randevu tarihi verilmektedir.


Almanya Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Almanya vize reddi almanızın farklı nedenleri olabilmektedir. Bu nedenlerin başında ibraz edilen belgelerin eksik ya da hatalı olması yer almaktadır. Vize reddi ile birlikte sizlere reddin nedenleri de açıklanmaktadır. Eksik görülen bilgilerin eklenmesi ya da yenilenmesi halinde dilediğiniz zaman başvuruyu yenileme hakkınız mevcuttur. Ancak beyan edilen belgelerin sahte olması halinde başvuru yasağı gibi çeşitli yaptırımlara ve para cezasına tabi tutulmanız söz konusu olabilmektedir.

almanya vize reddi

İtiraz Hakkı

Sunduğunuz belgelerin talep edildiği şekilde sunulduğundan eminseniz, vize başvurunuzun reddi için ilgili Konsolosluğa itiraz dilekçesi sunma hakkınız bulunmaktadır.

İtiraz Şekli

İtiraz için, pasaportunuzu geri almanızdan sonraki ilk 1 ay içerisinde Almanca yazılmış olan itiraz dilekçesini faks veya e*mail olarak ilgili kuruma iletmeniz gerekmektedir.

Ücret İadesi var mı?

Yapılan başvuruların reddi halinde ücretin geri alınması mümkün değildir.


Almanya Vize Ücretleri

almanya vize ucretleri

Almanya vize ücreti Almanya Konsolosluğu yetkililerince belirlenen ve seyahatin amacına ya da süresine bağlı olarak değişen bedellerdir. Konsolosluk yetkisi dahilinde güncellenebilen bu ücretlerin, başvuru öncesinde Konsolosluk ile iletişime geçerek tam olarak öğrenilmesi önerilmektedir. Almanya vize başvuru ücreti haricinde başvuru merkezi tarafından vize koordinasyon ücreti de talep edilir ve tüm ücretler Euronun karşılık geldiği Türk Lirası olarak ödenir.

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiVisa Center Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €26 €44 €70 €
6 – 11 Yaş40 €26 €44 €110 €
12 Yaş ve Üzeri80 €26 €44 €150 €

Konsolosluklar

Almanya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu ve Antalya Konsolosluğu olarak farklı bölgelerde hizmet veren temsil kurumlarına ek olarak;

 • Kayseri Fahri Konsolosluğu
 • Bursa Fahri Konsolosluğu
 • Trabzon Fahri Konsolosluğu
 • Edirne Fahri Konsolosluğu
 • Bodrum Fahri Konsolosluğu
 • Gaziantep Fahri Konsolosluğu

gerekli hizmeti sağlayan diğer yetkili temsilciliklerini oluşturmaktadır.

Aşağıda tanımlanmış olan Almanya vizesi için gerekli olan evrakların yanlarında açıklamalar bölümü bulunmaktadır. Evraklarınızı hazırlarken mutlaka güncel olmasına dikkat ediniz.

Bazı evraklar fotokopi olarak kabul edilmesine rağmen Konsolosluğa sunacağınız evrakların asıl olması Almanya Vizenizi almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca alabildiğiniz evrakların E*Devletten barkodlu bir şekilde almanız Almanya Konsolosluğu nezdinde teyit edilebilir evrak olduğu için güven oluşturacaktır.

Diğer bir yandan Almanya vize başvurunuz olumlu olarak değerlendirilirse mutlaka almış olduğunuz vizeniz deki İsim/Soy isim, Doğum Tarihi, Pasaport No ve vizenin geçerlilik tarihlerini kontrol ediniz. Herhangi bir hata var ise Almanya Konsolosluğu tarafından düzeltilmek üzerek dilekçe ile başvuru merkezine müracaat etmelisiniz. Almanya vize başvurusu ortalama 15 iş günü dür. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğu ve evrak durumunuz, gidiş amacınıza göre kısalabilir veya artabilmektedir. Almanya vize ücretleri Dövizdeki artış ve azalışlara öre değişebilmektedir.2020 yılı Almanya Vize Ücretlerini öğrenmek için firmamız müşteri uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız müşteri temsilcileri ne 0850 220 37 34 Ankara acil vize hattı için +90 532 130 02 47 Gaziantep acil vize hattı için 0543 215 78 08 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz. Müşteri uzananlarımız vize durumu ve işleyişi hakkında sizi bilgilendirecektir. Aşağıda Almanya vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz Almanya vize randevusu almak için sitemizden online vize randevu formunu doldurabilir veya müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek kolayca vize randevunuz alabilirsiniz.

Gaziantep ve Ankara ve Diğer Şehirler için Almanya Vize Başvuru Merkezinden, Almanya ülkesine yapacağınız 90 ( Doksan ) güne kadar olan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim vb. amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli olan evrak ve belgeler meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

Ekteki evraklar standart belgeler olup duruma göre ek evrak talep edilebilir.

Almanya  Tüm Meslek Grupları meslek grubunda ki kişilerin 


 

Almanya vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar;

almanya vize evraklari ucreti

1.Almanya Vizesi için Pasaport özellikleri

 • Pasaportun başvurudan önceki son  10 (On)  yıl içerisinde alınmış çipli pasaport olması ve Almanya Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • Almanya’ya yapacağınız seyahatinizin bitim  tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin Almanya vizesinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer şarttır..
 • Almanya vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir yeri deforme, resim veya okunaklılık kısmı kalmamış ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun imza  kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması veya imza atamaz ibaresinin geçmesi gerekmektedir.

2.Almanya Vizesi için Fotoğraf özellikleri

 • Almanya vizesi için  2 adet son bir ay içerisinde çekinilmiş olan 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Başvurudan bir ay önce Yeni çekinilmiş ve mimik hareketleri olmayan  Biyometrik fotoğraflar 1 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • Almanya Vizeişlemlerinde kullanılacak olan   fotoğrafın arka fonu   beyaz olmalı ve mimik hareketleri kullanılmamalıdır.

3.Başvuru Formu ( sadece İmzalanması yeterlidir.)

4*Kimlik fotokopisi ( T.C Kimlik numarası bulunması şarttır)

5.Ulaşım Bilgileri ( Uçak,Otel,Araç,Otobüs)

 • Uçak ile seyahat planlayanlar, Türkiye’den çıkış ve seyhat dönüşünü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun olmasına  dikkat etmelidirler.
 • Seyahati  gemi tur organizasyonu ile yapılması  durumunda tüm güzergâh yazısı ve ilgili rezervasyonlar başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Özel araçları ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı,aracın yeşil sigortası,trafik sigortası  ile birlikte ehliyetlerinin ön ve arka yüzü fotokopisi.
 • Otobüs gibi toplu ulaşım aracı ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visa Center Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

6.Otel Rezervasyonu ( Kalınacak Adres Bilgileri )

 • Almanya’da kalacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlileri tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürenizi tam olarak kapsamalı ve Vize alacak kişinin otel rezervasyonunda  isim ve soy isminin kesin yazılı olması gerekmektedir.
 • Çeşitli firmaların internet sitelerinden yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir. Onaylı olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visa Center Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

7.Aile Arkadaş ziyareti veya Ticari ise Davetiye

 • Aile arkadaş ziyareti:Davetiye ( Yerel makamlardan onaylı olması veya konsolosluğun istediği formatta olmalıdır.)
 • Ticari:Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu

8.Vize Talep Dilekçe Detayları

 • Sigortalı olarak Çalışmakta olduğunuz veya ortağı yada tek yetkilisi bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına Almanya Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce  yazılmış şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe aslı
 • Dilekçede işe başlama tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede  Almanya’ya yapacağınız seyahatin seyahat tarihleri net olarak belirtilmekle beraber seyahat süresince masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

9.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı   Almanyaveya tüm dünya olmalıdır.( Schengen ülkelerine seyahat edilmesi veya schengen başvurusu yapılması halinde schengen ibaresi ’de mutlaka bulunmalıdır.)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken seyahatinizden bir gün önce bir gün sonra olacak şekilde tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Visa Center Visa Center Vize tarafından yapılacaktır.

10.Banka Hesabı ( Banka Ekstreleri)

 • Bankadan vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren şirketin ve şahsiayrıntılı banka hesap ekstresi.
 • Hesap ekstresinin bankadaki imza yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap ekstresi internet üzerinden yazdırılmış  olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Banka Hesabınızda yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

11.İşyeri Evrakları  (İşverenler ve Çalışanlar hazırlamak zorundadır)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi. Muhasebecinizden temin edebilirsiniz
 • Oda Ve Faaliyet Belgesi; Sahibi veya ortağı olduğunuz şirketin bağlı bulunduğu bağlı bulunulan Ticaret Odası, şahıs ve esnaf ise Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Çiftçiler yada zirai kaydı bulunanlar için  Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Oda ve Faaliyet belgesi(Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Sahibi veya ortağı olduğunuz işyerinin müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Almanya Vizesialmak isteyen firma sahibi veya ortaklarının Ticaret Sicil Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesi sayfasının fotokopisi gereklidir.

12.İş Yeri Belgeleri (Çalışanlar)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi; Çalıştığınız şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Faaliyet belgesi (Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Çalıştığınız işyeri müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • Almanya Vizesi almak isteyen kişilerin çalıştığı kurum veya firmadan; firma sahibi veya ortaklarının Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesisayfasının fotokopisi gereklidir.
 • İş yerinizin Muhasebecisinden veya Sgk Genel Müdürlüğünden alınmış barkodlu  SGK işe giriş bildirgesi.
 • E devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( 4A Hizmet Dökümü.)
 • Başvurudan önceki geriye dönük Son üç ( 3  )  aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ıslak kaşeli imzalı maaş bodroları

 13.ÇİFTÇİLER

 •     Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır )
 •     Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 •     Tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları

14.Faiz ve Kira gelirleri ile geçimlerini sağlayan kişiler için vize  evrakları

 •     Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi
 •     Kira kontratı fotokopisi*Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi
 •     Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları
 •     Banka referans yazısı zorunlu değildir.
 •     Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 Almanya Vizesi Nereden Alınır? Başvuru Merkezleri nerelerdedir?

Almanya vizelerini değerlendirip, sonuca bağlama yetkisi Almanya Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve konsolosluklarındadır. Konsolosluk yetkili bir kurum belirlemişse başvurunuz bu yetkili başvuru merkezinden de yapabilrisniz.


 

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu Almanya Konsolosluğu tarafından Almanya ülkesine gidecek olan kişileri tanımak, vize alımı için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı konusunda ön bilgi edinmek, başvuru sahiplerine gerektiğinde ulaşmak için Almanya Konsolosluğu tarafından çıkartılan formdur. Bu formda sunmuş olduğunuz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Neler Yapılması Gerekir?

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra

Evrakları ofisimizi elden veya kargo ile gönderiniz; Evraklarınız tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizle irtibata geçilecek ,evraklarınız tekrar gözden geçirilecek eksik ve hatalı bilgileriniz düzeltilerek başvuru için gerekli şartlar oluşturulacaktır.

Almanya Vizesi İçin Randevunuz alınacak eğer randevuya gelmenize gerek yok ise başvurunuz doğrudan firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir

Vize ücretini ödeyiniz Almanya vize başvurusu için Konsolosluk ve ilgili birimler için harcınızı yatırmanınız gerekmektedir. Vize ücreti ile ilgili yetkililerimiz tam ve açıklayıcı olarak size mail gönderecektir.

Pasaportu adresine veya belirttiğiniz adrese gönderiyoruz. Almanya vize sonucunuzu bize belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz elden alabilir acili yet olması durumunda firmamız tarafından uçak kargo, taksi hizmeti alabilirsiniz. Kurye ve Kargo hizmetleri misafirlere aittir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Almanya vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğu, seyahat amacınız, evraklarınız tam olması vb sebeplerle uzayıp kısalabilir. Ancak vize sonuçlanma süreleri ortalama 15 gün dür.


 

Almanya Vize Ücreti 2020

almanya vize islemleri

Almanya vize ücretleri konsolosluğun dövizdeki kur dalgalanmaları sebebiyle değişkenlik gösterebilmektedir.

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiVisa Center Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €26 €44 €70 €
6 – 11 Yaş40 €26 €44 €110 €
12 Yaş ve Üzeri80 €26 €44 €150 €

Almanya Vizesi Red

Almanya vizesi almak için evraklarınız tam ve eksiksiz olması verdiğiniz bilgilerin doğru olması hayati önem taşımaktadır.Yinede Almanya Konsolosluğu vizeleri olumlu veya olumsuz değerlendirebilir. Bu durumda kişilerin yeniden başvuru yapmaları önünde bir engel yoktur.Red alan kişilerin itiraz ve yasal yollar için Almanya Mahkemeleri hakkında bilgi almak için Konsolosluğun resmi web sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Almanya Vize Alımından Sonsa Almanya Ülkesine Giriş

Almanya ülkesine giriş yapmadan önce yapılması gereken bir takım aşamalar daha vardır. Öncelikle Yurt dışı çıkış harcını ödediğinizden emin olunuz. Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarınızın yanınızda olması ve seyahatinizi karşılayacak kadar yeterli para ve kredi kartlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Tüm şartları sağlasanız dahi sınır polisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı vardır.

Önemli Notlar

Visa Center Visa Center Vize Başvuru Ofisi Almanya Konsolosluğu yetkili acentesidir.

Visa Center Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza Almanya VizesiBaşvurusu yapma hakkına sahiptir.

Gaziantep ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak Almanya VizesiMüracaatında bulunabilirler.

Gaziantep ve Ankara dışında bulunan Almanya Vizesi almakisteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Visa Center Visa Center VizeOfisine Ulaştırabilirler.

Almanya Vizesi Fiyat Listesi

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiToplam Ücret
Konsolosluk belirlerTuristikKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerTicariKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerEkspres TuristikKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerEkspres TicariKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerAile ZiyaretiKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerEğitimKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerErasmusKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO
Konsolosluk belirlerArkadaş ZiyaretiKonsolosluk belirler15 İş Günü  EURO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncel Almanya Vizesi Fiyat Listesi 2019*2020 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.

Yukarıda belirtilmiş  olan fiyatlarımıza Katma değer vergisi ve kurye ücretleri dâhil değildir.

Almanya Vizesi Ücreti belirlenirken Almanya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.

Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Almanya Vize Fiyatları dışında ilave bir ücret talep edilmez.

Almanya Vize Ücretitablosuna ulaşım giderleri ( kargo veya kurye )   dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo veya  Kurye giderleri  müşteriye aittir.

Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakları aşağıdaki adrese kargo ile gönderiniz.

Visa Center Visa Center –Vize İşlemleri Gaziantep

Kavaklık Mah.İsabeşe Apt.5/8 Şahinbey Gaziantep adresine Yurtiçi veya Mng Kargo Akyol şubesi belirtilerek göndermeniz gerekmektedir.Ankara’dan başvuru yapmak isteyen adaylar

Visa Center Visa Center –Vize İşlemleri Ankara

Güvenevler Mah.Kıbrıs Sok.20/A Çankaya Ankara adresine kargo yapmalıdırlar.

Evraklarınız tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller uzman müşteri uzmanlarımız tarafından yapılarak randevu bilgisi ve ve var ise eksik evraklarınız için size dönüş yapılacaktır.

Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigortası dahil ödenecek rakam 12 yaş üstü kişiler için 145 EURO 12 yaş altı çocuklar için 75 Euro’ dur.Bu ücretlerin içinde Vize harcı,8 günlük seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli dahildir.

Geçici olarak yapılan otel ve uçak rezervasyonlarından ücret alınmaz ancak vizeniz olumlu olarak sonuçlanırsa uçak ve otel rezervasyonunu almanız gerekmektedir. Bununla ilgili sorumluluk size aittir. Acentamız vize konusunda aracılık hizmeti vermekte olup, kesinlikle vize verme, vize üzerinde tasarruf yapma ve vizenizi olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamı ile konsolosluğa aittir.

Vize Bilgi Menüleri

Aşağıda vize için gerekli olan evraklar ,dilekçe örnekleri,başvuru formlarına ulaşabilirsiniz
 • 1.

  Soru Sor

  Merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

  TIKLAYINIZ
 • 2.

  Vize İşlemleri

  Vize işlemleri hakkında gerekli bilgiler

  TIKLAYINIZ
 • 3.

  Vize Dilekçe Örnekleri

  Vize başvuru sırasında gerekli olan dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.

  İNDİR
 • 4.

  Vize Başvuru Formları

  Vize başvuru formları ve detaylı açıklamaları için tıklayınız.

  İNDİR