İçindekiler

ingiltere vizesi gerekli evraklar

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2020 yılında güncellenmiştir. Bu yazımızda da bununla ilgili detaylı bilgileri bulabileceğiniz gibi ücretler ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz. Öğrenci olarak gitmek isteyen vatandaşların tamamlaması gereken evraklar ile emekli bir vatandaşımızın temin etmesi gereken evraklarda farklılıklar olacağı için onlara da değiniyoruz. Evet, vize için başvuru yaptınız ama İngiltere’nin bu konuda bazı standartları olduğu, banka hesabında bile ne kadarlık bir paranın nakit olarak olması gerektiği bile belirtilmiştir. Bu yüzden yazımızı çok detaylı bir şekilde ele alarak, tüm bu konulara değinmeye çalışacağız. Sizlerde satır aralarındaki detayları gözden kaçırmadan, dikkatli bir şekilde okursanız İngiltere vizesi sürecinde çok büyük sorunlar yaşamazsınız.

İngiltere turist vizesi ekşi sözlükte sık sık paylaşımlarına tanık oluyoruz. Çünkü her gencin rüyasıdır İngiltere sokaklarında dolaşmak ve o tarihi havayı solumak. Bu sebeple bu tür platformlarda birbirleriyle iletişim halinde olup, gerek deneyimlerini paylaşıyorlar gerekse de dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgi veriyorlar. O yüzden bu alanında çok iyi takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

İngiltere Vizesi Nedir?

Düşler ülkesi İngiltere Birleşik Krallığına seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların giriş yapması için gerekli olan belgedir. Eğer aktarmalı olarak bile İngiltere’ye uğramanız gerekiyorsa bunun içinde transit vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Tabi bu süreç 24 saati aşmıyorsa ve diğer gideceği ülke için işlemlerin tamamı sorunsuz bir şekilde yapıldıysa bu vizeye gerek kalmaz.

Bu vize ile birlikte Birleşik Krallığa bağlı olan Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e de seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Birleşik Krallık Schengen bölgesi sınırları kapsamında olmadığı için İngiltere vizesi sahibi vatandaşların Schengen üye ülkelerine ziyaret etmeleri mümkün değildir.

İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin, gidiş amaçlarına bağlı olarak belirlenen vize türlerine başvuru yapmaları gerekir. Bu vize çeşitlerinin, İngiltere ticari vizesi, İngiltere turist vizesi, İngiltere aile ziyareti vizesi, İngiltere öğrenci vizesi gibi çeşitleri bulunur. İngiltere’ye gitmekteki amaç doğrultusunda seçilecek vizelerin hepsinde hazırlanması gereken ortak belgeler olmakla birlikte bir de sadece o vize türüne özgü belgelerde istenmektedir. Bu nedenle öncelikle amacınız doğrultusunda vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eğer bir öğrenci olarak İngiltere vize başvurusunu yapıyorsanız, bu durumda İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar listesine göz atmanız gerekmektedir. Bu belgelerin tamamını yazımızda bulabilirsiniz. Gelin isterseniz şimdi hep birlikte bu evraklar nelermiş onlara bakalım.

 • 6 ay geçerli olacak şekilde bir pasaport,
 • Vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalı,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Vize başvuru ücreti olarak, eğer ziyaretçi olarak giden bir öğrenciyseniz 136 dolar belirlenmiş. Ziyareti uzatmış olan bir öğrencinin bedeli ise 259 dolardır.
 • Eğer vize başvurusunu Adana ve Antalya bölgelerinden yapıyorsanız, başvuru bedeli ile birlikte Teleperformans bedeli olarak 59 sterlin ekstradan ödeme istenmektedir.
 • Nüfus idaresinden alınan nüfus kayıt örneği de tercüme ettirilmek suretiyle hazırlanmalıdır.
 • Eğitim için gittiğiniz okuldan gelecek olan kabul mektubunu genellikle aracı kuruluşlar temin ediyor.
 • En son okunulan okuldan alınan diploma ya da mezuniyet belgesi gerekiyor. Ya da halen öğrenciyseniz bunun içinde öğrenci belgesi çıkartmalısınız, ancak bu belgenin tarihi yakın tarihli olmalıdır. Üstelik tüm bu evraklar da İngilizce ile tercüme edilerek hazırlanmalıdır.
 • Eğer 18 yaşından küçük iseniz de noter tarafından tercüme edilerek onaylanmış muvaffakatname olmalıdır.
 • Eğer bir dil kursuna gidiyorsanız, kursun adı, alınan İngilizce hazırlık eğitimleri, TOEFL puanları gibi bilgiler,
 • Erkek bir öğrenci başvuru yapacaksa tercüme edilerek hazırlanan askerlik mezuniyet belgesi,
 • Yurtdışında yapılacak harcama ve yaşam giderlerini karşılamasını yapılabilmesini ispatlayacak belgeler olmalıdır. Kişinin ya da ailesinin en az 6 aylık banka kayıtları, orijinal ve imzalı kaşeli olacak şekilde hazırlanmalıdır. Borsa yatırım ve altın hesapları bu kriterlerin dışında tutulur.
 • Eğer aile ile ilgili bir iş yürütülüyorsa, iş yerinin vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ile birlikte imza sirkülerini içeren fotokopiler hazırlanmalıdır. Aile özel bir şirkette çalışıyorsa onların son 3 ayını gösterecek şekilde bordroları ve çalıştığı şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi ve imza sirküleri temin edilmelidir.

İngiltere Vizesi Emekli İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Önceden de belirttiğimiz gibi insanların sosyal durumları, İngiltere vizesi için gerekli evraklarda farklılıklar göstermektedir. Bu yaşam türlerinden biri de emeklilerdir. İngiltere vizesi emekli için gerekli evraklar ile ilgili bilgilendirme yaparak, yapılan bu başvuru sürecinin daha kolay geçmesine yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü yapılacak başvuruda eksik bir evrakın olması durumu direkt olarak sürecin sonlandırılma sebebidir. Böyle kritik ve zorlu bir sürecin sekteye uğraması ciddi zaman ve plan kaybına yol açacaktır.

Öncelikle standart bir evrak prosedürü vardır. Bu her türlü vize için gerekli olan temel evraklardır. Bunlar, online başvuru formu, vize ücreti dekontu, pasaport, gidilecek yerde yapılan otel rezervasyonu ve uçak bileti, davet mektubu gibi belgeler olmazsa olmazdır. Bunlarla birlikte emekliler için ekstradan tamamlaması gereken evraklar bulunuyor. O belgeler şu şekildedir.

 • Emekli olan kişinin emeklilik kartının fotokopisi ya da e-devlet sistemi üzerinden temin edilmiş emeklilik kaydı fotokopisi de yeterli olmaktadır.
 • Emekli olarak vize başvurusu yapacak olan kişinin emekli maaşının yattığı hesap cüzdanı ya da imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü hazırlanmalı.
 • Emekli maaşı dışında şahsi olarak başka bankalarda bulunan 4.000 lira üzerinde tüm hesapların dökümü de bu listeye dahil edilmeli.
 • Finansal durumu ispatlayacak tüm belgeler, varsa gayrimenkul gelirleri, kira sözleşmesi, tapu ve araç ruhsatı gibi belgelerin fotokopisi temin edilmeli.

İngiltere Turist Vizesi Bilinmesi Gerekenler

En önemli konuların başında maddi imkanlar bulunuyor. İngiltere turist vizesi için hesapta ne kadar para olmalı sorusu belki de vize alınmadan araştırılan en önemli konuların başında geliyor. Çünkü bir başka ülkeye seyahat planlaması yapılırken o ülkenin en çok önem verdiği kriterlerden biridir.

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında bir miktar değişti. 6 aylık genel ziyaret için alınan vizeler için 125 dolar ile 135 dolar arasında değişen ücretlere sahiptir. Bu ücretler direkt olarak İngiltere Konsolosluğu tarafından alınan işlem ücretidir. Bunun dışında başvuru merkezleri de kendi payları almaktadır. Bunun ücreti ise 210 lira gibi kişi başı bir maliyeti vardır.

Son zamanlarda çokça merak edilen bir konu ise İngiltere vizesi için kimler sponsor olabilir ile alakalı. Eğer başvuru yapan kişi yaşadığı şehirde bir işte çalışmıyorsa, onun yerine eşi, babası, kardeşi gibi kişilerin sponsorluğu mümkün kılınır. Bu kişiler başvuru yapacak kişinin İngiltere seyahati sırasında yapacağı yaşamsal giderleri karşılayabileceklerini ispatlamaları gerekir. Bu ülkeye ziyaret eden kişilerin giderleri o ülkenin vatandaşlarına tanınan sosyal devlet yardımları gibi karşılanmadığı gibi, bunu çevresinden birisinin sponsorluğu ile yapması gerekir. Bunun içinde İngiltere hükümeti bir teminat ister. Eğer bu teminat gösterilirse vize sürecinde bir sorun çıkmadan olumlu şekilde sonuçlanacaktır.

İngiltere Vizesi Almak Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

UK Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz,

Günümüzde yaşanan küreselleşme sürecinde yurt dışı seyahatler giderek ön plana çıkmaya başladı. Yurt dışı seyahatlere çıkmak için bazı ülkelere giderken o ülkeden izin belgesi alınması şarttır. Vize alım süreçleri, ince detayları sebebiyle ancak uzman desteği ve deneyimli bir kadro ile kolaylaştırılabilecek süreçlerdir. Bunun farkındalığı içinde Visa Center Vize Merkezi Global Başvuru Hizmetleri olarak vize başvurularınızda yılların deneyimi ile ve müşteri memnuniyetini gözeten vizyonumuzla yanınızdayız.

Unutmayın; İngiltere vizesi başvurularının diğer ülkelerin başvurularından farklı yönleri bulunmaktadır. Bu farklılıklar İngiltere vize başvuru sürecini özellikle ilk kez vize alacaklar için zor ve zahmetli bir hale getirebilmektedir. Yazımızın ilerleyen satırlarında İngiltere vizesi nasıl alınır? sorusu tüm detayları ile açıklanacaktır.

Bu sayfamızda İngiltere vizesi alma konusunu tüm ayrıntıları ile sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan web sitemizde konuyla ilgili genel olarak kafanızdaki tüm sorulara yanıt bulacaksınız. İngiltere vizesi başvuru sürecinin en başından sonuna dek ince ayrıntıları konusunda net biçimde verdiğimiz bilgilerin vize alma sürecini sizler için kolaylaştırmasını ve keyifli bir hale getirmesini amaçlıyoruz.

Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri, karşıdan zor ve zahmetli görünen İngiltere vizesi alma başvuru sürecinde vakit kaybetmenizi önleyen uzman desteği ile işinizi kolaylaştırıyor. Özellikle İngiltere Birleşik Krallığı’ nı ilk kez ziyaret edecekler için vize başvuru süreci, gerekli evrakların hazırlanması, sonuçların takibi yorucu olabilir, bunun yanında vize başvurularınızda olumlu sonuç almayı çok zormuş gibi algılayabilirsiniz ayrıca başvuru süreci için en önemli detaylardan biri olan zaman planlaması konusunda yetersiz hissedebilirsiniz.. Fakat burada unutulmaması gereken uzmanca alacağınız rehberlik hizmetleri UK vizesi almanızı sandığınızdan çok daha kolay hale getirecektir.

Ofislerimizin bulunduğu başta Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir olmak üzere Çanakkale, Edirne, Çorlu, Bursa, Konya, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Şanlıurfa, Hatay, Kahramanmaraş, Elazığ, Mersin illerinde vize başvurusunda bulunacak olanlar için V.C Vize Ofisi Business Consulting, gereken uzmanlık desteği ile başvuru sürecinizi kolaylaştırarak, olumlu sonuç alma şansınızı yükseltecektir.

UK Vizesi ya da İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi ile ilgili öncelikle bilmeniz gerekenler;

-İngiltere, İskoçya, Galler (Wales) ve Kuzey İrlanda ülkelerini ziyaret etmek isteyenler İngiltere Birleşik Krallığı vizesi almak zorundadır.

– Siyah yani diplomatik pasaport sahibi olanlar için bazı şartlarda vize muafiyeti söz konusu olabilir. Bu pasaport sahipleri 180 günlük zaman diliminde 90 güne kadar izin belgesinden muaf tutulurlar.

-Umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport (bordo, gri, yeşil) sahipleri, İngiltere Birleşik Krallığı A.B. ülkesi olmadığından vize başvurusu yapmak zorundadır.

– Vize alım aşamasında zaman yönetimi açısından başvuruların seyahate 3 ay kala gerçekleştirilmesi, vize tarihinin programınıza uyması açısından en ideal zamandır. Bununla beraber İngiltere Birleşik krallığı için vize başvuruları seyahate 1 yıl kala başlayabilmektedir.

İngiltere Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı İngiltere vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde İngiltere vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

ingiltere vizesi hakkinda her sey

İngiltere Vizesi için Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu şahsen konsolosluğa yapılmamaktadır. Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi’ nin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri kanalıyla gerçekleştirilir. Başvuruların ilk aşaması, online bir form doldurarak ödeme işleminin gerçekleştirilmesidir. Başvuru formu, vize işlemleri için randevu alınması açısından ön koşuldur. Başvuru formunun tamamen gerçek bilgilerle, aslına uygun biçimde doldurulması gerekmektedir. İngiltere vizesi için başvuru formu doldurulduktan ve başvuru ücreti ödendikten sonra randevu almak için formu Self Service ya da Asisted Service biçiminde iki seçenekle gönderebilirsiniz. Self Service’ de formu sisteme kendiniz taratıp yüklersiniz, Asisted Service’ de ise ek bir ücret karşılığında formu taratıp sisteme yükleme işleminin başvuru merkezince yapılmasına onay verirsiniz. Başvuru formunu girdiğinizde randevu alırsınız ve randevu gününe kadar belgeleriniz hazırlamanız gerekmektedir.

İngiltere vizesi için randevu gününde belgelerinizle başvuru merkezine gitmelisiniz. İngiltere vize işlemleriniz için gereken belgeler yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylı olarak paylaşılmıştır. Bu bilgileri dikkatle okumanız belgelerinizi eksiksiz hazırlamanızı sağlayacaktır. Başvuru merkezinde belgeleriniz eksiksiz olup olmadığı yönünde kontrol edilerek konsolosluğa gönderilmek üzere alınır. Bu aşamada başvuru merkezine biyometri işlemleri kapsamında bir de parmak izinizi vermelisiniz.

İngiltere vize işlemleri randevu günü başvuru merkezine belgelerinizi bırakmanızla birlikte ortalama 21 günlük bir süreçte sonlanmaktadır. Bu aşamada pasaportun teslimiyle birlikte başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğunu öğrenebilirsiniz. Başvurularınız sırasında Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri firmamızın 15 yıllık deneyimi ve profesyonelce sunduğu uzmanlık desteği ile olumlu yanıt alma şansınızın yüksek olacağını unutmamalısınız.

İngiltere’ den Farklı Bir Ülkeye Aktarmalı Geçiş Nasıl Olur?

İngiltere vizesi hakkında sık sorulan sorulardan biri de İngiltere üzerinden aktarmalı geçişlerde vize almak zorunda mıyım, şeklindedir. İngiltere üzerinden bir başka ülkeye aktarmalı gitmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler;

 • İngiltere üzerinden aktarmalı yolla başka bir ülkeye gidecek olanlar transit vize başvurusu yapmalıdırlar. Transit vize başvurusu için bazı esneklikler vardır. İngiltere üzerinden aktarmalı geçişlerde, gereken tüm vize ve belgeler tamam olmak şartıyla varış noktası ülkeye onward flight (24 saat) içinde uçmaları ve aşağıda kısaca anlatmaya çalıştığımız özel bazı koşullardan en az bir tanesine uymaları durumunda transit vizeden muaf tutulurlar.

İngiltere’ ye transit geçişlerde şu maddelerden en az birini karşılayanlar vizeden muaf tutulurlar;

 • 6 ay içinde Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ya da ABD’ ye giriş yapmış olanlarla veya bu ülkelere giriş için geçerli vizesi bulunanlar,
 • 21 Nisan 1998 tarihi itibariyle ABD’de sürekli oturum izni bulunanlar,
 • 28 Haziran tarihi itibariyle Kanada’da sürekli oturum izni bulunanlar,
 • Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) ülkelerinden birine İngiltere üzerinden geçişlerde “D” vize kategorisinde geçerli bir vizesi olanlar,
 • Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinden herhangi birinde oturum iznine sahip bulunanlar.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

size nasil dest oluyoruz visa center

Size Nasıl Yarımcı Oluyoruz?

Deneyimli danışmanlarımızın kılavuzluğunda, basamak basamak İngiltere vizesine doğru yol alalım!

 • Basamak: Durumunuzu Değerlendiriyoruz

İngiltere vizesi başvurunuzu firmamız kanalıyla gerçekleştirmek için öncelikle iletişim kanallarımız yoluyla firmamızla iletişime geçin.

İletişim bilgilerimize web sitemiz iletişim kanalından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Durumunuzu değerlendirerek, hazırlamanız gereken evrakların listesini size ulaştıralım!

 • Basamak: Evraklarınızı Kontrol Ediyoruz

 

Hazırladığınız evrakları firmamıza ulaştırdığınızda evraklarınızın eksiksiz ve vize alma işlemleri için gereken niteliğe sahip olup olmadığını kontrol ederek, vize işlemlerinin ilk basamağı olan başvuru formunuzu dolduruyor, randevunuzu alıyor ve dosyanızı randevu gününde sunmanız için hazırlıyoruz.

 • Basamak: Randevu Gününüzde Yanınızda Oluyoruz

İngiltere vizesi almak için öncelikle online başvuru yaparak randevu almalısınız. Randevu gününüzde yetkili başvuru merkezine giderken uzman danışmanlarımız size eşlik edecektir.

 • Basamak: Pasaport Teslim Belgesini Danışmanımıza Bırakın

Randevu sonrasında vize başvuru işleminiz, uzman danışmanlarımıza pasaport izin belgenizi teslim ettikten sonra sonlanacaktır.

İngiltere Turistik Vizesini Firmamızın Danışmanlığı ile Alın!

Gezi amaçlı İngiltere ziyaretlerinizde firmamız sizler için gereken her tür desteği sağlamaktadır. Danışmanlarımızın uzmanlığında İngiltere Turistik Vize Başvurusu zahmetli bir süreç olmaktan çıkıyor!

Firmamız tarafından bu süreçte;

 • Öncelikle bizlerle iletişime geçtiğinizde durum analiziniz yapılıyor
 • Size özel olarak hangi belgelerin gerekeceğini belirliyor ve evrakları hazırlamanız için size bir liste gönderiyoruz.
 • Hazırladığınız evrakları özenle inceleyerek, vize başvurularınızda hayati önem taşıyan evraklar konusunda hata riskini sıfırlıyoruz.
 • Başvuru online formunuzu doldurarak, dilekçelerinizi hazırlıyoruz
 • Taleplerinizi göz önünde tutarak hizmet verdiğimiz illerde randevunuzu alıyoruz
 • Gerektiği taktirde ulaşım ve konaklama için destek sağlıyoruz.
 • Başvuru evraklarınızı size özel biçimde eksiksiz hazırlıyoruz.
 • Gerekli evrakları İngiltere konsolosluğunun belirttiği sisteme tarayarak yüklüyoruz.
 • Randevu gününüzde uzman danışmanlarımızın size eşlik etmelerini sağlıyoruz.
 • Pasaport talebinizde bulunarak, sürecin geri kalanını takip ediyoruz.
 • Pasaport başvurusu sonuçlandığında size ulaştırıyoruz.
 •  Türkiye’ de resmi oturma iznine sahip olanlar,
 •  25 yaş üzerinde çalışanlar,
 • Ev hanımları ya da çalışmayı gerektirmeyecek sabit bir geliri olanlar,
 • Göçmen olan vize ve göçmen vize kapsamında vize almak isteyenler,
 • Göçmenlik, eğitim almak amacıyla kurum bulma ya da işe yerleştirme amacıyla vize almak isteyenler,
 • Başta Ankara, İstanbul, Gaziantep, İzmir olmak üzere ofislerimizin bulunduğu tüm bölgeler için hizmet veriyoruz.

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

ingiltere vize islemleri

İngiltere Vizesi Türleri Nelerdir?

İngiltere vizeleri, ziyaret türünüze göre değişir. Vizelerin genel başlıkları şunlardır:

 • Turist Vizesi
 • Öğrenci Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Yerleşim Vizesi

Bu kategoriler kendi içinde gruplara ayrılmaktadır ve göçmen olmayan vize ile göçmen olan vize şeklinde iki kapsama sahiptir.

İngiltere Vizesini Nereden Alırım?

İngiltereyi, turist ya da öğrenci olarak, ticari amaçla, evlilik nedeniyle, çalışmak için ve çok çeşitli sebeplerle ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda İngiltere vizesi nasıl alınır, sorusu ile karşı karşıya kalırsınız. İngiltere vizesi için direk muhatabınız başkonsolosluk değildir. İngiltere başkonsolosluğunun yetki verdiği vize başvuru merkezleri arasında bulunan firmamız Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri kanalıyla vize işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Firmamız, göçmen olmayan vize ve göçmen vize olarak her iki kategoride de profesyonel hizmet vermektedir.

Vize kategorilerinden göçmen vizeler, çalışma, evlilik, uzun süreli eğitim kategorileridir ve ulusal vize kapsamındadır. Göçmenlik vizelerine dair yapılan son düzenlemeler, İngiltere’ de yüksek düzeyde verim alınabilecek kişilerin ülkeye yerleşme ve çalışmasını sağlamayı amaçlamıştır.

İngiltere için göçmen olmayan vize ziyaret amaçlı yani turistik, aile, arkadaş ziyareti, ticari amaç gibi nedenlerle verilebilmektedir. Bu tür vizede talep edeceğiniz süreler:

 • 6 ay,
 • 2 yıl,
 • 5 yıl,
 • 10 yıl şeklindedir.

İngiltere vizesi Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri desteğiyle nasıl alınır?

Yukarıda kısaca İngiltere vizesi hakkında temel düzeyde bilgi sahibi oldunuz. Sizin de anlayacağınız gibi İngiltere vizesi alma konusunda firma desteği almanız gerekiyor. İlerleyen satırlar, sizi adım adım İngiltere vizesi nasıl alınır? sorusuna açıklık getirecektir.

Öncelikle bu bölümde firmamız kanalıyla adım adım nasıl vize alacağınız konusunda açıklama yapılacaktır. Bu başlık altında vize alma sürecinde ne tür bir destek sunduğumuz hakkında bilgi edineceksiniz. Daha sonra vize alma konusunda şu şekilde bir plan dahilinde merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulacaksınız;

 • Hangi evrakları hazırlamalıyım?

İngiltere vizesi başvurularınızda hazır bulundurmanız gereken evrakları ‘İngiltere Vizesi için Hangi Evrakları Hazırlamalıyım?’ başlığını inceleyiniz.

 • Başvuru işlemlerinde nelere dikkat etmeliyim?

Vize başvuruları incelikli bir konudur, en ufak bir hata dahi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir, işinizi şansa bırakmamak için İngiltere Vizesi Başvurularında Nelere Dikkat Etmeliyim? başlığını inceleyiniz.

Çoklu giriş ve uzun süreli vize alabilir miyim?

Seyehat tarihinizin süresi ne olursa olsun, uzun süreli vize almaya yönelik bilgiler için İngiltere Vizesi için Çoklu Giriş ve Uzun Süreli Vize Alabilir miyim? konusunu inceleyiniz.

 • Başvurular sırasında bankada param olmalı mı? Banka hesabımda ne kadar tutmalıyım?

İngiltere seyahatleri için bir birikiminizin olması gerekir ve bu konunun detayları, ‘İngiltere Vize Başvuruları Sırasında Banka Hesabım’ başlığında net bir şekilde açıklanmıştır. Vize başvurularınızda olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltmek için lütfen başlığı inceleyiniz.

 • Vize başvurularında seyahat süresini nasıl planlamalıyım?

İngiltere seyahatinizde seyahat sürenizi planlamanız konusunda ipuçlarımızı ‘İngiltere Seyahatleri için Seyahat Süresinin Planlanması’başlığında bulabilirsiniz.

 • İngiltere Vizesi için Fotoğraf Çektirmeli miyim?

İngiltere vizesi için fotoğraf konusunun tüm detaylarına ‘İngiltere Vizesi için Nasıl Bir Fotoğraf Bulundurmalıyım?’ başlığından ulaşabilirsiniz.

 • İngiltere Vizesi için Yapmam Gerekenler?

Özellikle daha önce vize işlemleri için başvuruda bulunmayanlar, karşıdan çok karmaşık bir sürecin içinde olduğunu düşünebilirler. Firmamızın desteğiyle vize alma işlemlerinizin tüm sürecini Adım Adım İngiltere Vizesi başlığında bulacaksınız.

 • İngiltere Vizesi için Özel Durum Nasıl Beyan Edilir?

İngiltere Vize Talep Dilekçesi ile İlgili Konular başlıklı yazımızı inceleyerek, özel durumlarınızı konsolosluğa nasıl bildirmeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

10 yillik ingiltere vizesi nasil alinir

A’dan Z’ ye İngiltere Vizesi

İlerleyen bölümlerde sizler için İngiltere vizesi konusunda tüm bilgileri sunuyoruz. Tüm bilgileri dikkatle incelemeniz, başarılı bir başvuru süreci için önerilmektedir.

İngiltere Vizesi için Hangi evrakları hazırlamalıyım?

İngiltere vizesi için hangi evraklar gereklidir, sorusu vize almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardandır. İngiltere Vizesi için hazırlayacağınız evraklar vize türüne ve durumunuza göre değişiklik gösterir. İstenen evrakların niteliğini İngiltere’ ye seyahat nedeninizle birlikte çalışma durumunuza göre de farklılık göstermektedir.

Uzman ekibimiz sizinle ilk kez iletişime geçtiği, sürecin ilk başında durumunuza göre hangi evraklara ihtiyacınızın olacağı yönünde analizi yaparak size bildirecektir.

İngiltere Vizesi Başvurularında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Vize işlemlerinde istediğiniz sonucu alabilmeniz için başvuru sürecini yönetmek son derece önemlidir. Başvuru süreci, zaman planlamasından, evrakların eksiksiz hazırlanmasına, evrakların niteliğinden, randevu gününe dek ayrıntılara sahiptir. Uzman desteği ile dikkatli hareket etmeniz, zaman kaybınızı engelleyecek, vizeyi istediğiniz zaman için alma şansınızı ve başvuru sürecinizin başarıyla sonuçlanma olasılığını arttıracaktır.

Dikkat! İlk kez İngiltere vizesi alıyorsanız bu bölümü dikkatle inceleyin

İngiltere vizesi için ilk başvuru çok önemlidir. Amatör yaklaşımlarda birkaç başvuru hakkı bulunması nedeniyle rahat hareket edilmesi, İngiltere vizenizi tehlikeye atar. İlk kez İngiltere vizesi alacaklar, profesyonel destek mutlaka almalıdır. İşi, İnternet üzerinden paylaşılan deneyimlere, yazılanlara, daha önce vize başvurusu yapmış olanların anlattıklarına, önerilere bırakmamalısınız. Ayrıca direk konsoloslukla iletişim kurarak vize başvurusu yapmak, sizin için maddi olarak pahalıya patlayacaktır. İşin bilincinde, yetkin firmalar işin profesyonelliği gereği, uzmanca yönetilmesi gereken çok önemli detaylar hakkında paylaşımda bulunmamaktadırlar. Bu detaylar, firma ile kuracağınız etkileşim sürecinde ele alınır. O nedenle ilk kez vize başvurusu yapacaksanız, online biçimde iz sürerek ve ne yapmanız gerektiğinizi tek başınıza araştırarak işinizi yokuşa süreceğinizi unutmayın. Randevu alım sürecinde form doldururken yapacağınız bir hata, randevu alabilseniz dahi yanınıza almayacağınız bir eksik belge, belgelerin tarihinde bir gün dahi gecikme süreci en başından olumsuz sonuçlandırır.

İngiltere vizesi başvuru öncesi neler yapmalısınız?

Vize başvuru sürecinizi seyahat etmeyi planladığınız tarihten üç ay önceden başlatmanızı öneririz. Bu süreçte randevu tarihleri için genellikle yoğunluk nedeniyle 1 hafta sonraya bir tarih verildiğini dikkate alarak hareket etmeli ayrıca evrakların, banka dökümünün en geç son iki haftaya ait olması gerektiğini düşünerek gereken güncellemeleri yapmalısınız. Evraklarınızdan online başvuru yaptığınız tarih itibariyle yenilenmesi gerekenleri yenilemeniz önem arz etmektedir.

UK Vizesi alırken belgeler konusunda dikkat etmeniz gerekenler

UK vizesi belgeleri durumunuza göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Durum analizini yapan firmamız danışmanları gereken belgeleri sizlere iletecektir. Belgeleri hazırlarken şu noktalara dikkat etmenizi önemle hatırlatırız:

 • Belgeleriniz, geçerli olmalıdır. Güncel bilgiler içermelidir. Banka hesap hizmet dökümleri gibi belgeler ile e-devlet üzerinden alınacak tüm belgeler, vize başvurusu yaptığınız tarih itibariyle en geç bir hafta öncesinden alınmış olmalıdır. Çalışma belgeleriniz içinde şirkete ait olan vergi levhası, oda belgeleri gibi evraklar güncel olarak alınmış olmalıdır. İşverenler için oda faaliyet belgesi gibi önemli evraklar en az 6 ay öncesinin tarihini taşımalıdır. Kamu çalışanlarının maaş bordroları son altı ayı içermelidir.
 • Banka hesap dönümlerinde imza ve kaşe de son derece önemlidir. Lütfen bu noktaya dikkat ediniz. Ayrıca banka hesap dökümlerinin randevu günü itibariyle en fazla 15 gün önceden alınması gereklidir.
 • Çalışanların görev ve izin yazıları düzgün ve anlaşılır cümlelerle ve İngilizce yazılmalıdır. Kimi kurumlar, kuruma ya da şirkete ait belgeleri paylaşmaya yanaşmayabilirler. Bu durumda, iş yeri izin belgesi içinde konunun uygun cümlelerle, anlaşılır biçimde ibraz edilmesi sizin açınızdan önemlidir. Bunu kurumunuza bildiriniz.
 • Belgelerinizin hazırlanması aşamasında bazı belgelerin zorunlu olarak İngilizce düzenlenmesi gerekmektedir. Bu konuda firmamız size gereken rehberliği yapacaktır. İngilizce olması gereken belgeler dışında hem fazla masraf yapmamak hem de zaman kaybetmemek açısından diğer belgeleri İngilizce hazırlamanız önerilmemektedir.

İngiltere Uzun Süreli Vize Alınır Mı?

ingiltere seyahat plani

İngiltere Vizesi için Çoklu Giriş ve Uzun Süreli Vize Alabilir miyim?

Firmamız 15 yıllık deneyimini sizlerle paylaşarak vize başvurusu sürecinizi kolaylaştırmayı ve sizler için keyifli hale getirmeyi misyon edinmiştir. Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri olarak sektördeki deneyimlerimize dayanarak İngiltere için uzun süreli vize alınabileceğini belirtelim. İngiltere vizesi için minimum 6 aylık vize alınır, dolayısıyla İngiltere vizesi kişinin seyahat edeceği gün sayısından bağımsız olarak en az 6 aylık ve çoklu giriş niteliğinde bir vizedir. Vize ziyaret sınırlılığı ziyaretçinin ihtiyacı olana oranla daha geniş bir zaman dilimini kapsar.

Uzun süreli İngiltere vizesi için zaman periyotları 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık şeklinde olabilmektedir. Uzun süreli İngiltere vizelerinde ülkede kalınabilecek maksimum ziyaret gün sayısı 6 aydır. Vizeler uzun süreli olarak uzun süreli genel ziyaretçi, aile ya da iş ziyaretçi vizeleri biçiminde alınabilmektedir ve tıbbi tedavi, bilimsel araştırmalar, akademik gelişime odaklı çalışmalar, çok sık yapılması zorunlu iş görüşmeleri gibi durumlar için, uzmanca bir yönlendirme ile uzun süreli vize alma imkanınız bulunmaktadır.

İngiltere  vizesi için gerekli evraklar, İngiltere’ye gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız İngiltere vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, İngiltere vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve İngiltere vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde İngiltere vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Ticari Vize ve Fuar Vizesi

İngiltere Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

İngiltere Eğitim ve Öğrenci Vizesi

İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

İngiltere vizesi hakkında merak edilen tüm soruları burada topladık. Merak ettiğiniz sorunun üzerine tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eklememizi istediğiniz başka sorular varsa, bize mail atarsanız kısa sürede internet sitemize ekleyeceğiz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Vize Ücreti Nekadar?

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun Süreli ve Çok Girişli İngiltere Vizesi Almanın Yolları

Kimler İngiltere Vizesi Alabilir?

İngiltere Vize Talep Dilekçesi ve Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere Şahsi, Ticari, Eğitim ve Etkinlik için Davetiye Mektubu Detayları

İngiltere Vize Reddi ve Redde İtiraz

İngiltere Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği

İngiltere vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

ingiltere vizesi bankada ne kadar para olmali

Uzun süreli İngiltere vizesi almanızı bazı koşullar kolaylaştır

Uzun süreli İngiltere vizesi almanızı kolaylaştıracak en önemli husus, daha önce vize almış ve kurallara uyarak ülkeye giriş-çıkış yapmış olmanızdır. Bu durumda ikinci kere vize alma olasılığınız yüksektir. İngiltere vize tiplerinden birine sahip olma, vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması için önemli bir sebeptir. Turistik vize başvurularında özellikle maddi yeterlilikleriniz süreci önemli ölçüde etkilemektedir. Maddi açıdan seyahati karşılayacak yeterlilikte gücünüz olduğunu kanıtlamalısınız. Bu noktada çalışanlar için maaş bardroları, banka geliriniz, kira gibi ek gelirlerinizi ispat eden belgeler işinizi kolaylaştıracaktır. Maddi durum, konsolosluk için önemli bir sorun oluşturabilmekte ve yeterli gelirinizin bulunmaması, vize başvurunuzu olumsuz etkilemektedir.

10 yıllık İngiltere vizesi alma durumunuzu şu hususlar olumlu yönde etkilemektedir:

 •  Aile ziyareti, tedavi gibi sürekli ülkeye gitmeyi gerektirecek ve bunu maddi olarak karşılayabilecek imkanınız,
 •  Daha önce ticari vize almış olmanız ya da aynı şirketle yeniden başvuruda bulunmanız.

İngiltere Vize Başvuruları Sırasında Banka Hesabım

İngiltere vizesi başvuruları konusunda en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de banka hesabınızdır. İngiltere vize başvurularında banka hesabınızda para olmalı mıdır?

Bir önceki satırlarda değindiğimiz gibi İngiltere ziyaretçilerinin ziyareti maddi olarak karşılayacak güçlerinin olduğunu konsolosluğa kanıtlamaları şarttır. İngiltere vize red’lerinde en önemli olumsuz sonuç nedeni başvuru sahibinin maddi olanaklarıdır.

Ayrıca bu konuda en önemli detay, konsolosluk genel olarak vadesiz hesaplarınızla ilgilenir. Vadesiz hesabınızın bulunmasına ve hesaplarınızı vadeli ve vadesiz olarak sunmaya dikkat etmelisiniz.

Tahmin edeceğiniz gibi İngiltere öncesi banka hesabınızda bulunması gereken asgari tutar, ziyaret sebebinizle ilişkilidir. Bu konu son derece önemli olduğundan durumunuza göre ilerleyen satırlardaki başlıkları dikkatle inceleyiniz.

Turistik İngiltere vizesi için bankada ne kadar paranız olmalı?

İngiltere vizesi başvurularınızda bankanızda olması gereken meblağı basit bir formül ile kısaca hesaplayabilirsiniz. Bu formüle göre öncelikle günlük limiti 150 £ (EURO) üzerinden hesaplayabilirsiniz. Bununla birlikte uçak ve diğer yol masraflarınızı belirleyin. Günlük meblağ, ulaşım bedeliniz ile İngiltere’ de konaklama türüne göre harcayacağınız ortalama paranın toplamı bankanızda olması gereken toplam tutarı vermektedir. Konaklama fiyatı için konaklayacağınız bölgedeki otellerin günlük fiyatlarının ortalaması üzerinden bir hesap yapabilirsiniz. Ortalama hesapladığınız tutarın banka hesabınızda bulunması zorunludur, aksi taktirde vize işlemleriniz olumsuz sonuçlanacaktır.

İngiltere’ ye öğrenci statüsünde ya da eğitim öğretim amaçlı gidecekseniz bankanızda ne kadar olmalı?

Öğrenci statüsünde eğitim öğretim faaliyetleri için İngiltere vizesinde günlük harcama tutarı için 80 £ baz alınmalıdır. Bunun dışında konaklama yerindeki otellerin günlük ortalama fiyatı üzerinden gideceğiniz gün kadar konaklama tutarı ve buna ek olarak da ulaşım için harcayacağınız bedel vize başvurularında bankanızda olması gereken toplam parayı verir.

İngiltere’ ye ticari amaçla ya da fuar vizesi ile gidecekseniz hesabınızda bulunması gereken para ne kadardır?

Ticari amaçla ve fuar vizesinde kişinin masraflarının şirket tarafından karşılanıyor olması, vize başvuru sonucunu olumlu olarak etkilemektedir. Bu vize türünde şirket hesapları önemlidir ve şirketin hesabında personelinin oradaki tüm konaklama masrafları ile günlük giderleri ve yol harcının şirket tarafından ödenebileceği bankadaki tutardan açıkça görülmelidir. Kişisel hesaplarda birkaç günlük bir harçlığın ve geri dönüş uçak masrafının çıkartılabileceği kadar kişisel bir paranın olması başvuru sahibinin yararınadır.

Aile-Akraba ziyareti için İngiltere’ ye gidiyorsanız bankada ne kadar paranız olması beklenir?

Aile akraba ziyareti durumunda İngiltere vizesi için hesabınızda bulunması gereken paranın miktarını durumunuz etkiler. Bunun yanında İngiltere’den gelen davet mektubunda masrafların kim tarafından karşılanacağına dair bilgi, bankada olması gereken para miktarı ile ilişkilidir.

Emekliler için; davet mektubunda tüm masraflarınızın davet eden tarafından karşılanacağı alanen belirtiliyorsa günlük 50 £ harçlık, davet eden yalnızca konaklama masraflarını üstleniyorsa yol masraflarınıza ek olarak günlük 100 £ harçlık banka hesabınızda olmalıdır.

Çalışanlar ve işverenler için; aile, arkadaş ziyaretlerinde günlük olarak 100 £’ ya ek ulaşım giderleriniz ve her duruma karşı bir ayı geçirebileceğiniz miktarda bir meblağ banka hesabınızda bulunmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, işverenler hesaplarında normal bir sigortalı çalışana göre daha iyi bir meblağ göstermeye dikkat etmelidir, işverenin maaşının bulunmaması nedeniyle konsolosluk işverenlerin hesaplarında daha iyi bir tutar görmek istemektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

10 yillik ingiltere vizesi nasil alinir 1

İngiltere Seyahatleri için Seyehat Süresinin Planlanması

İngiltere seyahatlerinde seyahat sürenize karar vermek sürecin başında elzem bir öneme sahiptir. Seyahat süreniz, durumunuzla ve seyahat nedeninizle doğrudan ilişkilidir. Seyahat planlamasında seyahat aralığının çok kısa ya da şüphe uyandıracak derecede uzun tutulması red nedenidir. Bu konu, önem arz etmektedir ve firmamızın konu ile ilgili profesyonel yönlendirmesi, başarılı bir seyahat süresi planlaması için gereklidir.

 • Eğer turistik bir vize almak istiyorsanız;

İngiltere turist vizelerinde genel olarak sınır 15 gündür. 15 günden fazla vize başvuruları çoğunlukla ve bazı özel durumlar dışında red alır. Turizm vizesi için seyahat sürenizi durumunuz etkiler. Şöyle ki işverenler ya da sigortalı çalışanlar için izin günlerine bağlı olarak 15 günden uzun süreli seyahat isteği kabul edilmeyecektir. İşverenler için 15 günden daha uzun süreli bir işi gücü bırakarak yurt dışına çıkma isteği normal olarak görülmemektedir. Emeklilerde maddi yeterlilik ile orantılı biçimde bu konu esnemektedir ve 15 günden uzun süreli turistik vize maddi imkanları iyi olan emekliler için alınabilmektedir. Özel durumlarda 15 günden daha fazla seyahat ihtiyacı çok net ve şüpheye mahal vermeyecek derecede iyi açıklanmalıdır.

 • Eğer aile ya da arkadaş ziyareti için vize istiyorsanız;

Davetiyeli vize başvurularında 15 günden daha fazla süreli İngiltere’ de bulunmanız gerektiğini kanıtları ile sunmalısınız. Konsolosluğun kanıtları tüm belgeleriyle yeterli bulması şarttır. Emekliler ise davet mektubu ile ve maddi yeterlilik şartlarını sağladıkları sürece 90 gün için başvuruda bulunabilirler.

 • Eğer ticari amaçlı ya da eğitim faaliyetleri için vize istiyorsanız;

Ticari faaliyette bulunmak ya da eğitim olanaklarından yararlanmak amacıyla vize başvurusu yapacak olanlar, kanıtlarını ve tüm belgelerini eksiksiz sunabildikleri, faaliyetleri için yurt dışında bulunmaları gereken süreyi net olarak kanıtlayabildikleri sürece vize seyahat süresinde sıkıntı çekmezler. Ancak davet mektubu ya da ticari faaliyet bahanesiyle seyahat süresinin uzatılmasına dönük amaçlara karşı konsolosluk hassasiyet göstermekte ve bu durumlarda başvurular olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İngiltere Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

ingiltere vizesi detayli bilgi

İngiltere Vize Talep Dilekçesi ile İlgili Konular

İngiltere vize başvurularında online olarak doldurulan formun yanında başvuru sahibinin durumunu net biçimde konsolosluğa ilettiği bir talep dilekçesi yazılmalıdır. Bu talep dilekçesinin profesyonel bir biçimde, İngilizce yazılması konusunda Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri yanınızdadır.

İngiltere vize başvurularınızda özel durumunuzu ileten bir dilekçenin yazılması ve dilekçe ile birlikte belirttiğiniz durumu kanıtlayıcı tüm belgelerin eksiksiz sunulması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için bir gerekliliktir. Özel durumlarla ilgili kanıt niteliğindeki evrakların başkonsolosluk tarafından görülmesi, dahası inandırıcı bulunması gerekmektedir. Dolayısıyla özel durumunuzu İngilizce bir metinle, anlaşılır biçimde dilekçe biçiminde sunmalı ve bu dilekçenin dikkate alınması için beyanınıza kanıt olabilecek her tür evrağı eksiksiz ve güncel biçimde sunabilmelisiniz. Vize alma konusunda güçlükle karşılaşıp özel durumu olan bireyler, profesyonel destek ve uzmanca bir yönlendirme ile özel durumlarını konsolosluğa kanıtlarıyla sunduğu sürece vize almaları olanaklı olmaktadır.

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

ingiltere vizesi galler iskocya kuzey irlanda vizesi

İngiltere vize başvurularının farklı yönleri bulunmaktadır

Öncelikle İngiltere vizesi hangi özellikleri ile farklılıklar gösterir? sorusunun yanıtını bilmekte fayda var. İngiltere vize başvurusu bazı özellikleri ile diğer ülkeler için alınan vize başvurularından farklılık gösterir. Bu yönüyle İngiltere için başvuru süreci daha zahmetli olabilmektedir. Bunun yanında işin ince detayları, kişinin uzmanlık almasını zorunlu hale getirmektedir.

İngiltere vizesi başvurularında zaman kaybı yaşamamanız, sürecin en balından itibaren eksiksiz biçimde ve doğru olarak yürütülmesine bağıdır. Konsolosluk resmi sitesinde bilgilendirme genel hatları ile yapılmaktadır, dolayısıyla da sürecin en önemli ayrıntılarından biri olan belgeler kısmında profesyonel hizmet almanız, hata yapmamanız için şart olmaktadır.

 • İngiltere vizesi için ilk adım online form doldurmaktır

Bunun yanında İngiltere vizesinde yetkili kurumlar ile bir bakıma aracı vasıtasıyla başvuru yapmaktasınız. Ön başvuru ise online form ile yapılmakta ve randevu bu şekilde alınmaktadır. İngiltere Vizesi için online form nasıl doldurulur? Online form, İngilizce bilen biri tarafından doldurulmalıdır. Ancak bunun yanında kişinin genel durumunun başkonsolosluğa doğru biçimde ifade edilmesi şarttır. Formun bölümlerini deneyimli kişiler tarafından doldurarak ve firmamızdan yardım alarak, bu konuda uzmanca bir destekle işinizi şansa bırakmayın. Ayrıca İngiltere vize başvuruları online formu, sistemde üyelik açarak seyahat sürenizden bir yıl önce başlamak üzere doldurabilir, gerektiğinde iptal ederek, düzenleme de yapabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan sonra bir ödeme yapmanız gerekir, bu ödemeyi de bir yıl içinde yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

 • İngiltere Vize Evrakları taratılarak sisteme yüklenmelidir

İngiltere vizesi başvurularında çok ince detayları olan konulardan biri de vize başvurusunda bulunan kişinin evraklarını online biçimde konsolosluğa göndermek zorunda olmasıdır. Bu iş, sürecin zor kısımlarından biridir ve en önemli nokta evrakların istenilene tam anlamıyla uygun biçimde sisteme yüklenmesi gerektiğidir. Burada yapılacak en küçük hata, başvuru sürecini en başından zora sokacaktır. O nedenle teknolojinin dilinden anlamanız ya da anlayan birinden destek almanız yüksek yararınızadır.

 • İngiltere vize başvurularının kritik ve son aşaması randevuya gitmektir

İngiltere vize başvurularında randevu sistemi de diğer ülkeler için alınan vizelere göre ayırıcı noktadır. Kişi ya da kişiler, online başvuru sırasında konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden randevu alırlar ve bu randevuya evrakları tam biçimde gitmek durumundadırlar. Randevular evrak teslimi, parmak izi bırakma ve fotoğraf çekimi içindir. Başvuru sonunda başvuru merkezinin teslim ettiği evrakların kaybedilmemesi gerekir.

Peki randevu süreci tamamlandıktan sonra neler yapmalısınız? İngiltere vizesi randevu sürecinden sonra size başvuru merkezi pasaport teslim belgesi verilecektir. Bu belgeyi kaybetmemeniz gerekir, vizeniz çıktığında pasaportunuzu bu belge ile alacaksınız. Dosyanızın reddedilmemesi için profesyonel yardım almanız yararınızadır. İngiltere için vize başvurusunda ilk kez başvuruda bulunacak olanların çoğunlukla yaptıkları en büyük hata, ilk olarak başvuruyu kendileri halletmeye çalışmakta ancak red almaları durumunda uzman desteğine yanaşmaktadırlar. Ancak bu yanlıştır çünkü red’li dosya, çoğu yetkili kurum ve kuruluş için sıkıntı yaratmakta ve ikinci kere başvuruda başarı şansınızı düşürmektedir.

Randevu Sonrasında İngiltere vizesi sonuçları kaç günde gelir? sorusunu sorabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuruları, seyahat tarihinizden itibaren en ideal 3 ay öncesinden başlatılır ve randevu günü evraklarınızı bırakarak biyometrik işlemleri tamamlamanızla beraber sonlanır. Randevu gününden sonra yapmanız gereken pasaportunuzun gelmesini beklemektir. Pasaportunuz geldiğinde sonuçlarınızı olumlu ya da olumsuz olarak alırsınız. Randevu sürecinden vizenizin sonuçlandırılmasına kadar geçen süre genel olarak 15 gündür. Dolayısıyla vize işlemleriniz randevu gününden sonra ortalama 15 gün içinde sonuçlandırılır. Sonuçlarınızın olumlu olmasını istiyorsanız vize başvurularınızı mutlaka deneyimli danışmanlarımızın rehberliği ile yapın.

İngiltere vize başvurularında randevu sürecine dair her şey

İngiltere vizesi için başvuru yaptığınızda nihai ve son basamak randevuya gitmektir. Belirttiğimiz gibi vize başvurusunu online olarak yaptığınızda randevu alırsınız. Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezlerine randevu gününde giderken evrak dosyanızın eksiksiz olduğunu kontrol ediniz. Randevu gününde en az 15-20 dakika öncesinden randevu yerinde hazır bulunmanız yararınıza olacaktır. Randevu saatinde geç kalmamalısınız.

Ayrıca randevuya giderken orada fotoğrafınızın çekileceğini göz önünde tutarak aşırı makyaj yapmamaya, sakal ve saç traşınızın fotoğraftan net biçimde tanınmanıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Randevu gününde 18 yaşından küçükler için veli yanında bulunmalıdır. Randevu günü, evraklarınızı teslim ederek parmak izi bırakırsınız. Size teslim edilen pasaport teslim belgeleri son derece önemlidir.

Randevu sonrasında sürecin yönetimini güvenle Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri firmamıza bırakabilirsiniz.

Firmamız randevu sürecinde

 • Durumunuza göre önemli detayları olan vize başvuru evraklarınızın bulunduğu bir dosyanın hazırlanmasında,
 • Dosyanızda evraklarınızın eksiksiz olmasında,
 • Evraklarınıza eklenecek dilekçeler ile kanıt belgelerinin hazırlanmasında her tür desteği veriyoruz.

Ayrıca firmamız, randevu gününde uzman danışmanlarımızla size refakat ediyor. Randevu sonrası, pasaport teslim evraklarınızı alıyor ve pasaportunuz başvuru merkezine kargo ile gönderildiğinde pasaportunuzu pasaport teslim evraklarınızla beraber alıyor. Böylelikle pasaport teslim evraklarınız süreç sonlanana dek emin ellerde, güvenle saklanıyor.

İngiltere Vizesi için Nasıl Bir Fotoğraf Bulundurmalıyım?

İngiltere vizesi başvurularında fotoğraflarınız yetkili başvuru merkezlerinde çekilmektedir. Dolayısıyla randevu günü yanınızda fotoğraf bulundurmanız şart değildir. Ancak deneyimlerimiz göstermektedir ki nadir bir durum olsa da teknik bir takım sıkıntılar nedeniyle başvuru merkezinin fotoğraf çekememesi durumunda sizden iki adet fotoğraf talep edilebilmektedir. Bunun yanında çocukların fotoğraflarının alınması bazen çocuktan kaynaklanan nedenlerle zorlaşabilmektedir. Bu durumda özellikle çocuklarınızın iki fotoğrafının yanınızda bulunması randevu günü nadir de olsa yaşayabileceğiniz sıkıntıyı önleyecektir.

İngiltere vizesi başvurularınızda fotoğrafınızın başvuru merkezinde çekilememesi ya da özel durumlar nedeniyle sizden fotoğraf talebinde bulunulmasına karşı yanınızda

 •  Son 6 ay içinde çekilmiş,
 • Sizi net olarak gösteren,
 • 35×45 ebatlarında,
 •  Alın ve kulak, yüz açık biçimde ortada olan, başörtülü fotoğraflarda kulakların göründüğü,
 • Gözlük ve takı gibi aksesuarların olmadığı,
 • Hiçbir oynamanın ya da düzenlemenin yapılmadığı,
 • Netlik ayarı iyi olan iki fotoğraf bulunmalıdır.

İngiltere UK Vizesi Başvurunuzu Şansa Bırakmayın

İngiltere, İskoçya, Galler (Wales) ve Kuzey İrlanda ülkelerini ziyaret etmek isteyenler İngiltere Birleşik Krallığı vizesi başvurusu yapmak durumundadır. İngiltere vizesi, turistik amaçlı olabileceği gibi göçmenlik, yerleşim, aile ya da arkadaş ziyareti, eğitim faaliyetleri, ticari faaliyetler, evlilik, doğum gibi çok çeşitli sebeplerle alınabilir. Bireylerin seyahat nedenlerine göre İngiltere vizesi başvuru süreçleri önemli detaylar içermektedir.

Özellikle ilk kez İngiltere vizesi almak isteyenler, bu vizenin diğer ülke vizelerinden farklılıklarının olduğunu, bu farklılıkların bazılarının vize alma işlemlerini zorlaştırdığını unutmamalıdırlar. Vize alım işlemlerinde işlem sırası ve zaman planından evrakların ya da gereken dilekçelerin hazırlanmasına kadar işi deneyimli danışmanlarımıza bırakıp, gönül rahatlığı ile vize başvuru sonuçlarını bekleyiniz.

Tekrar gözden geçirecek olursak;

İngiltere vizesi almak için öncelikle en baştan zaman planlamasını iyi yapmanız gerekir ve seyahat tarihinden 1 yıl önce başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak başvuru için ideal süre bizim için seyahat tarihine 3 ay kaladır. Başvuru süreci öncesi önemli evraklarınızı güncellemeniz size zaman kazandıracaktır. Bunun yanında başvurularda en önemli konulardan biri hazırlanacak belgelerdir. Bu konu başvuru sürecinin merkezini oluşturur ve başvurunuzun olumlu sonuçlandırılması için en önemli adım evrakların eksiksiz hazırlanmasıdır. Konsolosluğun sistemine tarayarak gönderilecek olan evraklarınız, seyahat zamanınıza ve durumunuza, özel sebeplerinize, çalışıp çalışmama durumunuza, vize türünüze göre değişiklikler arz edecektir.

İngiltere vizesi başvurularında en önemli ilk adım; online form doldurmaktır. İngilizce olan bu formu uzman ve deneyimli bir danışmanla doldurmanız hata riskinizi sıfırlayacaktır. Bu formun doldurulması bir takım incelikler istemektedir. Ayrıca formda, özel bir durumunuz varsa konsolosluğa ileteceğiniz bir ekran bulunmadığı için formu gönderme aşamasında konsolosluğa bir de özel durum dilekçesi yazmanız gerekebilir. Bu durumunuza dair kanıtlayıcı belgeleri eksiksiz sunmalısınız.

Başvuru süreci öncesinde göz önünde tutmanız gereken en önemli noktalardan biri, banka hesap dökümleriniz İngiltere’ de bulunduğunuz süre içinde her durum için maddi olarak yeterli olduğunuz hususunda konsolosluğu ikna etmelidir. Bankada olması gereken azami tutarın hesabı, durumunuza ve vize türünüze göre değişiklikler göstermekte, bu hesap yol giderleri, konaklama masrafları ve vize türüne göre 50 ila 100 Euro arasında değişen oranlarda günlük bir limitin toplamı ile kabaca hesaplanabilmektedir.

İngiltere Vizesi başvurularının son aşaması randevuya gitmektir. Randevuyu başkonsolosluğun yetkilendirdiği bürolar vermektedir ve randevu öncesi Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri sizin için gereken tüm evraklarınızın eksiksiz olduğu bir dosyayı hazırlamaktadır. Ayrıca uzmanlarımız randevu günü yanınızda bulunmaktadır. Randevuda evraklarınız bırakılmakta, herhangi bir mülakat süreci olmamakta, yalnızca parmak iziniz alınarak fotoğrafınız çekilmektedir. Randevu sürecinin sonunda size pasaport teslim belgeleri verilmektedir. Pasaportlarınız geldiğinde aynı başvuru merkezinden bu belgelerle pasaportunuz alınır.

İngiltere vizesi için randevu nasıl alınır?

İngiltere Vizesi başvuruları evrakların hazırlanmasından online formun doldurulması ve randevu alınması, randevuya giderek pasaport teslim belgelerinin teminine dek geçen bir süreçtir. İngiltere vizesi başvurularınızın ilk aşamasında randevu almanız gerekir. Vize başvuruları için randevuyu online bir sistem üzerinden gereken formu doldurarak alırsınız. Online formu doldurduğunuzda ödeme gerçekleştirmeniz istenir. Ödemeyi gerçekleştirmeden randevu alamazsınız.

Online formu doldurarak ödemeyi gerçekleştirdikten sonra randevu ekranınız açılır. Randevu alabileceğiniz başvuru merkezinin sitesine yönlendirilirsiniz, bu noktada ödeme yapmanız gerekebilir. Ödemeyi tamamladığınızda ekranda takvim üzerinden size uygun randevu tarihini seçebilirsiniz.

Firmamız, bizlerle iletişime geçtiğiniz anda her konuda size destek sunmaya başlar. Öncelikle durumunuzun bir değerlendirmesi yapılarak belgeler listeniz hazırlamanız için size gönderilir. Belgelerinizi firmamıza ulaştırdığınızda tüm yönleri ile evraklarınız incelenerek, gereken müdahaleler yapılır ve dosyanız hazırlanır. Online formun doldurulması ve randevu alınması sürecini firmamızın deneyimli danışmanları ile ok kolay hale getirin!

Firmamız, randevu tarihlerinizi danışmanlarımıza ve size uygun tarihte almanızı sağlayacaktır. Randevu günü de danışman desteği ile yanınızdayız…

İngiltere Vize Başvuruları Sonuçları Nasıl Takip Edilir?

İngiltere vize başvuruları sırasında online forma girdiğiniz mail adresiniz, vize işlemlerinizin takibinde önemlidir. Bu mail adresi kanalıyla sürecin durumu konusunda devamlı bilgilendirilirsiniz. Mail adresiniz başvurunuzu yaptığınız an sistemde aktifleşir ve sırası ile şu mailleri alırsınız:

 • Başvurunuz gerçekleştirildi,
 • Vizeniz sonuçlandı
 • Vizeniz başvuru merkezine gönderildi
 • Başvuru merkezinden vizenizi alabilirsiniz

Vizenizi alabileceğinize dair mail geldiğinde randevu günü verilen pasaport teslim belgeleri ile başvuru merkezine giderek vizenizi alırsınız. Mail adresinize bir ile üç gün içinde pasaportunuzu alacağınıza dair bir mail de gelebilir. Bu mail en geç üç günden sonra başvuru merkezine giderek pasaportunuzu alabileceğiniz anlamını taşır.

Başvuru Sonucu Mailden mi Gönderilir?

İngiltere Vizesi başvurularının son aşaması, vizeniz geldiğinde ve pasaportunuzu aldığınızda sonucu öğrenmektir. Vizeniz geldiğinde ya da pasaportunuzu başvuru merkezinden alabileceğinize dair mail aldığınızda vize sonucunuz hakkında size ayrı bir mail iletilmez. Vizenizin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı konusunda maille size herhangi bir bilgi verilmez.

Vize başvurunuzun sonucunu pasaportunuzu aldığınızda öğrenebilirsiniz. Sizin de anladığınız gibi özellikle ilk kez başvuru yapacaklar için İngiltere vize başvuruları kesinlikle şansa bırakılmamalıdır. Özellikle sürecin başında adımlarınızı doğru atmanız vize başvurunuzun istediğiniz gibi sonuçlanması için son derece önemlidir. Vize başvurularına dair net bilgileri İnternet üzerinden öğrenebilirsiniz ancak işin detayları uzmanların deneyimlerinde saklıdır.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde evraklarınızda yapacağınız hatalar, banka hesabınızla ilgili istenmeyen durumlar size zaman kaybettirdiği gibi vize başvurularınızı olumsuz sonuçlandıracaktır. Olumsuz sonuç almanız durumunda elinizde bir red dosyası olur ve bu red dosyanız danışmanlık desteği almak istediğinizde aleyhinize olacaktır.

Tüm bu nedenlerden ötürü İngiltere vize başvurularınızı emin ve güvenilir ellere, deneyim sahibi uzmanlara bırakın ve Visa Center Vize Ofisi Global Başvuru Hizmetleri ile İngiltere vizesi başvurularınızda olumlu sonuç alabilme şansınızı daha ilk adımda en yüksekten başlatın.

Açıklamalar

İngiltere Vize Başvuru Formu

ingiltere vize formu

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur İNGİLTERE VİZE BAŞVURU FORMU

ingiltere Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın 0850 220 37 34

ingiltere vize ucretleri

İngiltere Vize ve Koordinasyon Ücretleri

Vize TipiVize Harç BedeliRandevu ÜcretiVisa Center Vize Hizmet BedeliToplam
6 Aylık Ziyaretçi Vizesi124 $55 £80 $280 $
2 Senelik Ziyaretçi Vizesi470 $55 £80 $620 $
5 Senelik Ziyaretçi Vizesi853 $55 £80 $1010 $
10 Senelik Ziyaretçi Vizesi1070 $55 £80 $1230 $
6 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.)126 $55 £80 $280 $
11 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.)242 $55 £80 $400 $
11 Aylık Sağlık Vizesi247 $55 £80 $410 $
12 Aya Kadar Akademik Vize247 $55 £80 $410 $
Ek HizmetÜcret
Evrak Tarama Ücreti (Zorunlu)(Bizimle çalışmanız halinde bunu ödemeniz gerekmez, bu ücret hizmet bedelimizin içindedir)210 TL
Randevusuz Başvuru530 TL
Erken Saat Başvurusu (07:30 – 10:00)590 TL
Pasaport İadeli işlem400 TL
24 Saatte Başvuru Sonuçlandırma596 £
5 İş Gününde Başvuru Sonuçlandırma220 £

İngiltere Konsolosluğu İletişim Bilgileri

 

Konsolosluk İletişim Adresleri Tıklayınız

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar Meslek Gruplarına Göre

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Turistik vize başvurusunda bulunacak çalışmayan kişilerin Ülkede geçireceği süreçte geçimini sağlayacağına dair bir sponsora ihtiyacı vardır. Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişiler bu durumlarını kanıtlamak zorundadır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişilerin sabit gelirini kanıtlar nitelikte sunabileceği tüm evraklar ile birlikte sabit gelirlerin göründüğü son 3 aya ait banka hesap dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Turistik vize başvurusunda bulunacak çalışmayan kişilerin Ülkede geçireceği süreçte geçimini sağlayacağına dair bir sponsora ihtiyacı vardır. Sabit geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmayan kişiler bu durumlarını kanıtlamak zorundadır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Muvafakatname; Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Beraberinde çocuklar için ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalı sunulması gerekmektedir. Boşanma durumunda velayet kararı da ibraz edilmelidir.
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Muvafakatname; Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Beraberinde çocuklar için ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalı sunulması gerekmektedir. Boşanma durumunda velayet kararı da ibraz edilmelidir.
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

İngiltere Vizesi


 

Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Kısa süreli olarak İngiltere’ye yalnızca gezi amaçlı seyahat edecek olacak olan Türkiye vatandaşlarının alması gerekli olan vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İngiltere turistik vizesi yalnızca kısa süreli seyahatlerde alınıp ilk seferinde en fazla 30, diğer başvurularda en fazla 90 günlük verilir.

Nereye başvurulur? : İngilte vize başvurusu için kişilerin kendi adreslerine göre tercih ettiği bir vize başvuru merkeziyle iletişim kurmaları gerekmektedir.

Gerekli evraklar nelerdir? :

ingiltere turistik vize

İngiltere vizesi için gerekli evraklar


 

 • Vize başvuru formu(Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)
 • Islak imzalı vize talebi dilekçesi
 • Pasaport( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik Fotoğraf ( 3,5×4,5 cm boyutlarında, 2 adet, en geç 3 ay içerisinde çekilen, beyaz fonlu ve daha önce kabul edilen başka bir vize başvurunda kullanılmamış)
 • Kimliğin her iki yüzünün fotokopisi
 • Noter tasdikli muvafakatname
 • Son üç yıl içinde alınan vizelerin(Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) birer fotokopisi
 • Adres ve evli kadınlar için bekârlık soyad bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere son 4 aya dair maaş bordroları, aktif banka hesabının 3 aylık hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler, kişi emekli ise emeklilik kartı
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler ( Vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi, Kişinin çalıştığını gösterir belgeler)
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün önce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra da tamamlanan, minimum 30 bin Euro teminatlı uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Başvuran kişinin eğer diğer ülkelere seyahati söz konusuysa, üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )
 • Yabancı uyruklu kişiler için minimum 6 ay geçerlilik süresi bulunan ikamet ve çalışma izinlerinin fotokopisi

şeklinde listelenmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : İngiltere turistik vize başvurusu esnasında yetkililerce parmak izinizin alınması ve bu işlemin her vize başvurusu öncesinde tekrarlanması gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Belgelerin iletiminin ve başvuru işlemlerinin planlı seyahat gününden 30 gün önce tamamlanması tavsiye edilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Yetkililerin iş yoğunluğu ve tatil dönemi gibi nedenler gecikmeye yol açabilse de genel olarak başvurusu sonuçlanması 15 iş günü yani totalde 21 gün gibi bir süre içerisinde gerçekleşir.

Randevu nasıl alınır? : İngiltere vize aracı başvuru merkezleri, iletişime geçen kişiler için uygun bir randevu tarihi sağlamaktadır.


 

Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Birleşik Krallık içerisinde herhangi bir bölgede konferans ya da iş toplantısına katılacak, iş görüşmesi gerçekleştirecek, akademik ya da ticari amaçlı organizasyonlara katılım sağlayacak olan kişilerin alması gerekli olan, tek veya çok giriş hakkı tanıyan vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : İngiltere’ye bahsedilen amaçlarla seyahat eden kişiler, eğer bu seyahatleri düzenli olarak gerçekleştiriyorsa, ilgili belgeleri sunarak 1, 2, 5 ve 10 yıllık olabilen uzun dönem İngiltere iş ziyaretçi vizesi alabilirler. Ancak bu vizeler en fazla 6 ay ikamet hakkı sağlamakta, bu sürenin sonunda kişi ülkeden ayrılmalıdır.

Kısa dönem iş amaçlı seyahatler için ise maksimum 90 gün ikamet izni verilir.

Nereye başvurulur? : Kısa dönem için başvuruların vize başvuru merkezine, uzun dönemi kapsayan iş vizesi başvuruları direkt Konsolosluklara yapılmaktadır.

Davetiye nasıl olmalıdır? : İngiltere’de bulunan firma tarafından gönderilmesi gerekli olan davetiye;

 • Firmanın tam adı ve adresi
 • Vize başvurusu yapanın adı, bağlı olduğu firmanın adı ve bu firmadaki görevi
 • İstenen vize geçerlilik süresi ve birden fazla seyahatin gerekli olup olmadığı
 • Seyahatin süresi, amacı, gidilecek olan fuar ya da firma adı
 • Gerekli olduğu takdirde kişinin masraflarının karşılanacağı

bilgilerini kapsamalıdır. Bu belgelerinin aslının yanı sıra fotokopisi de eklenmelidir.

ingiltere ticari vize

İngiltere Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir?


 

İngiltere ticari vizesi için gerekli olan standart kişisel bilgi belgelerine ek, ticari amaçlı vize başvurusunda istenen belgeler:

 • Başvuru yapanın firmadaki unvanı ve görevi
 • Türkiye´deki işveren firmanın yazısının aslı
 • Faaliyet belgesinin aslı (Başvuranın son 3 sene içerisinde başka bir vize almaması halinde)
 • Talep edilen vize süresi
 • Seyahatin amacı kapsamındaki fuar ya da organizasyon
 • Birleşik Krallık’taki giderlerin ilgili firma tarafından karşılanacağına dair teminat belgesi
 • SGK Giriş ve Hizmet Dökümü belgesi
 • İngiltere içerisindeki iş amaçlı seyahat planının detayları

Başvuran firma sahibi ise;

 • Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (en fazla 6 ay içerisinde çıkarılmış)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Vergi Levhası

Başvuran çiftçi ise;

 • Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesi

Başvuran fuarda stant kuracaksa;

 • Fuar Katılımcı Kartı ( Kartın ibrazıyla başvuran kişi vize ücretinden muaf tutulmaktadır.)

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuruların olası gecikmelerle yaşanabilecek olumsuz bir durumdan etkilenmemesi adına seyahat gününden minimum 30 gün önce başvuru işlemlerinin sona ermiş olması tavsiye edilir.

Randevu nasıl alınır? : Alınacak olan vize tipine uygun olarak seçilen ilgili kurumun yetkilileri, bizzat ulaşmanız halinde randevu tarihi sağlamaktadır.


 

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : İngiltere aile ziyareti vizesi kişinin 1. derece, 2. derece akrabaları ya da arkadaşları ile görüşmek/gözetmek amacıyla bir araya gelmek adına alması gereken vize türüdür.

Kaç günlük alınabilir? : Kısa süreli vizeler klasmanında değerlendirilen vizenin geçerliliği sunulan belgelerin değerlendirilmesi ile kararlaştırılır.

Nereye Başvurulur? : İngiltere vize başvurusu için gerekli belgeler başvuru acentesine iletilir ve böylece başvuru sağlanır.

ingiltere oturum vatandaslik

İngiltere Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar Nelerdir? :

Kişisel belgelerin ibrazına ek olarak Birleşik Krallık’ta bulunan 2. taraf tarafından gönderilen davetiyenin başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Davetiye nasıl olmalıdır? İngiltere aile ziyareti vizesi için sunulan davetiyenin 2. tarafın ikamet, maaş, iletişim, yakınlık derecesi gibi bilgilerini, kendi imzasını ve bulunduğu bölgenin ilgili resmi kurumundan onayını taşıması gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuruların gidiş tarihinden 30-60 gün öncesinde gerçekleştirilmesi uygundur.

Randevu nasıl alınır? : Vize başvuru acenteleri ile iletişime geçilmesi, uygun tarihte randevu almanız için yeterli olacaktır.


 

Transit Vize İşlemleri

Nedir? : İngilte transit vize uygulaması herhangi bir ülkeye gerçekleştirilecek olan asıl uçuşun içerisinde aktarma uçuşu yapmak amacıyla İngiltere’deki herhangi bir havaalanına inmesi zorunlu olan kişileri alması gerekli olan izindir.

Kaç günlük alınabilir? : Vize, yalnızca asıl ülkeye yapılacak olan uçuşa kadarki süreyi kapsar.

Nereye Başvurulur? : Vize başvuru merkezleri, başvuruların alınmasını sağlamakta yükümlüdür.

ingiltere transit vize

İngiltere Transit Vize Gerekli Evraklar Nelerdir? :

İngiltere transit vize için gerekli evraklar içerisinde, yapacağınız birinci ve ikinci uçuşa ait bilet ya da rezervasyon bilgisine dair belgenin bulunması ve seyahat detaylarının resmi belgelerle gösterilmesi gerekmektedir. Bunun haricindeki tüm evraklar kısa süreli vize başvurularındaki standart belgelerden oluşmaktadır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Söz konusu uçuştan 30 gün önce başvuruların gerçekleştirilmesi uygun olacaktır.

Randevu nasıl alınır? : İstenen vize başvuru merkezi ile iletişime geçmeniz, gerekli işlemler için randevu almanızı sağlayacaktır.


 

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2020

Visa Center Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli Ziyaretçilerimiz, Lütfen aşağıdaki evrak listesini ve yazıları dikkatle okuyunuz….

Aşağıdaki bilgiler İngiltere Vizesini almanız için önemli ve detaylı bilgilerdir.

Gaziantep ve Ankara ve Diğer Şehirler için İngiltere Vize Başvuru Merkezinden, İngiltere ülkesine yapacağınız 90 ( Doksan ) güne kadar olan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim vb. amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli olan evrak ve belgeler meslek gruplarına göre aşağıda belirtilmiştir.

Ekteki evraklar standart belgeler olup duruma göre ek evrak talep edilebilir.

İngiltere  Tüm Meslek Grupları meslek grubunda ki kişilerin 

İngiltere vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar


 

1.İngiltere Vizesi için Pasaport özellikleri

 • Pasaportun başvurudan önceki son  10 (On)  yıl içerisinde alınmış çipli pasaport olması ve İngiltere Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir.
 • İngiltere’ya yapacağınız seyahatinizin bitim  tarihinden itibaren pasaportunuzun geçerlilik tarihinin İngiltere vizesinin bitim tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli (temdit tarihi) olması istenen diğer şarttır..
 • İngiltere vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir yeri deforme, resim veya okunaklılık kısmı kalmamış ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.
 • Pasaportun imza  kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması veya imza atamaz ibaresinin geçmesi gerekmektedir.

 

2.İngiltere Vizesi için Fotoğraf özellikleri

 • İngiltere vizesiiçin  2 adet son bir ay içerisinde çekinilmiş olan 35 mm genişlikte 45 yükseklite biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir
 • Başvurudan bir ay önce Yeni çekinilmiş ve mimik hareketleri olmayan  Biyometrik fotoğraflar 1 aydan daha eski olmayacak ve kişinin son halini yansıtacak şekilde olmalıdır.
 • İngiltere Vizeişlemlerinde kullanılacak olan   fotoğrafın arka fonu   beyaz olmalı ve mimik hareketleri kullanılmamalıdır.

3.Başvuru Formu ( sadece İmzalanması yeterlidir.)

4-Kimlik fotokopisi ( T.C Kimlik numarası bulunması şarttır)

5.Ulaşım Bilgileri ( Uçak,Otel,Araç,Otobüs)

 • Uçak ile seyahat planlayanlar, Türkiye’den çıkış ve seyhat dönüşünü gösteren rezervasyonlarında PNR kodunun olmasına  dikkat etmelidirler.
 • Seyahati  gemi tur organizasyonu ile yapılması  durumunda tüm güzergâh yazısı ve ilgili rezervasyonlar başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Özel araçları ile seyahat yapacak kişiler araç ruhsatı,aracın yeşil sigortası,trafik sigortası  ile birlikte ehliyetlerinin ön ve arka yüzü fotokopisi.
 • Otobüs gibi toplu ulaşım aracı ile seyahate çıkacak kişiler otobüs firmasından gidiş dönüş bilet rezervasyonu ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

6.Otel Rezervasyonu ( Kalınacak Adres Bilgileri )

 • İngiltere’da kalacağınız otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlileri tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış rezervasyon çıktısı.
 • Otel Rezervasyonunuz seyahat sürenizi tam olarak kapsamalı ve Vize alacak kişinin otel rezervasyonunda  isim ve soy isminin kesin yazılı olması gerekmektedir.
 • Çeşitli firmaların internet sitelerinden yapılmış otel rezervasyonları kabul edilmemektedir. Onaylı olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonları temin edemeyenler için istenilmesi halinde  Visacenter Visa Center Vize tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.

7.Aile Arkadaş ziyareti veya Ticari ise Davetiye

 • Aile arkadaş ziyareti:Davetiye ( Yerel makamlardan onaylı olması veya konsolosluğun istediği formatta olmalıdır.)
 • Ticari:Davet eden firma tarafından gönderilmiş davetiyenin fotokopisi (fuar katılımları için fuara kayıt yapıldığını gösteren belge) ve seyahatiniz boyunca geçerli otel rezervasyonu

8.Vize Talep Dilekçe Detayları

 • Sigortalı olarak Çalışmakta olduğunuz veya ortağı yada tek yetkilisi bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına İngiltere Konsolosluğu‘na hitaben İngilizce  yazılmış şirket kaşesi basılmış ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe aslı
 • Dilekçede işe başlama tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir.
 • Dilekçede  İngiltere’ya yapacağınız seyahatin seyahat tarihleri net olarak belirtilmekle beraber seyahat süresince masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.

9.Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı en az 30.000 Euro olmalıdır
 • Yurt dışı sağlık sigortasının kapsamı   İngiltereveya tüm dünya olmalıdır.( Schengen ülkelerine seyahat edilmesi veya schengen başvurusu yapılması halinde schengen ibaresi ’de mutlaka bulunmalıdır.)
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsayacağı tarihi belirlerken seyahatinizden bir gün önce bir gün sonra olacak şekilde tamamını kapsayacak şekilde almanız gerekmektedir.
 • Yurtdışı seyahat sağlık Sigortası Visacenter Visa Center Vize tarafından yapılacaktır.

10.Banka Hesabı ( Banka Ekstreleri)

 • Bankadan vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınan ve son 6 aylık hesap hareketlerini gösteren şirketin ve şahsiayrıntılı banka hesap ekstresi.
 • Hesap ekstresinin bankadaki imza yetkilisi tarafından imzalanıp ve kaşelenmesi gerekmektedir.
 • Hesap ekstresi internet üzerinden yazdırılmış  olsa da bankadan kaşelenip ve imzalanması gerekmektedir.
 • Banka Hesabınızda yolculuğunuzu finanse edecek kadar bakiye olmalıdır.

11.İşyeri Evrakları  (İşverenler ve Çalışanlar hazırlamak zorundadır)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi. Muhasebecinizden temin edebilirsiniz
 • Oda Ve Faaliyet Belgesi; Sahibi veya ortağı olduğunuz şirketin bağlı bulunduğu bağlı bulunulan Ticaret Odası, şahıs ve esnaf ise Esnaf ve Sanatkârlar Odası veya Çiftçiler yada zirai kaydı bulunanlar için  Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Oda ve Faaliyet belgesi(Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Sahibi veya ortağı olduğunuz işyerinin müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • İngiltere Vizesialmak isteyen firma sahibi veya ortaklarının Ticaret Sicil Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesi sayfasının fotokopisi gereklidir.

12.İş Yeri Belgeleri (Çalışanlar)

 • Vergi Levhası;Son döneme ait güncel barkodlu vergi levhası fotokopisi.
 • Faaliyet Belgesi; Çalıştığınız şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası gibi kurumdan son 3 ay içerisinde alınmış kaşe ve ıslak imzalı Faaliyet belgesi (Orijinal olması gerekmektedir.)
 • İmza Sirküleri; Çalıştığınız işyeri müdürünün noter tarafından onaylanmış imza sirküleri fotokopisi ibraz etmeniz gerekmektedir
 • İngiltere Vizesi almak isteyen kişilerin çalıştığı kurum veya firmadan; firma sahibi veya ortaklarının Resmi Gazete’de yayınlanan ve şirketin ortaklarının, adresinin, unvanının, faaliyet alanlarının ve iletişim kanallarının bulunduğu Ticari sicil gazetesisayfasının fotokopisi gereklidir.
 • İş yerinizin Muhasebecisinden veya Sgk Genel Müdürlüğünden alınmış barkodlu  SGK işe giriş bildirgesi.
 • E devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( 4A Hizmet Dökümü.)
 • Başvurudan önceki geriye dönük Son üç ( 3  )  aya ait şirket yetkilisi tarafından imzalanmış ıslak kaşeli imzalı maaş bodroları

 13.ÇİFTÇİLER

 •     Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır )
 •     Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir
 •     E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü
 •     Tapu fotokopileri var ise araç ruhsatları

 

14.Faiz ve Kira gelirleri ile geçimlerini sağlayan kişiler için vize  evrakları

 •  Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi
 •  Kira kontratı fotokopisi-Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi
 •  Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları
 •  Banka referans yazısı zorunlu değildir.
 •  Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 İngiltere Vizesi Nereden Alınır? Başvuru Merkezleri nerelerdedir?

İngiltere vizelerini değerlendirip, sonuca bağlama yetkisi İngiltere Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve konsolosluklarındadır. Konsolosluk yetkili bir kurum belirlemişse başvurunuz bu yetkili başvuru merkezinden de yapabilrisniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu İngiltere Konsolosluğu tarafından İngiltere ülkesine gidecek olan kişileri tanımak, vize alımı için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığı konusunda ön bilgi edinmek, başvuru sahiplerine gerektiğinde ulaşmak için İngiltere Konsolosluğu tarafından çıkartılan formdur. Bu formda sunmuş olduğunuz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.


 

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? Neler Yapılması Gerekir?

Gerekli evrakları hazırladıktan sonra

Evrakları ofisimizi elden veya kargo ile gönderiniz; Evraklarınız tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizle irtibata geçilecek ,evraklarınız tekrar gözden geçirilecek eksik ve hatalı bilgileriniz düzeltilerek başvuru için gerekli şartlar oluşturulacaktır.

İngiltere Vizesi İçin Randevunuz alınacak eğer randevuya gelmenize gerek yok ise başvurunuz doğrudan firmamız aracılığı ile gerçekleştirilecektir

Vize ücretini ödeyiniz İngiltere vize başvurusu için Konsolosluk ve ilgili birimler için harcınızı yatırmanınız gerekmektedir. Vize ücreti ile ilgili yetkililerimiz tam ve açıklayıcı olarak size mail gönderecektir.

Pasaportu adresine veya belirttiğiniz adrese gönderiyoruz. İngiltere vize sonucunuzu bize belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile göndermekteyiz. Dilerseniz elden alabilir acili yet olması durumunda firmamız tarafından uçak kargo, taksi hizmeti alabilirsiniz. Kurye ve Kargo hizmetleri misafirlere aittir.


 

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

İngiltere vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğu, seyahat amacınız, evraklarınız tam olması vb sebeplerle uzayıp kısalabilir. Ancak vize sonuçlanma süreleri ortalama 15 gün dür.


 

İngiltere Vize Ücreti 2020

Vize Türü Vize Harç Ücreti
 6 aylık vize başvurusu 130 $ – 889.93 TL ( 2020)
 2 yıllık vize başvurusu 495 $ – 3388.57 TL ( 2020)
 5 yıllık vize başvurusu 896 $ – 6133.66 TL ( 2020)
 10 yıllık vize başvurusu 1124 $ – 7694.45 TL ( 2020)
 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 133 $ – 910.46 TL ( 2020)
 11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 254 $ – 1738.78 TL ( 2020)
 Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu 476 $ – 3258.51 TL ( 2020)

*Seçtiğiniz vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact’a ödeyeceğiniz tutardır.


 

İngiltere Vizesi Danışmanlık Bedeli 2020

İngiltere vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan 6 aylık vize türleri için başvurularda 90 $ danışmanlık bedeli almaktadır.

 Vize Türü Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli
 6 aylık vize başvurusu 90 $ – 616.1 TL ( 2020)
 2 yıllık vize başvurusu 125 $ – 855.7 TL ( 2020)
 5 yıllık vize başvurusu 174 $ – 1191.13 TL ( 2020)
 10 yıllık vize başvurusu 296 $ – 2026.3 TL ( 2020)
 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 89 $ – 609.26 TL ( 2020)
 11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu 118 $ – 807.78 TL ( 2020)
 Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu 278 $ – 1903.08 TL ( 2020)

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet Hizmet Bedeli
 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti 20 €
 İngilizce Motivasyon Mektubu 300 ₺
 Karşılama Hizmeti 50 $
 Vize Kapınızda Hizmeti 100 $
 Vize- Pasaport Kurye Hizmeti 100 ₺

İngiltere Vizesi Red

İngiltere vizesi almak için evraklarınız tam ve eksiksiz olması verdiğiniz bilgilerin doğru olması hayati önem taşımaktadır.Yinede İngiltere Konsolosluğu vizeleri olumlu veya olumsuz değerlendirebilir. Bu durumda kişilerin yeniden başvuru yapmaları önünde bir engel yoktur.Red alan kişilerin itiraz ve yasal yollar için İngiltere Mahkemeleri hakkında bilgi almak için Konsolosluğun resmi web sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.


 

İngiltere Vize Alımından Sonsa İngiltere Ülkesine Giriş

İngiltere ülkesine giriş yapmadan önce yapılması gereken bir takım aşamalar daha vardır. Öncelikle Yurt dışı çıkış harcını ödediğinizden emin olunuz. Seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonlarınızın yanınızda olması ve seyahatinizi karşılayacak kadar yeterli para ve kredi kartlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Tüm şartları sağlasanız dahi sınır polisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı vardır.

Önemli Notlar

 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi İngiltere Konsolosluğuyetkili acentesidir.
 • Visacenter Visa Center VizeBaşvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir ilinde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizin adınıza İngiltere VizesiBaşvurusu yapma hakkına sahiptir.
 • Gaziantep ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz bizzat kendileri ofisimize gelerek veya yetkilendirdiği kişi aracılığıyla yada Kargo&Kurye ile evraklarını bize ulaştırarak İngiltere VizesiMüracaatında bulunabilirler.
 • Gaziantep ve Ankara dışında bulunan İngiltere Vizesi almakisteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar Mng kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla Visacenter Visa Center VizeOfisine Ulaştırabilirler.

 • Güncel İngiltere Vizesi Fiyat Listesi 2019-2020 y
  ılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
 • Yukarıda belirtilmiş  olan fiyatlarımıza Katma değer vergisi ve kurye ücretleri dâhil değildir.
 • İngiltere Vizesi Ücreti belirlenirken İngiltere Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz dâhil edilmektedir.
 • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen İngiltere Vize Fiyatları dışında ilave bir ücret talep edilmez.
 • İngiltere Vize Ücretitablosuna ulaşım giderleri ( kargo veya kurye )   dâhil edilmemiştir. Müşteriye aittir. Kargo veya  Kurye giderleri  müşteriye aittir.
 • Vize Başvurusu için hazırlamış olduğunuz evrakları aşağıdaki adrese kargo ile gönderiniz.
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Gaziantep
 • Kavaklık Mah.İsabeşe Apt.5/8 Şahinbey Gaziantep adresine Yurtiçi veya Mng Kargo Akyol şubesi belirtilerek göndermeniz gerekmektedir.Ankara’dan başvuru yapmak isteyen adaylar
 • Visacenter Visa Center –Vize İşlemleri Ankara
 • Güvenevler Mah.Kıbrıs Sok.20/A Çankaya Ankara adresine kargo yapmalıdırlar.
 • Evraklarınız tarafımıza ulaştığında gerekli kontroller uzman müşteri uzmanlarımız tarafından yapılarak randevu bilgisi ve ve var ise eksik evraklarınız için size dönüş yapılacaktır.
 • Schengen vize işlemleri için 8 günlük seyahat sağlık sigortası dahil ödenecek rakam 12 yaş üstü kişiler için 145 EURO 12 yaş altı çocuklar için 75 Euro’ dur.Bu ücretlerin içinde Vize harcı,8 günlük seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli dahildir.
 • Geçici olarak yapılan otel ve uçak rezervasyonlarından ücret alınmaz ancak vizeniz olumlu olarak sonuçlanırsa uçak ve otel rezervasyonunu almanız gerekmektedir. Bununla ilgili sorumluluk size aittir. Acentamız vize konusunda aracılık hizmeti vermekte olup, kesinlikle vize verme, vize üzerinde tasarruf yapma ve vizenizi olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamı ile konsolosluğa aittir.

 

Vize Bilgi Menüleri

Aşağıda vize için gerekli olan evraklar ,dilekçe örnekleri,başvuru formlarına ulaşabilirsiniz
 • 1.

  Soru Sor

  Merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

  TIKLAYINIZ
 • 2.

  Vize İşlemleri

  Vize işlemleri hakkında gerekli bilgiler

  TIKLAYINIZ
 • 3.

  Vize Dilekçe Örnekleri

  Vize başvuru sırasında gerekli olan dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.

  İNDİR
 • 4.

  Vize Başvuru Formları

  Vize başvuru formları ve detaylı açıklamaları için tıklayınız.

  İNDİR