İtalya Aile Birleşimi

İtalya Aile Birleşimi

İtalya’da bulunan eşiniz, anneniz veya babanızın yanında uzun süreli kalmak istiyorsanız İtalya aile birleşiminden yararlanabilirsiniz. İtalya aile birleşimi – Visa Center bölümünde yer alan bilgileri inceleyerek aile birleşimi için neler yapmanız gerektiğini öğrenerek uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Sayfada verilen bilgilere uygun olarak başvurunuzu yaptığınızda aile birleşimi vizesine onay alarak 3 aydan uzun süreli olarak İtalya’da kalabilirsiniz.

Bu nedenle mülakat esnasında mutlaka doğru cevaplar vermelisiniz. Mülakatta karşınıza çıkabilecek sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca aile birleşimi hakkında bilmediklerinizi içeriği okuyarak öğrenebilir ve işlemleri bilgiler eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

Normal koşullarda turistik veya ticari şekilde talep edilen İtalya vizesinden farklı olarak İtalya’da aile birleşimi vizesi, uzun süreli oturma izni elde etmek için talep edilen vize şeklinde görülmelidir.

Yani bu vize, İtalya Schengen vizesi ile aynı koşullara sahip olmamakla birlikte hazırlanması gereken evraklar ve başvuru süreci de Schengen vizesinden farklı koşullar gerektirir.

Aile birleşimi alabilmeniz için konsolosluk tarafından yapılan mülakata girmeniz gerekir. Bu mülakat sizin vize alıp alamayacağınızı kesinleştiren bir aşamadır.

İtalya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

İtalya’da olan bir sevgiliniz veya eşiniz varsa aile birleşimi vizesine başvurarak İtalya’da mutlu bir hayat sürmek istemeniz çok normaldir. Eğer böyle bir düşünceniz varsa İtalya aile birleşimi için gerekli evraklar listesine göz atmanız faydalı olacaktır.

 • İtalya’da oturum izni başvuru formu doldurulmalıdır. (Forma internet sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.)
 • Son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Bütün dolu sayfaları ve eski pasaportların fotokopileri sunulmalıdır.
 • İki adet biyometrik fotoğraf.
 • Evlilik kayıt örneği.
 • Evlilik kayıt örneğinin eş değeri olarak nüfus müdürlüğünden alınmış aile dosyaları.
 • İtalya emniyet müdürlüğünden alınmış aile birleşimi formu.

Liste de bulunan bütün evraklar yanlarında birer tane fotokopisi ile verilmelidir. Aile birleşimi vizeleri için direkt konsolosluğa başvurmadan önce İtalya’da gerekli makamlardan aile birleşimi için gerekli izinleri almak daha mantıklıdır.

İtalya Aile Birleşimi

İtalya Aile Birleşimi

 

İtalya Aile Birleşimi Vizesi Şartları

Aile birleşim vizesi almak çok kolay bir süreç değildir. Vizeyi alabilmek için bazı şartları taşımak gereklidir. Sizler için İtalya aile birleşimi vizesi şartları hakkında tüm bilgileri topladık. Yazımızın devamını dikkatlice okumanız sizin için faydalı olacaktır.

 • İtalya hakkındaki tüm bilginizi diploma, sertifika belgeleriyle kanıtlamalısınız.
 • Evliliğinizin sadece İtalya’ya gelmek için olmadığını belgelerle ispat etmeniz gereklidir.
 • Eğer İtalya aile birleşimini bir İtalya vatandaşı ile yapmayacaksanız. Birleşimi yapacağınız kişinin ikamet ve çalışma izni olması gereklidir.
 • Finansal durumunuzun şeffaf bir şekilde incelenebilmesi için bütün belgeler gereklidir.
 • Eğer aile birleşimi evlenerek yapıldıysa evliliğin hala sürdüğünü gösteren evlilik cüzdanı belgesi.
 • İtalya’da yaşayan kişinin evi tüm aile bireylerine yetecek büyüklükte bir ev olmalıdır.

İtalya Aile Birleşimi Ücretleri

Öncelikle yapılması gerekenlerden bir tanesi ücreti ödemek olacaktır. İtalya aile birleşimi ücretleri hakkındaki bilgileri sizler için derledik. Aşağıdaki listeyi bilmeniz başvuru sırasında daha bilinçli olmanızı sağlayacaktır.

 • 12 Yaşından büyük her başvuruda bulunan birey ücret ödemelidir.
 • İtalya vize ücretini konsolosluğun direk banka hesabına yatırarak veya bir vize merkezi aracılığı ile ödeyebilirsiniz.
 • Eğer ki işlemlerinizi vize merkezleri aracılığı ile yaparsanız veya ekstra hizmet alırsanız daha fazla ücret ödemeniz gereklidir.
 • Sonuç ne olursa olsun yatırılan ücret hiçbir koşulda geri iade edilemez. O yüzden başvuru sırasında temkinli hareket etmek önemlidir.
 • Bunlar haricinde biyometrik fotoğraf, posta ve sigorta için ödenen ücret başvuru sahibine aittir.
 • Vize ücretinin süresi, hangi kategori de olduğu ücrete etki edebilmektedir. Euro ve dolat kur farkından dolayı ücret sürekli olarak güncellenmektedir. Kur farkından hariç sene de bir kez ücret güncellenir.
 • Vize ücretine kendi para biriminiz üzerinden bakmanız gereklidir. Kurdaki düşüşler anlık indirimler olmasına sebebiyet verebilir.
 • İtalya aile birleşimi için tam olarak bir ücret belirlemek isterseniz. Bir yetkili ile görüşmenizi tavsiye edebiliriz.

İtalya Aile Birleşimi İçin Dil Şart mıdır?

İtalya aile birleşimi vizesine başvurulduktan sonra sorulan en kritik sorulardan bir tanesidir. İtalya aile birleşimi için dil şart mıdır? Sorusunu sizler için cevaplandıralım. Başvurudan sonra uygun görülürseniz bir İtalyanca testine girmelisiniz.

Bu sınav İtalyan konsolosluğu tarafından çok önemsenmemektedir. Kural mesleğinize, mali durumunuza göre esnetilebilmektedir. Bunların dışında İtalya ile uyumunuza bakılmaktadır. Ülkenin sosyal ve politika faaliyetlerine olan ilginizi tartacak sorular sorulacaktır. Bu sorunun tam olarak bir net cevabı olmamaktadır. Bu kararı İtalya göçmen ofisi vermektedir.

İtalya Aile Birleşimi Randevusu Nasıl Alınır?

İtalya başvurusu yapılırken akıllara takılan sorulardan bir tanesidir. Sizler için İtalya aile birleşimi randevusu nasıl alınır? Sorusunu cevaplandıracağız. Randevu konsolosluktan alınmalıdır. Randevu da belgeleriniz kontrol edilir ve onaylanır.

Konsolosluğa başvuru yaparak randevu almak sizin için uzun bir süreç olabilir. Bu randevu almanın zor yoludur. Bir vize merkezi aracılığı ile daha rahat ve tecrübeli kişiler sayesinde daha hızlı randevu almanız mümkündür. Vize merkezlerinin ekstra ücret talep edeceğini aklınızdan çıkarmamanızda fayda vardır.

İtalya Aile Birleşimi Mülakatı Soruları Neler Olabilir?

Bu mülakatın amacı sizin gerçekten bir aile olup olmadığınızı anlamaktır. Sizler için İtalya aile birleşimi mülakatı soruları neler olabilir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

 • Mülakatta aileniz hakkında birçok özel soru sorulabilir. Örnek vermek gerekirse en son ne zaman birlikte tatil yaptınız?
 • Eşinizle ilgili birçok soru sorabilirler. Eşiniz nerede yaşıyor, nerede doğdu, kaç kardeşi var? Gibi soruları uzatmak mümkündür.
 • Eğer evli olarak aile birleşim vizesine başvurduysanız konsolosluk evliliğinizin gerçek olup olmadığını anlamaya çalışır ve çifte nerede tanıştınız, ne zaman tanıştınız? Gibi birçok soru sormaktadırlar.

Bu sorular size çok saçma gelebilir. Aile olup olmadığınızı anlamak için en iyi yol kişilere özel sorular sormaktır. Konsolosluk görevlileri aile olduğunuza ikna olursa ve gerekli şartları taşıyorsanız kesinlikle aile birleşimi vizesini alabilirsiniz.

İtalya Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Aile Birleşimi 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İtalya Aile Birleşimi 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Aile Birleşimi 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İtalya Aile Birleşimi 1 – wordicon Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Aile Birleşimi 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi İtalya Aile Birleşimi 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız. Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.
Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
Aile birleşimi vizesine başvuran insanlar sonucu 180 gün içerisinde alabilir.
Italya ulusal vize kaç günde çıkar?
İtalya vizesi almak isteyen kişilerin başvuru sonuçları 15 gün içinde belli olur.
Italya kaç yılda vatandaşlık veriyor?
İtalya’da kalıcı olarak 5 sene konaklayan bir kişi vatandaşlığa başvurabilmektedir.
Italya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
Aile birleşimi vizesine başvuran insanlar sonucu 180 gün içerisinde alabilir.
Italya ulusal vize kaç günde çıkar?
İtalya vizesi almak isteyen kişilerin başvuru sonuçları 15 gün içinde belli olur.
Italya kaç yılda vatandaşlık veriyor?
İtalya’da kalıcı olarak 5 sene konaklayan bir kişi vatandaşlığa başvurabilmektedir.
Oyla! post