İngiltere Saat Kaç

Her yıl milyonları konuk eden İngiltere’ye Türkiye’den birçok sayıda turist gitmektedir bundan dolayı Türkiye’den yola çıkacak olanlar İngiltere saat kaç cevabını arar. Greenwich’in İngiltere’de bulunmasından dolayı boylamların başlangıç noktası kabul edilen ülke dünya saat farkının ayarlandığı ülkedir dolayısıyla İngiltere 0 noktasındadır.

1800’lü yılların başlarında dünyanın süper gücü olan İngiltere, Sanayi Devrimini tamamlayarak ülkede ticareti arttırma hedefi ile dünya pazarı teker teker ele geçirme gayreti içerisine girdi.

Bundan dolayı sömürgeleri her geç zaman genişledi, yaşanan bu durum karşısında İngiltere topraklarında güneşin batmadığı ülke olarak anılmaya başlandı. Tarihçi Herodot’a göre üzerinde Güneş batmayan imparatorluk terimi ilk kez Pers İmparatoru I. Serhas tarafından kullanıldı.

İngiltere İle Türkiye Arasında Saat Farkı

Başlangıç noktası olan İngiltere’nin doğusundan itibaren saat hesaplaması artı(+), bundan itibaren ise eksi (-) şeklinde yapılmaktadır. Buna göre İngiltere’de saat 12:00 olduğunda Türkiye’de 15:00 olmaktadır, İngiltere aynen Türkiye’deki gibi tek bir zaman dilimi içinde kalır dolayısıyla tüm şehirleri ile Türkiye’nin saat farkı aynıdır.

Londra’da Saat Kaç

Tek bir zaman dilimi içerisinde olmasından dolayı İngiltere’nin her yerinde zaman farkı Türkiye ile aynıdır bu yüzden Londra ile Türkiye arasındaki zaman farkı – 3 saat olarak hesaplanmalıdır. Londra’daki saat farkını hesaplayabilmek için öncelikle İngiltere saat kaç sorusuna cevap bulmak önemlidir.

İngiltere’de gün doğumu 06:42 iken gün batımı 19:05’dir, ülkede gün uzunluğu 12 saat 23 dakika gece süresi 11 saat 37 dakikadır ve öğleden sonra saat 12:53’den itibaren başlamaktadır.

İngiltere Saat Kaç Uzaklıkta Karayolu

Türkiye’de yerleşik olarak yaşayan binlerce İngiliz vatandaşı bulunurken aynı zamanda Türklerinde en çok ziyaret ettiği ülkeler içerisinde İngiltere yer almaktadır. İki ülke arasındaki mesafe 4330 km’dir, karayolu ile yapılacak olan seyahatte Türkiye’den İngiltere’ye 1 gün 19 saatte ulaşmak söz konusudur.

İngiltere Saat Kaç Uzaklıkta

Türkiye ile İngiltere arasındaki uçak mesafesi 3156 kilometredir ve direkt uçuşlar ortalama olarak 4 saat 30 dakika sürmektedir. 700 kilometre hızla giden bir yolcu uçağı 4 saat 30 dakikalık uçuşun ardından ülkeye iniş yapar ancak aktarmalı uçuşlarda süre biraz daha artar.

Oyla! post

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp