Türkmenistan Aile Birleşimi

Türkmenistan Aile Birleşimi

Türkmenistan aile birleşimi Türkmenistan’da yaşam süren veya Türkmenistan vatandaşı olan eşlerinin yanına gitmek isteyenlerin alabileceği kalış iznidir. Uzun süreli ülkede kalma fırsatı sunan bu izin eş yanına gitmek için alınabileceği gibi anne veya baba gibi aile ferdinin yanına gitmek içinde alınabilir. Ancak aile birleşiminden yararlanmak için şartların uygun olması ve evraklarla bunun kanıtlanması gerekir.

Uganda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Türkmenistan Aile Birleşiminde Randevu Ve Mülakat

Türkmenistan aile birleşiminden yararlanmak istiyorsanız Türkiye’de bulunan Türkmenistan Büyükelçiliği’ne başvurabilirsiniz. Büyükelçilikten alacağınız randevu sayesinde aile birleşimiyle Türkmen eşinizin yanına gidebilirsiniz. Ancak aile birleşimi hakkı elde edebilmeniz için aileniz veya evliliğinizle ilgili doğru bilgileri vermelisiniz. Ayrıca evlilik amacıyla gidecekseniz sırf ülkede kalmak adına evlenmeyeceğinizi kanıtlamalısınız.

Türkmenistan Aile Birleşimi

Türkmenistan Aile Birleşimi

Türkmenistan Aile Birleşimi İçin Hazırlanacak Belgeler

Türkmenistan aile birleşimi için evlilik kayıt örneği, eş ve başvuru sahibinin pasaport fotokopileri gibi hazırlamanız gereken belgeler vardır. Belgelerin tamamı hakkında bilgiyi Visa Center şubelerimizden bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız sizlere belgelerin listesini vererek nasıl hazırlamanız gerektiğini anlatır. Böylelikle büyükelçiliklere ya da konsolosluklara yaptığınız başvuruda sorun yaşamazsınız.

Aile Birleşimi İçin Dil Şartı Var Mıdır?

Türkmenistan aile birleşiminden yararlanmak istiyorsanız ülkede kalış esnasında zorluk yaşamamanız adına Türkmence bilmeniz şartı vardır. Türkmence bilgisine sahip olduğunuzu başvuru esnasında belgeyle kanıtlayabilirsiniz.

Türkmenistan vize işlemleri ne kadar sürer?

Başvuru şartlarını eksiksiz ve tam olarak yerine getiren vatandaşların Türkmenistan vizesi için yaptığı başvurular yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlanır.

Türkiye'den Türkmenistan'a vize var mı?

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Türkmenistan seyahatlerinde vize uygulaması bulunmaktadır.

Türkmenistana nasıl vize alabilirim?

Türkmenistan vizesi almak için ilk yapılması gereken Türkmenistan Devleti Göç Servisinden davetiye almaktır ardından başvuru formu doldurulmalıdır.

Oyla! post