Somali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Somali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Somali’nin Türkiye’de bir dış temsilciliği vardır. Ankara’da bulunan Somali Büyükelçiliği ülkenin en yetkili birimidir. Bunun yanı sıra İstanbul’da hizmet veren Somali Konsolosluğu vardır. Bu konsolosluk vize başvurularının kabulü ve Somali vatandaşlarının işlemleri için hizmet verir. Ancak fahri konsolosluk olması sebebiyle karar verme yetkisine sahip değildir. Somalili vatandaşların askerlik kayıtları, evlilik kayıtları, doğum kayıtları ve ölüm kayıtları konsolosluktan yaptırılabilir.

Sudan Vize Başvuru Formu

Somali Türkiye’de bir tane dış temsilciliğe sahiptir. Somali Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır.

Somali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Somali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Büyükelçilik en yetkili birimdir. Büyükelçiliğin dışında İstanbul ilinde de Somali Konsolosluğu bulunmaktadır. İstanbul’daki konsolosluğun görev bölgesi İstanbul ve çevresidir. İstanbul’daki konsolosluk vize başvuruların kabulünü yapmaktadır.

Ayrıca Somali vatandaşlarının işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Ancak bu konsolosluğun karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Vatandaşlarının askerlik, evlilik, doğum, ölüm kayıtları ile ilgilenmektedir.

Somali Konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center sitesinde detaylı olarak yer almaktadır. Sitede İstanbul Somanli Konsolosluğunun çalışma saatleri de yer almaktadır. Ayrıca Ankara Somali Büyükelçiliğinin adres bilgileri de bulunmaktadır. İsteyen vatandaşlar Visa Center sitesinden kolaylıkla Somali Konsolosluğunun iletişim bilgilerine ulaşabilmektedir.

Somali İstanbul Konsolosluğu Görev Bölgesi

Somali İstanbul Konsolosluğu’nun görev bölgesi İstanbul ve çevresindeki illerdir. Bu illerde yaşayan kişiler konsolosluk kayıt, pasaport yenileme, vize başvurusu, vize ücreti, ölüm belgesi çıkarma ve evlilik kaydı gibi işlemleri için konsolosluktan yararlanabilirler.

Somali İstanbul Konsolosluğunun Çalışma Saatleri

Somali İstanbul Konsolosluğu hafta içi hizmet verir. Konsolosluğa başvuru ve diğer işlemler için gidilebilecek saatler 09.00-17.00 saatleridir.

İstanbul Somali Konsolosluğu Adresi

Adres: Çoban Çeşme Mahallesi Havaalanı Kavşağı Kalender Sokak No:8 Bahçelievler/İSTANBUL

Telefon: 0212 232 00 88

Somali Büyükelçiliği Ankara Adresi

Adres: Reşit Galip Caddesi No:100 GOP Ankara

Telefon: 0312 426 88 90

Somali vize kaç günde çıkar?

Somali’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları seyahatten en az 15 gün önce vize başvurusu başlatmalıdır, vize işlemleri en fazla 10 iş günü içerisinde tamamlanır.

Somali vizesi nasıl alınır?

Somali vize işlemleri için başvuru formunu doğru, net ve uzatmadan doldurmanız gerekir. Uçak ve otel rezervasyonlar yapılmalı ve istenen ek belgeler, seyahat sigortası hazırlanmalıdır.

Somali vize var mı?

Pasaport ayrımı yapmaksızın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Somali ziyaretleri gerçekleştirebilmesi için vize alması zorunludur.

Oyla! post