Soloman Adaları Konsolosluğu

Soloman Adaları Konsolosluğu

Adres: Süleyman Seba Caddesi, 48 BJK Plaza, A/88, Beşiktaş/İstanbul

Tel: 310 32 01

Fax: 258 09 57

Çalışma Saatleri: 08.00-16.00

Eposta: [email protected]

Solomon Adaları Aile Birleşimi

Solomon Adaları Konsolosluk Hizmetleri

Soloman Adaları konsolosluğu Solomon Adaları vatandaşları ile Türkiye’de bulunan vatandaşlar için başvuru kabulü yapar. Solomon Adaları vatandaşları için askerlik kayıt, belge yasallaştırma, ölüm kayıt, konsolosluk kayıt, pasaport yenileme, evlilik kayıt ve doğum kayıt işlemleri yapar. Yabancı ziyaretçiler içinse vize verme, belge tasdiki ve belge yasallaştırma işlemlerini gerçekleştirilir.

Soloman Adaları Konsolosluğu

Soloman Adaları Konsolosluğu

Solomon Adaları Konsolosluğu Vize Süresi Ve Ücreti

Solomon Adaları’na gitmek için vize başvuru yapan kişiler en az 2-3 iş günü beklemek zorundadır. Konsolosluğun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak bu süre artar. Vizeler için ödenmesi gereken ücret ise seyahat türüne ve adalarda kalma süresine göre belirlenir.

Solomon Adaları Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Solomon Adaları vatandaşı olan ancak Türkiye’de ikamet izni bulunan kişiler pasaportlarının geçerlilik süresi bittiğinde konsolosluktan pasaport yenileme hizmeti alabilirler.

Yenileme işlemi için resmi kimlik, vatandaşlık belgesi, fotoğraf, diploma, nüfus kayıt örneği, uluslar arası doğum belgesi ve pasaport harç ücreti makbuzu teslim etmelidir. Bu belgelerin alınması konusunda zaman kaybedeceğinizi düşünüyor veya hata olmasın istiyorsanız Visa Center şirketimize başvurabilirsiniz. Şirket olarak sizlere bu belgeleri hazırlamanız konusunda destek veririz. Ayrıca adada kalacağınız yerin bulunmasını sağlayarak sizin için rezervasyon yaparız.
Solomon adaları nasıl gidilir?

Solomon Adaları’na Türkiye’den direkt ulaşım sağlamak mümkün değildir, adalara ulaşabilmek için Avustralya’nın Brisbane kentine gitmek gerekir.

Solomon Adaları nereye bağlı?

Büyük Okyanus’un güneyinde Papua Yeni Gine’nin doğusunda yer alan adalar Devleti olan Solomon Adaları, İngiliz Milletler topluluğu üyesidir.

Soloman Adaları nasıl bir ülke?

990’dan fazla adadan oluşan Solomon Adaları toplam yüzölçümü 28.450 kilometrekaredir. Geçim kaynağı balıkçılık olan ülke az gelişmiştir.

Oyla! post