Solomon Adaları Aile Birleşimi

Aile birleşimi vizesi evlenmiş olan kişilerin eşleri ve çocuklarıyla birlikte yaşamak için alabileceği vizedir. Solomon Adaları’nda yaşayan bir eşe sahip olanlar Solomon Adaları aile birleşimi başvurusu yaparak eşlerinin yanına yaşamak amacıyla gidebilirler. Ancak başvurunun yapılabilmesi için hem Türkiye’de bulunan eşin hem de adalarda bulunan eşin belge hazırlaması gerekir.

Solomon Adaları’nda Bulunan Eşin Hazırlaması Gereken Evraklar

Solomon Adaları’nda bulunan kişi eşinin ve çocuklarının yanında yaşayabilmesi için Solomon Adaları yabancılar şubesine başvuru yapmalıdır. Başvuru esnasında teslim etmesi gereken evraklar şöyledir; oturma izni fotokopisi, kira kontratı, sabıka kaydı, nüfus kayıt örneği, eş için evlilik kayıt örneği, çocuk için doğum kayıt örneği ve kimlik fotokopisidir.

Türkiye’de Bulunan Eşin Hazırlaması Gereken Evraklar

Türkiye’den Solomon Adaları’na eşinin yanına gitmek isteyen kişi vize başvuru merkezleri aracılığıyla aile birleşimi vizesine başvuru yapmalıdır. Başvurunun yapılması ve sonuçlanması zorlu bir süreçtir. Bu konuda Visa Center olarak sizlere sunacağımız hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bizimle çalışarak belgelerinizi eksiksiz ve uygun dilde hazırlayabilirsiniz.

Aile birleşimi için hazırlamanız gereken belgeleri ise şunlardır; sabıka kaydı, pasaport, eşin oturma izni belge kopyası, evlilik cüzdanı, banka hesap belgesi (3000 Euro nakit olmalı), başvuru formu ve seyahat belgeleridir.

Başa dön tuşu
whatsapp
×