Somali Aile Birleşimi

Somali Aile Birleşimi

Somali’de yaşamakta olan ailenizin yanına gidebilmeniz için Somali aile birleşimi – Visa Center vizesi başvurusu yaptırmanız gerekmektedir. Somali aile birleşimi vizesini alabilmeniz için konsolosluğa aile olduğunuzu kanıtlayacak her hangi bir belge sunmanız gerekmektedir.

Somali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Bu belge hazırlanması gereken evrakların içerisinde bulunacak olan en önemli şartlardan biridir. Eşiniz Somali’de yaşıyor ve sizde yanında gitmek istiyorsanız eğer evlilik cüzdanınızı konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda konsolosluklar farklı evrak taleplerinde bulunabilmektedirler.

Somali Aile Birleşimi

Somali Aile Birleşimi

Vize başvurusu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken evraklar şu şekildedir:

  • Güncel olarak kullanmakta olduğunuz bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır.
  • Vize talep dilekçesi sunmanız gerekmektedir.
  • Başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Somali Aile Birleşimi Vizesi

Somali’de bulunan aile bireylerinizin ya da eşinizin yanına gitmek için Somali aile birleşimi vizesi almanız gerekir. Aile birleşimi vizesi alabilmeniz için aile olduğunuzu kanıtlayan belgeyi konsolosluğa sunmanız gerekir. Bu belge olması gereken belgeler arasında en önemlisidir. Somali’de eşiniz varsa ve yanına gitmek istiyorsanız evlilik cüzdanı veya evliliğinizi kanıtlayan belgeyi konsolosluğa sunmanız gerekir. 18 yaşından küçük çocuklar, bu vize türünden yararlanmak için anne ve babanın imzalamış olduğu muvafakatname belgesine ihtiyaç duyarlar. Eşimizin orada olduğuna dair oturma iznini gösteren evrakın da hazır olması gerekir.

Somali Vize Belgeleri

Somali’ye gitmek isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken birtakım sorumluluklar vardır. Vize evrakları bunun başında gelmektedir.

Evraklar eksiksiz ve güncel olmalıdır. Evrakların neler olduğu konusunda konsolosluklardan bilgi almalısınız o doğrultuda hazırlamalısınız. En önemli evrak pasaporttur. Pasaport güncel, yıpranmış olmamalıdır ve boş sayfası olmalıdır. Pasaportunuzda yıpranmalar ve boş sayfası yoksa pasaport yenilenmelidir. Sağlık kontrollerinden geçmeniz ve aşıladınız tam olmalıdır.

Vize talep dilekçeniz ve başvuru formunuz yer almalıdır. Konsolosluk ek evrak talep edebilir ve böylece o evrakları da teslim edebilirsiniz.

Somali vize istiyor mu?

Somoli vize isteyen ülkelerden biridir. Başvuru içim lütfen bizi arayınız.

Somali vizesi nasıl alınır?

Vize almak için başvuru yapmanız gerekir.  Evrakların neler olduğunu öğrenmek ve süreci sağlıklı yönetmek için ücretsiz hattımızdan arayınız.

Somalide internet var mı?

Yerel internet kanalları yoktur. Cep telefonunuzdaki şebekenin internetinden yararlanabilirsiniz, hızı düşük ve ücreti yüksek olacaktır.

Oyla! post