Senegal Konsolosluğu

Senegal Konsolosluğu

(Ambassade du Senegal en Turquie)

  • Adres: Hilal Mahallesi Aleksander Dubçek Caddesi. N: 8. Yıldız. 06550 Ankara/Türkiye
  • Tel: +90 312 4420046
  • Fax: +90 312 4420056
  • E-mail: [email protected]

Senegal Aile Birleşimi

Senegal Konsolosluğu. Senegal vatandaşları ve Türkiye’den Senegal’e ziyaret gerçekleştiren kişiler için hizmet sunan konsolosluktur. Senegal vatandaşı olan kişiler vatandaşlık işlemleri için konsolosluktan yararlanırken Türk vatandaşları da vize alabilmek için konsolosluğa başvururlar. Senegal vize başvurularının yapılabilmesi için konsolosluğun adres ve iletişim bilgilerinin edilmesi gerekir. Bu bilgiler senegal konsolosluğu – visa center yetkilileri tarafından paylaşılır. Konsolosluk için hazırlanan sayfada telefon numarası, adres, fax numarası ve e-mail adresi yer alır. Ayrıca İzmir, İstanbul ve Ankara konsolosluklarına dair detaylara ulaşılabilir.

Senegal vizesi almanız gerekiyorsa aşağıda yer alan bilgileri kullanarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca konsolosluk tarafından hizmet verilen vatandaşlık işlemlerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Senegal Konsolosluğu

Senegal Konsolosluğu

Senegal Konsolosluğu Telefon Numarası

Senegal başkonsolosluğu konsolosluk işlemleri için irtibata geçebilecek numara (0312) 442 00 46’dır. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan Senegal Ankara Konsolosluğuna aittir. Senegal Konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgileri almak mümkündür. Aklınıza takılan sorunlarınızı bu numara üzerinden sorabilirsiniz.

Senegal Konsolosluğu Ankara

Senegal Ankara Konsolosluğu, Senegal Devleti’nin çıkarlarını ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan Senegal vatandaşlarının haklarını korumaktan sorumludur. Senegal Ankara Konsolosluğu Türkiye ile Senegal ülkesinin ticari ilişkilerini geliştirmek ve kendi ülke vatandaşlarına rehberlik etmekten sorumludur. Senegal Ankara Konsolosluğu,  Senegal Devleti’ne seyahat etmek isteyen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye de yaşamakta olan üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemlerini yapmaktan sorumludur. Ayrıca Türkiye Cumhuriyetin de yaşamakta olan Senegal vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri resmi evrak işlemleri Senegal Ankara Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilir.

Senegal Konsolosluğu İzmir

Senegal ülkesine gitmek için vize gereklidir. İzmir ve çevresindeki şehirlerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ve yabancı uyruklu kişiler Senegal vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Senegal İzmir Konsolosluğunda yaptırabilirler.

Senegal İzmir Konsolosluğu,  diğer konsolosluklarda olduğu gibi Türkiye’de yaşayan Senegal vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik,  pasaport gibi resmi evrak işlerini yaptırabilirler. Senegal Devleti’ne karşı vergi borçları bulunan vatandaşlarının vergilerini almak Senegal İzmir Konsolosluğuna aittir.

Senegal Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde ki şehirlerde yaşamakta olan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye’de oturum izinli yabancı uyruklu vatandaşların Senegal vizesi başvurularını Senegal İstanbul Konsolosluğundan gerçekleştirebilirler. Senegal İstanbul Konsolosluğu vize işlemlerinin yanında genellikle  Türkiye Cumhuriyetinde yaşamını sürdüren Senegal vatandaşlarının pasaport gibi nüfus cüzdanı, doğum ve ölüm evrakları gibi resmi işlemlerini yerine getirmektedir. İşlemlerinizi randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz.  Senegal İstanbul Konsolosu ve Senegal İstanbul Konsolosluğu, Senegal Devleti’nin çıkarlarını ve Senegal vatandaşlarının haklarını korumakla da görevlidir.

Senegal vize istiyor mu?

Senegal yolculuğu planlayan Türk vatandaşları pasaport ayrımı yapılmaksızın tamamen vizeye tabidir. Sadece diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz ülkeye giriş yapabilir.

Senegal vizesi kaç günde çıkar?

Konsoloslukta yaşanan yoğunluk durumuna göre Senegal vizesinin çıkış süresi farklılık gösterir, normal şartlarda başvurular ortalama 4 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır.

Senegal vizesi nedir?

Senegal’e giriş yapmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına alacakları vizeler sınır kapısında uygulanmaya başlanmıştır.

Oyla! post