Ruanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ruanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ruanda Konsolosluğu’na iki amaç için gidilebilir. Bunlardan ilki Ruanda vizesi almaktır. İkincisi ise Ruanda vatandaşı olarak ölüm, askerlik, evlilik ve doğum kayıtları ile nüfus cüzdanı yenileme işlemleridir. Her iki amaç için başvurulan konsolosluk Türkiye sınırları içerisinde bulunan ve diplomatik yetkisi bulunan konsolosluktur.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi

Ruanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ruanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ruanda vizesine ihtiyaç duyanlar konsolosluğa vize evraklarını bizzat teslim edebilirler.

Ayrıca aracı firmalardan ve vize merkezlerinden de yararlanmaları mümkündür. Evraklarını bizzat teslim etmek isteyenler ruanda konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center farkıyla ulaşabilirler. Bu bilgiler yetkili konsolosluğa ait bilgiler olup vize almak isteyenler bu bilgilerden yararlanarak vize alabilirler. Ruanda vizesi almak istiyorsanız aşağıdaki bilgileri kullanarak konsolosluğa ulaşmalısınız.
Ruanda nerenin sömürgesi?

I Dünya Savaşı’nın ardından Milletler Cemiyeti manda bölgesi ilan edilen Ruanda Belçika’ya bağlandı. 1962 yılında bağımsızlığını ilan ederek Belçika sömürgesine son verildi.

Ruanda nın dini nedir?

Ruanda nüfusunun %95’ine yakını Hristiyan inanışına sahiptir, yaygın olan 2. din İslamiyet olmasına rağmen nüfusun sadece 1.8 İslam’a inanır.

Ruanda katliamı neden oldu?

1994 yılında 1 milyondan fazla insanın öldüğü soykırımda ülkedeki 2 büyük etnik topluluk olan Tutsiler ve Hutular, ülkeyi kan gölüne çevirdi.

Oyla! post