Portekiz Konsolosluğu - Visa Center

Portekiz Konsolosluğu

PORTEKİZ KONSOLOSLUĞU

PORTEKİZ CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Kuleli Sokağı, No. 26, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 405 60 28
Faks: 446 36 70
E-Posta: embaixada@portugal.org.tr

Portekiz Konsolosluğu Vize

Portekiz’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları Portekiz vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusu yaparak Portekiz’e seyahat edebilirler. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi kişilerin Portekiz’e vize alarak giriş yapma zorunluluğu vardır.

Diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi kişiler 90 günü aşmamak üzere vize işlemlerinden muaftır yani vizesiz seyahat edebilirler. Portekiz vizesi başvurularını doğrudan Portekiz Konsolosluğu’na gerçekleştiremeyebilirler. Türkiye’de Portekiz vize başvuruları  Macaristan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Portekiz Konsolosluğu Vize evrakları;

  • Pasaport;  3 aylık geçerliliği bulunmalı.
  • Vize başvuru formu; Eksiksiz olarak doldurulmalı. Doldururken okunaklı, pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Ev adresi bunula birlikte e-posta adresi birlikte yazılmalıdır. Cep telefonu başvuru sahibine ait olmalıdır çünkü başvuru onayı kendisine bu telefon üzerinden bilgilendirilecektir. Başvuru formları mavi, siyah kalemle doldurulmalıdır.
  • İki Adet Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve beyaz fon üzerinde olmalıdır.
  • Uçak Bileti Rezervasyonu; Ulaşım aracına ilişkin rezervasyon ya da alındığını belirten veya ulaşım aracını belgeleyen kanıtlayıcı belgeler de bulunmalıdır.

Portekiz Konsolosluğu Adres

Portekiz Konsolosluğu Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Portekiz konsolosluğunun açık adresi Gaziosmanpaşa, Kırlangıç Sok. No:39, 06700 Çankaya/Ankara’dır. Portekiz vatandaşlarının ve Portekiz’i ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Portekiz vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Portekiz Ankara Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğu İletişim

Portekiz konsolosluğu telefon numarası (0312) 405 60 28’dir. Bu telefon numarası Portekiz Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Portekiz konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Portekiz Konsoloslugu

Başa dön tuşu
× Portekiz Vizesi