Portekiz Konsolosluğu

Portekiz Konsolosluğu

Portekiz vize işlemleri için Portekiz Konsolosluğu’na ihtiyacınız vardır. Bu nedenle konsolosluğa dair bilgileri edinmeniz başvuruyu işlemlerine başlamanıza ve başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olur. Portekiz konsolosluğu – visa center konsolosluğa dair tüm detayları bulabileceğiniz bir sayfadır.

Portekiz Vize Başvuru İşlemleri

Burada ilk olarak konsolosluğun hangi ilde olduğu bilgisini alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Portekiz Konsolosluğu’nun telefon numarası, eposta adresi, kançılarya ve fax numarasına erişebilirsiniz.

Visa Center tarafından Portekiz Konsolosluğu için hazırlanmış olan sayfada iletişim bilgilerinin yanı sıra yapmanız gereken vize işlemlerine dair detayları da bulabilirsiniz. Özellikle vizeyi alabilmeniz için önem arz eden vize belgelerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Belgeleri öğrenip randevu aldıktan sonra da konsolosluğa belgeleri teslim ederek Portekiz vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

PORTEKİZ KONSOLOSLUĞU

PORTEKİZ CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Kuleli Sokağı, No. 26, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 405 60 28
Faks: 446 36 70
E-Posta: [email protected]

Portekiz Konsolosluğu

Portekiz Konsolosluğu

Portekiz Konsolosluğu Vize

Portekiz’e seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları Portekiz vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusu yaparak Portekiz’e seyahat edebilirler. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi kişilerin Portekiz’e vize alarak giriş yapma zorunluluğu vardır.

Diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi kişiler 90 günü aşmamak üzere vize işlemlerinden muaftır yani vizesiz seyahat edebilirler. Portekiz vizesi başvurularını doğrudan Portekiz Konsolosluğu’na gerçekleştiremeyebilirler. Türkiye’de Portekiz vize başvuruları  Macaristan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Portekiz Konsolosluğu Vize evrakları;

  • Pasaport;  3 aylık geçerliliği bulunmalı.
  • Vize başvuru formu; Eksiksiz olarak doldurulmalı. Doldururken okunaklı, pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Ev adresi bunula birlikte e-posta adresi birlikte yazılmalıdır. Cep telefonu başvuru sahibine ait olmalıdır çünkü başvuru onayı kendisine bu telefon üzerinden bilgilendirilecektir. Başvuru formları mavi, siyah kalemle doldurulmalıdır.
  • İki Adet Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve beyaz fon üzerinde olmalıdır.
  • Uçak Bileti Rezervasyonu; Ulaşım aracına ilişkin rezervasyon ya da alındığını belirten veya ulaşım aracını belgeleyen kanıtlayıcı belgeler de bulunmalıdır.

Portekiz Konsolosluğu Adres

Portekiz Konsolosluğu Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesinde bulunmaktadır.

Portekiz konsolosluğunun açık adresi Gaziosmanpaşa, Kırlangıç Sok. No:39, 06700 Çankaya/Ankara’dır. Portekiz vatandaşlarının ve Portekiz’i ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Portekiz vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Portekiz Ankara Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğu İletişim

Portekiz konsolosluğu telefon numarası (0312) 405 60 28’dir. Bu telefon numarası Portekiz Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Portekiz konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Portekiz vize randevusu nasıl alınır?
Kişiler çevrimiçi olarak ya da yetkilendirilmiş firmalar aracılığıyla randevu alabilmektedir.
Portekiz vizesi ne kadar sürede çıkar?
Vize başvuruları bir sorun olmaması halinde 15 gün içinde sonuçlanmaktadır.
Portekiz Konsolosluğu nerede?
Konsolosluklar İstanbul’da ve İzmir’de bulunmaktadır.
5/5 - (1 vote)