Pakistan Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan Turistik Vize İşlemleri

Nedir? : Herhangi bir ticari amacı olmaksızın yalnızca kültürel amaçlarla Pakistan’a kısa süreli olarak seyahat edecek ve resmi pasaport sahibi olmayan vatandaşlarımızın alması gereken vize türü Pakistan turistik vize olmaktadır.

Kaç günlük alınabilir? :Turistik vize sahipleri ülkede maksimum 90 güne kadar kalabilirler.

Nereye başvurulur? : Pakistan vize başvurusu için Konsolosluk ile şahsen görüşebilir ya da başvurunuzu yetkili vize acenteleri üzerinden yapabilirsiniz.

Gerekli evraklar nelerdir? : Pakistan vizesi için gerekli evraklar;

 • Vize başvuru formu(Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanmış, ıslak imzalı, başvuran kişi reşit değilse ebeveyn imzası taşıyacak şekilde)
 • Islak imzalı vize talebi dilekçesi
 • Pasaport( En fazla 10 sene içerisinde çıkarılmış, seyahat bitişinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği devam eden, 2 adet boş sayfası bulunan, hasarsız)
 • Biometrik fotoğraf (5×5 cm. boyutlarında ve 2 adet)
 • Davetiye (Turizm firması tarafından temin edilebilir.)
 • Kimlik fotokopisi
 • Son üç yıl içinde alınan vizelerin(Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) birer fotokopisi
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Kaşeli ve imzalı olmak üzere maaş bordroları, son 3 aya dönük ve en az 3000 lira barındıran aktif banka hesabının hesap özetleri, varsa araç ruhsat, ev tapusu, kredi kartı ekstresi gibi ek gelir belgeleri)
 • Çalışılan kuruma, işverene ya da öğrencilik durumuna dair çalışmayı gösterir belgeler, kişi emekli ise emeklilik kartı
 • Bağlı bulunulan kuruma ait belgeler ( Vergi levhası, faaliyet belgesi, şirket imza sirküleri, şirketin ticaret sicil gazetesi, Kişinin çalıştığını gösterir belgeler)
 • Geçerliliği seyahatin gerçekleşeceği tarihten bir gün önce başlayıp bitiş tarihinden bir gün sonra tamamlanan ve uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Başvuran kişinin eğer ülkelere seyahati söz konusuysa, üçüncü ülkeye seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
 • Seyahat amacını destekleyen bilgi belgeleri (Vize başvurusundan önce satın almamış olsanız dahi, kalacağınız yere ve ulaşıma dair rezervasyon bilgileri )

şeklinde listelenmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Değişen prosedürler kapsamında, Pakistan seyahati gerçekleştirecek kişilerin parmak izi alınmaktadır.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Başvurunuzu planlı seyahatinizin  20 ila 30 gün öncesinde gerçekleştirerek gecikmeden ileri gelen sorunları önleyebilirsiniz.

Ne kadar sürede çıkar? : Ortalama 7 ila 10 gün içerisinde başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Konsoloslukla iletişime geçerek ya da yetkili vize merkezine ulaşarak evraklarınızı telsim için uygun tarihleri öğrenebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  İş görüşmesi, seminer, ticari işlem gibi amaçlarla Pakistan’a seyahat edecek firma sahibi ya da çalışanları Pakistan ticari vize ile ülkede kısa süreli kalma hakkı elde ederler.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan ticari vize sahipleri maksimum 90 gün ülkede kalabilirler.

Nereye başvurulur? : Başvuru için Konsoloslukla direkt görüşme sağlayabilir ya da yetkili vize merkezine danışabilirsiniz.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Pakistan’a yapılacak ticari amaçlı seyahatiniz öncesinde, Pakistan’da bulunan firmadan davetiye temin etmeniz gerekir. Seyahat detaylarını kapsayan bu davetiye Pakistan Ticaret Odası tarafından onaylanmış olmalıdır.

Gerekli evraklar nelerdir? : Pakistan ticari vizesi için asgari evrakların haricinde davetiyenizi göstermeniz önemlidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu planlı gidiş gününden 20 ya da 30 gün önceki süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu sistemi bulunmadığından yetkililere ya da vize merkezine iletişim bilgilerin ulaşarak görüşme zamanlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

Pakistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Pakistan aile ziyareti vizesi ülkede bulunan bir arkadaş ya da akrabanın ziyareti için izin sağlamaktadır.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan içerisinde bu  vize ile 1 ay boyunca bulunabilirsiniz.

Nereye Başvurulur? : Pakistan vize başvurusu için gerekli belgeler tercih ettiğiniz bir vize merkezine ya da şahsen başvuru yapmak istiyorsanız Konsolosluğa iletilmelidir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart evraklarınızın haricinde Pakistan’da bulunan yakının davetiyesi gereklidir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Pakistan ziyaret vizesi istenen davetiye içerisinde iki tarafın da kimlik ve pasaport bilgileri, iletişim ve ortak ikamet bilgileri, sponsor kaynağın finansal geliri gösterilmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Olası bir sorunla karşılaşmamak için 3 hafta öncesinden başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almanıza gerek olmaksızın yalnızca arama yoluyla belge teslimi için kabul saatlerini öğrenebilirsiniz.

Pakistan Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Pakistan transit vize alanlar, ülkeyi yalnızca üçüncü bir ülkeye ulaşabilmek için ziyaret etmek zorunda olanların alması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan transit vize transit yolculuğun bitimine kadar ülkede bulunma izni verilir.

Nereye Başvurulur? : Vize acentelerine erişiminiz halinde yetkililer detaylar hakkında yardımcı olacaktır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Transit yolculuğa dair bilet, rezervasyon, olası ayrılma tarihi gibi detayları göstermeniz gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 2 ila 3 gün içerisinde sonuçlanması beklenen vizeye sorun yaşamamak için transit yolculuktan 1 hafta önce başvurmanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almanıza gerek kalmadan tercih ettiğiniz acenteye ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.