Pakistan Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan ziyaretini Türk vatandaşlarının gerçekleştirebilmeleri için ziyaret sebebine uygun olan Pakistan vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vizenin alınması içinse yetkili konsolosluklara vize başvurusunun yapılması gerekir. Pakistan vize başvuru işlemleri – Visa Center tarafından web sayfasında paylaşılmıştır. Bu sayede ülkeye gitmeyi düşünen kişiler başvurularını doğru bir şekilde yaparak vizeyi alabilirler.

Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Visa Center sayesinde sayfadan Pakistan transit vize, turist vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi ve ticari vize türlerine dair en doğru bilgileri alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Ayrıca vize merkezi elemanlarıyla iletişim kurarak birebir Pakistan vizesi hakkında merak ettikleri soruları yönelterek cevap alabilirler. Buna ek olarak vize işlemleri için destek hizmetlerinden yararlanabilirler.

Pakistan Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan Vize Başvuru İşlemleri

Pakistan Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  İş görüşmesi, seminer, ticari işlem gibi amaçlarla Pakistan’a seyahat edecek firma sahibi ya da çalışanları Pakistan ticari vize ile ülkede kısa süreli kalma hakkı elde ederler.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan ticari vize sahipleri maksimum 90 gün ülkede kalabilirler.

Nereye başvurulur? : Başvuru için Konsoloslukla direkt görüşme sağlayabilir ya da yetkili vize merkezine danışabilirsiniz.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Pakistan’a yapılacak ticari amaçlı seyahatiniz öncesinde, Pakistan’da bulunan firmadan davetiye temin etmeniz gerekir. Seyahat detaylarını kapsayan bu davetiye Pakistan Ticaret Odası tarafından onaylanmış olmalıdır.

Gerekli evraklar nelerdir? : Pakistan ticari vizesi için asgari evrakların haricinde davetiyenizi göstermeniz önemlidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu planlı gidiş gününden 20 ya da 30 gün önceki süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu sistemi bulunmadığından yetkililere ya da vize merkezine iletişim bilgilerin ulaşarak görüşme zamanlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

Pakistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Pakistan aile ziyareti vizesi ülkede bulunan bir arkadaş ya da akrabanın ziyareti için izin sağlamaktadır.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan içerisinde bu  vize ile 1 ay boyunca bulunabilirsiniz.

Nereye Başvurulur? : Pakistan vize başvurusu için gerekli belgeler tercih ettiğiniz bir vize merkezine ya da şahsen başvuru yapmak istiyorsanız Konsolosluğa iletilmelidir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart evraklarınızın haricinde Pakistan’da bulunan yakının davetiyesi gereklidir.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Pakistan ziyaret vizesi istenen davetiye içerisinde iki tarafın da kimlik ve pasaport bilgileri, iletişim ve ortak ikamet bilgileri, sponsor kaynağın finansal geliri gösterilmelidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Olası bir sorunla karşılaşmamak için 3 hafta öncesinden başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almanıza gerek olmaksızın yalnızca arama yoluyla belge teslimi için kabul saatlerini öğrenebilirsiniz.

Pakistan Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Pakistan transit vize alanlar, ülkeyi yalnızca üçüncü bir ülkeye ulaşabilmek için ziyaret etmek zorunda olanların alması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Pakistan transit vize transit yolculuğun bitimine kadar ülkede bulunma izni verilir.

Nereye Başvurulur? : Vize acentelerine erişiminiz halinde yetkililer detaylar hakkında yardımcı olacaktır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Transit yolculuğa dair bilet, rezervasyon, olası ayrılma tarihi gibi detayları göstermeniz gerekmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 2 ila 3 gün içerisinde sonuçlanması beklenen vizeye sorun yaşamamak için transit yolculuktan 1 hafta önce başvurmanızı öneririz.

Randevu nasıl alınır? : Randevu almanıza gerek kalmadan tercih ettiğiniz acenteye ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Pakistan Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Pakistan için vize gerekli mi?
Evet, normal pasaporta sahip olan kişiler vize almalıdır.
Pakistan vizesi kaç günde çıkar?
Bir sorun olmaması dâhilinde 3 iş günü içerisinde sonuçlanır.
Pakistan vize başvuru ücreti ne kadar?
1 yıldan az süre ülkede bulunacak olan kişilerin vize için ödemesi gereken tutar 37,5 Dolar’dır.

 

Oyla! post