Myanmar Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Myanmar Konsolosluğu

Myanmar Konsolosluğu Ankara ilinde bulunur. Konsolosluk diplomatik olarak Türkiye’nin Myanmar’la olan ilişkilerini düzenler. Ayrıca Myanmar haklının resmi kayıtlarının yapılması ve Türk halkının başvurularının kabul edilmesini sağlar. Konsolosluğa başvurularda hangi yolları izlemeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren Visa Center merkezimizden bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Myanmar Konsolosluğunun Verdiği Hizmetler

Ankara’da hizmet veren Myanmar Konsolosluğu’nun hizmetleri yabancı ziyaretçiler (Türkler vs) ve Myanmar vatandaşları için olmak üzere ikiye ayrılabilir. Konsolosluk ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, askerlik kayıt, konsolosluk kayıt, sertifika, belge tasdiki, evlilik kaydı, doğum ve ölüm kaydı için hizmet verir. Myanmar’a ziyaret gerçekleştirecek yabancılar içinse vize başvuru, sertifika ve belge tasdiki hizmetleri verir.

Myanmar Konsolosluğu Vize Ücretleri

Myanmar Konsolosluğu’ndan alınabilen vizelerin ücreti vize türüne göre değişir. Myanmar için turist vizesi almak isteyen kişiler 90 USD ücret öderken ticari vize almak isteyen kişiler 120 USD ücret öderler. Vizenin uzun süreli olması durumunda ücretlerde artış görülür.

Myanmar Konsolosluğu Ankara İletişim Bilgileri

Adresi: Ehlibeyt Mah. 1271 Sok. Sabri Mermutlu İş Hanı No:33/2 Balgat/Ankara

Telefon: 473 52 00

Fax: 431 52 40

Mail: secretariat@myanmarconsul.com

Başa dön tuşu
whatsapp
×