Meksika Konsolosluğu - Visa Center

Meksika Konsolosluğu

MEKSİKA KONSOLOSLUĞU

BİRLEŞİK MEKSİKA DEVLETLERİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Kırkpınar Sokak, No:18/6, Çankaya, Ankara
Telefon: 442 30 33, 442 23 82, 442 25 07
Faks: 442 02 21
E-Posta: mexico@embamextur.com
Çalışma Saatleri: 09:00 – 16:00

Meksika Konsolosluğu Telefon

Meksika’ya eğitim, iş veya oturum için gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvurusu için randevu almak isteyen kişiler Ankara, İstanbul ve İzmir’de yer alan konsoloslukları arayarak randevu oluşturabilir. Bu iller dışında ikamet eden kişiler ise Ankara büyükelçiliği ile iletişime geçerek randevu talebinde bulunabilir.

Meksika Konsolosluğu Telefon Ankara iletişim numarası: 0312 442 30 33

 Meksika Konsoloslugu

Meksika Konsolosluğu E-Vize

Meksika Konsolosluğu E-Vize uygulaması ile vize işlemleri yapılmasına olanak tanımaktadır. Meksika vizesi için kişilerin evraklarını eksiksiz şekilde tamamlaması gerekir. Bu belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Meksika vizesi bilgi formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport
  • 1 adet güncel çekilmiş vesikalık fotoğraf

Evrakların tamamlanması için seyahat amacına göre farklı belgeler de talep edilebilir. Umuma Mahsus Pasaport, Bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi vatandaşlar Meksika vizesi alabilir. E-vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu hususları ve tarihleri dikkate alarak iletişime geçmesi gerekir.

Meksika Konsolosluğu Ankara

Meksika’ya seyahat veya farklı sebeplerle gidecek olan Türk vatandaşlarının pasaport sahibi olması, gerekli evrakları eksiksiz şekilde doldurması ve vize başvurusunun onaylanması gerekir. Bunun için başvuru yapılacak olan konsolosluğun bulunulan şehirde yer alması gerekir. Bulundukları şehirde konsolosluk olmayan vatandaşlar, Ankara ilinde faaliyet gösteren büyükelçilik ile saat 09.00 ve 16.00 saatleri arasında iletişime geçerek vize başvurusu randevu talebi oluşturması gerekir.

Meksika Konsolosluğu İstanbul

Meksika Konsolosluğu İstanbul ilinde faaliyet göstermekte ve bu bölgede ikamet edenlerle birlikte şehrinde konsolosluk olmayan yakın illerin başvurularını kabul etmektedir. Seyahat edecek vatandaşların ilk olarak randevu talebinde bulunması gerekir. Daha sonra gerekli evrakları tamamlayarak vize başvurusu onayı alındıktan sonra seyahat edilmesi mümkündür. Meksika konsolosluğu İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır.

 

Başa dön tuşu
× Meksika Vizesi