Kuveyt Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kuveyt Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – kuveyt 1
Kuveyt Konsolosluğu

Kuveyt Konsolosluğu Hakkında

Türkiye’de Kuveyt’e ait dış temsilci olarak Kuveyt Konsolosluğu bulunur. Bu konsolosluk İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde hizmet verir. Konsolosluk hem Kuveyt vatandaşlarının işlemleri için hem de Kuveyt’e yapılacak seyahatler için hizmet verir. Kuveyt Konsolosluğu’na dair merak ettiklerinizi Visa Center farkıyla öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Konsolosluğunun Görevleri

İstanbul’da bulunan Kuveyt Konsolosluğu’nun görevleri insanlar tarafından merak edilir. Konsolosluğun görevleri arasında şunlar vardır; pasaport işlemleri, kimlik işlemleri, noter işlemleri, doğum belgesi işlemleri ve ölüm belgesi işlemleridir. Bu belgelerin çoğaltılması ve çıkartılması konsolosluğun görevleri arasındadır.

Kuveyt Konsolosluğu İletişim Bilgileri
Kuveyt Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kuveyt Konsolosluğu Vize

Kuveyt seyahatinin yapılabilmesi için muafiyetler dışında Türk vatandaşlarının vize alması gerekir. Bu vize işlemleri konsolosluk aracılığıyla yapılır. Konsolosluğa vize çeşidine uygun evrakların teslim edilmesiyle yapılan başvurunun sonuçlanması beklenir. Sonuç konsolosluk yetkilisi tarafından kişilere bildirilir.

Kuveyt Konsolosluğu İletişim Adresleri

Kuveyt Konsolosluğu’na web sitesi, iletişim numaraları ve adres üzerinde başvuru yapılabilir. Konsolosluğa ait iletişim bilgileri şunlardır;

Adres: Akat Mahallesi Cebeci Caddesi.No:22 Beşiktaş – İstanbul

Telefon: 0(212) 351 18 88

Kuveyt Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Kuveyt ve Türk vatandaşları için hizmet veren konsolosluk 09.00-15.00 saatleri arasında çalışır. Konsolosluğun çalışma günleri ise hafta içidir.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Başa dön tuşu
whatsapp
×