Ruanda Aile Birleşimi

Ruanda Aile Birleşimi

Ruanda vatandaşı olan veya Ruanda’da ikamet eden eşinizle birlikte yaşamak isterseniz Ruanda aile birleşimi başvurusu yaparak yakınınızla birlikte yaşama hakkı elde edebilirsiniz. Bu oturum izni sayesinde uzun süreli olarak sevdiklerinizin yanında kalabilirsiniz. Aksi takdirde kısa süreli vizelerden alarak onları görebilirsiniz.

Ruanda Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Ruanda Aile Birleşiminde Gerekli Evraklar

Ruanda aile birleşiminden yararlanabilmeniz için başvuracağınız konsolosluklar tarafından gerekli görülen evrakları hazırlamanız gerekir. Hazırladığınız evrakları teslim etmeniz ve evrakların incelenmesi sonucunda aile birleşimi talebiniz kabul edilebilir.

Ruanda Aile Birleşimi

Ruanda Aile Birleşimi

Ruanda aile birleşiminde gerekli evraklar;

 • Pasaport
 • Güncel iki fotoğraf
 • Eşin Ruanda vatandaşı olması durumunda doğum belgesi
 • Başvuru sahibinin çocuk olması durumunda muvafakatname
 • Nüfus kayıt örneği
 • Ruanda’da bulunan yakına ait ikamet belgesi veya vatandaşlık belgesi
 • Ruandaca, İngilizce veya Fransızca dillerinden birisinin bilindiğini gösteren dil yeterlilik belgesi
 • Uluslararası geçerliliği olan evlenme kayıt belgesi
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Ruanda’daki yakının sponsor olacağını gösteren belgeler
 • Kimlik fotokopisi

Konsolosluğun yaptığınız başvuruya onay vererek sizin Ruanda’ya gitmenize izin vermesi için hiçbir belgenizin eksik ya da hatalı olmaması gerekir. Aksi takdirde başvurunuz reddedilir ve yeni başvuru için belirli bir süre beklemeniz gerekir. Bu durumla karşılaşmamak için başvurunuz öncesinde Visa Center aile birleşimi hizmetlerimizden yararlanarak hatasız başvuru yapabilirsiniz.

Ruanda Aile Birleşimi Başvurusunda Yaşanan Değişiklikler

Ruanda aile birleşimine başvuruda bulunduktan sonra bir takım değişiklikler yaşayabilirsiniz. Bu değişiklikler çocuk doğması, eşin ya da yakının ölmesi, evlenme ve boşanma gibi olaylardır. Bu olayları yaşadıysanız konsolosluk veya Ruanda göçmen servisine durumdaki değişikliği bildirmeniz gerekir.

İstanbul’da bulunan Ruanda Konsolosluğu Ruanda vatandaşlarının ölüm, evlilik, doğum ve askerlik kaydı yaptırmaları için hizmet veren resmi kurumdur. Ülkenin Türkiye’deki temsilcisi olan konsolosluk aynı zamanda pasaport yenileme hizmeti verir. Ruanda’ya yapılacak eğitim, turizm veya ticari ziyaretlerde vize zorunluluğu olan kişilerin vize başvurusu yapmalarına yardımcı olur. Konsolosluk hafta içi günlerde hizmet verir.

Ruanda Konsolosluğunda Pasaport Yenileme

Ruanda Konsolosluğuna giderek pasaportunuzu yeniletmeniz mümkündür. Ancak bunun için Ruanda vatandaşı olmanız gerekir. Pasaportunuzun yenilenmesi için pasaport başvuru formu, kimlik kartı, fotoğraf ve başvuru mektubuyla başvurabilirsiniz. Bu belgeleri hazırlama ve form doldurma konusunda deneyim sahibi değilseniz Visa Center olarak sizlere hizmet verebiliriz. Bu sayede başvurunuzu doğru şekilde yaparak kısa sürede pasaportunuzu yenileterek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ruanda İstanbul Konsolosluğu Nerede?

Ruanda Konsolosluğu İstanbul’da hizmet veren bir konsolosluktur. Bu sebeple İstanbul’da ve çevre illerde yaşayanlar için hizmet verir. Konsolosluğun bulunduğu semt ise Etiler’dir. Konsolosluğa gitmek için şu adresi takip edebilirsiniz. Ayrıca bilgi almak için telefon numarasından yararlanabilirsiniz.

Adres: Ebululla Mardin Cad, Meydan Sok, Mermerler Sitesi, B Blok, D:3 Etiler/İstanbul

Tel: 0212 352 06 56

E-posta: [email protected]

Ruanda vize istiyor mu?

Ruanda Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlar vizesiz giriş yaparken bordo ve yeşil pasaportlar vizeye tabidir.

Ruanda ya nasıl gidilir?

Türkiye’den Ruanda’ya ulaşım oldukça kolaydır, başkenti Kigali’ye Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları bulunmaktadır, yolculuk 6 saat 35 dakika sürmektedir.

Ruanda nasıl bir ülke?

Afrika kıtasının ortasında yer alan Ruanda Cumhuriyeti benzersiz yaban hayatı ve bitki örtüsüne sahiptir. Yağmur ormanları ile birlikte tarımsal faaliyetler oldukça gelişmiştir.

Oyla! post