Komor Federe İslam Cumhuriyeti Aile Birleşimi - Visa Center

Komor Federe İslam Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Yurt dışı seyahati, amaçlar doğrultusunda düzenlenen özel vizelerle gerçekleşir. Bunlardan biri de aile birleşimidir. Yani aile üyelerinden birinin bulunduğu ülkeye bu vize sayesinde gidiş mümkündür. Bu amaçla vize başvurusunda bulunurken aileden davet mektubu alınır ve işlemler daha kolay tamamlanır.

Eğer Komor’da eşiniz, anne ya da babanız bulunuyorsa bu yolla vize alabilirsiniz. Aşağıdaki Komor Federe İslam Cumhuriyeti aile birleşimi – Visa Center paylaşımımız aracılığıyla yapmanız gereken her şeyi tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Aile birleşiminin vize alırken ne anlama geliyor? Bu yolla sizden istenen evraklar nelerdir? gibi sorulara yazımızda cevap bulabilirsiniz. Burada yazılı olan gerekli belgeleri tamamlayarak kolaylıkla Komor vizesi alabilirsiniz.

Komor Federe İslam Cumhuriyeti Aile Birleşimi

Anne, babası veya eşi Komor Federe İslam Cumhuriyeti’nde yaşayan kişiler aile birleşiminden yararlanarak ülkeye gidebilirler. Aldıkları birleşim hakkıyla ülkede ailelerinin yanında yaşayabilirler.

Komor Aile Birleşimi İçin Talep Edilen Evraklar

Komor Federe İslam Cumhuriyeti aile birleşimi fırsatını değerlendirmek isteyen kişiler izin alabilmeleri için talep edilen evrakları hazırlamak zorundadır. Aile birleşiminin onaylanması için talep edilen evraklar şunlardır; aile birleşimi başvuru formu, pasaport, evlilik veya doğum kayıt belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgeleri, davet mektubu, banka hesap belgeleri, seyahat sağlık sigortası vs.

Komor Aile Birleşimi İçin Dil Şartı Var Mıdır?

Eşinin veya anne babasının yanına aile birleşiminden yararlanarak gitmek isteyenler için dil şartı aranmaz. Ancak Komor adalarında kullanılan Arapça, Komorca ve Fransızca dil şartı arandığı da görülür. Dil şartı arandığı durumlarda ise dil bilgisinin olduğu belgelerle kanıtlanmalıdır.

Komor Aile Birleşimi Randevusu

Komor aile birleşiminden yararlanmayı düşünen kişiler vize için randevuyu yetkili vize merkezlerinden veya konsolosluklardan alabilirler. Ancak randevunun alınması sonrası zaman kaybetmemek ve randevu zamanına hazır olmak için aile birleşimi evraklarını hazırlamak gerekir. Aile birleşimi randevuları için vize başvuru merkezimize başvurarak randevunuzun daha kısa sürede alınmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca aile birleşiminde gerekli olan evrakların istenilen dile uygun olarak hazırlanması konusunda desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Başa dön tuşu
×