Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Konsolosluğu

Ankara – Hindistan Konsolosluğu iki devlet arasında her konuda iş ortaklığı getiren süreçleri en iyi şekilde sürdürmektedir. İnsanların vize işlemleri gibi her konuda yardımcı olmaktadır.

Hindistan Vize Başvuru Formu

İstanbul – Hindistan konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Hintli vatandaşlara tüm hizmetlerin verildiği bir kurumdur.

Hindistan konsolosluğu – visa center hem Hindistan vatandaşlarına hem de Türk vatandaşlarına her türlü işlemi, en iyi şekilde kolaylıkla halledebilmeyi mümkün kılmaktadır.

Hindistan Konsolosluğu Ankara İletişim Bilgileri

Telefon: 438 21 95 ya da 438 21 98

E posta: [email protected]

Çalışma saati: Hafta içi her gün 09.00 – 17.00

Hindistan konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 296 21 31

E posta: [email protected]

Çalışma saatleri: 09.00 – 17.00

HİNDİSTAN KONSOLOSLUĞU

HİNDİSTAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Cinnah Cad.77 , 06680 Çankaya, Ankara
Telefon: 438 21 95-98
Faks: 440 34 29, 439 93 23
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00 – 17.30

HİNDİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Cumhuriyet Cad. No: 18 Dörtler Apt., 7. kat No:11-12 34367 Elmadağ, İstanbul
Telefon: (212) 296 21 31 – 32
Faks: (212) 296 21 30
E-Posta: [email protected].
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00 – 17.30
Görev Bölgesi: Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.

Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Konsolosluğu

Hindistan Konsolosluğu Ankara

Ankara-Hindistan Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki birçok konuda işbirliği süreçlerini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Görev alanları kapsamında vatandaşların vize başvurularını, konsoloslukla alakalı bütün işlemleri değerlendirmektedir.

Hindistan Konsolosluğu İstanbul

Türkiye’de oturmakta olan Hintliler için yardımcı olacak bütün hizmetlerin sunulduğu kurumlardan bir tanesidir. Ayrıca Hindistan konsolosluğu İstanbul hizmetleri, ekonomik, sosyal, kültürel ve benzeri işbirliklerini geliştirebilmek için çalışmalarda bulunmayı amaçlamaktadır.

Hindistan Konsolosluğu İletişim

Genellikle Türkiye’de oturan Hindistanlı vatandaşlar, konsolosluklara gidemediği için iletişim kanalarını kullanarak, konsolosluklara ulaşmaya çalışmaktadır. Hindistan konsolosluğu iletişim numarası, 0212 296 21 31’dir.

Hindistan Konsolosluğu Mail Adresi

Telefon üzerinden birçok bilgi alımı yapılabileceği gibi mail adresleriyle de konsolosluk işlemleriyle alakalı; evrak gönderimi, vize başvuru evrak bilgisi ve benzeri konular hakkında bilgi talep edilebilmektedir. Bu mail adresleri ise [email protected] ve [email protected] adresleridir.

Hindistan Konsolosluğu İzmir

Liman kentlerinden bir tanesi olan İzmir, Türkiye’deki Hintlilere konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Hindistan konsolosluğu İzmir işlemleri, bu ilde ikamet eden vatandaşların hizmet alabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Hindistan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi

Hindistan konsolosluğuna her türlü duyuru, işlem, başvuru işlemleri için erişmek isteyen vatandaşlar, web sitesi üzerinden destek alabilirler. Hindistan konsolosluğu resmi web sitesi her türlü vize işlemi için vatandaşları yönlendirmektedir.

Hindistan Konsolosluğu Vize

Hindistanlı vatandaşlar, birçok vize türü ile başvuru yapabilmektedirler. Turist vizesi, ticari vize, konferans vizesi, çalışma vizesi, transit vize, öğrenci vizesi gibi birçok vize başvurusuna müracaat etmek için konsolosluğu ziyaret etmek gerekir.

Hindistan Konsolosluğu Online Vize Başvuru Formu

Hindistan konsolosluğu online vize başvuru formu internet üzerinden sağlanabileceği gibi vize başvuru sahibine biometrik parmak izi uygulaması ile randevu tarihi de verilebilmektedir. Randevu günleri ise başvuru sırasında, seyahat amacına uygun vize başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca konsoloslukta vize departmanı, hafta içi hizmet vermektedir.

Hindistan Konsolosluğu Randevu Alma

Randevu alma işlemleri bazı acentalar üzerinden online olarak yapılabileceği gibi aynı zamanda konsolosluktan direk olarak da yapılabilmektedir. Vize başvurusu yapacak kişiler için randevu almadan bu işlemi gerçekleştirmeleri mümkün değildir.

Hindistana gitmek icin vize gerekiyor mu?

Hindistan seyahati yapmak isteyen türk vatandaşları öncelikle vize almak zorundadır, ülkeye girişte sadece siyah pasaport için vize zorunlu değildir.

Hindistan'a vize ne kadar?

Hindistan vize ücretleri konusunda yetkili olan konsolosluktur, harç ücretleri ABD doları olarak ve tam ödenme şartına bağlıdır.

Hindistan'a gitmek için ne gerekli?

Hindistan’a gitmek için gerekli olan vize başvurusu yaparak seyahatin amacına göre vize almaktır.

 

Oyla! post